Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Setkání Ambasadorů Masarykovy univerzity v Brně

Setkání Ambasadorů Masarykovy univerzity v Brně

13. 9. 2013, V pátek proběhlo v Brně setkání Ambasadorů Masarykovy univerzity. Je to projekt pro rozšíření vědomostí o MU na středních školách v Česku i na Slovensku. Jelikož je Masarykova univerzita partnerem naší školy, dostali jsme možnost se na tomto projektu také aktivně podílet. Pro další informace klikněte na "více.."

Více...

Preventivní kurz kvinty

Preventivní kurz kvinty

16.-17. 9. 2013: V pondělí a úterý se žáci kvinty zúčastnili v Rekreačním středisku Vápenky preventivního kurzu. Cílem pobytu bylo napomoci k upevnění příznivého sociálního klimatu ve třídě, posílit třídní soudržnost a ukázat cestu k úspěšnému zvládnutí středoškolského učiva. Preventivní kurz byl výborně veden, žáci a pedagogové vysoce ocenili jednotlivé aktivity vedoucí ke splnění cílů a obsahu kurzu. Celý článek a fotografie z akce po kliknutí na "více..."

Více...

Hurááá!!! Máme juniorskou mistryni světa!!! Blahopřejeme!!!

Hurááá!!! Máme juniorskou mistryni světa!!! Blahopřejeme!!!

18. 9. 2013, Naše žákyně 3. A Jitka Pešková se dnes stala juniorskou mistryní světa v Limě ve střelbě na skeet. Osmnáctiletá Jitka Pešková se postarala o největší úspěch české ženské brokové střelby v historii. Další informace získáte po kliknutí na "více..."

Více...

Adaptační kurz 1. ročníku

Adaptační kurz 1. ročníku

11. - 12. 9. 2013, V úterý a ve středu se noví žáci třídy 1.A zúčastnili v Rekreačním středisku Vápenky adaptačního kurzu. Ten byl zaměřen nejen na prevenci sociálně-patologických jevů, ale také na nácvik a rozvoj sociálních dovedností, jako je např. umění naslouchat, zvládání stresových situací či rozvoj zdravého sebevědomí. Kurz vedl psycholog Pedagogicko-psychologické poradny Hodonín Mgr. Jaroslav Mrkva za spoluúčasti třídního učitele Mgr. Petra Šimlíka a školního metodika prevence PhDr. Jaroslava Žáka.

Více...

Adaptační kurz pro primu

Adaptační kurz pro primu

9. – 10. 9. 2013, V pondělí a v úterý se naši noví primáni zúčastnili Adaptačního kurzu. V tomto školním roce proběhl na Rekreačním středisku Vápenky poblíž Nové Lhoty. Kurz velmi odpovědně připravil pracovník OPPP Mgr. Jaroslav Mrkva, s nímž naše škola spolupracuje už řadu let. Při hodnocení kurzu s Mgr. Mrkvou a následně i s třídním učitelem se žáci jednoznačně shodli v názoru, že čas strávený na tomto kurzu je účelný a smysluplný a kurz se jim velmi líbil. Fotografie z akce po kliknutí na "více.."

Více...

Akce dokumentů