Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Je tu opět blešák - 15. 12. 2017

Je tu opět blešák - 15. 12. 2017

Blešák na naší škole se stal již něčím tradičním, ale přesto jsme se ho letos rozhodli vylepšit. Letošní blešák je jednou z akcí, které se staly součástí projektu Pro více úsměvů* v programu Dobro-druzi Nadace Via, a to znamená, že nám pomohou s financováním a celý náš výtěžek zdvojnásobí...

Více...

Vánoční tvůrčí dílny - 6. 12. 2017

Vánoční tvůrčí dílny - 6. 12. 2017

Jste kreativní a tvořiví? Rádi pomáháte druhým? Přijďte na Vánoční dílny a přispějte tak na dobrou věc! Akce proběhne ve středu 6. prosince, 6. a 7. hodinu (12.40–14.20 hod.) v učebně výtvarné výchovy. Kapacita je omezena. Přihlaste se u prof. Jongepiera! Dílny jsou součástí projektu „Pro více úsměvů“ v rámci programu Dobro-druzi. Projekt byl podpořen Nadací Via s přispěním Nadace Karla Janečka.

Více...

Celonárodní sbírka BÍLÁ PASTELKA 2017

Celonárodní sbírka BÍLÁ PASTELKA 2017

Ve středu 11. října 2017 proběhla celostátní veřejná sbírka Bílá pastelka na podporu nevidomých a slabozrakých, do které se zapojila i naše škola. Čtyři dobrovolníci (Charlotte Becherová, Denisa Chrenčíková, Petr Svoboda, Věra Tomečková – 3.A) postupně obešli všechny studenty a zaměstnance školy a poté i ulice Strážnice. Za prodané pastelky se jim dohromady podařilo vybrat 7.838,- Kč. Výtěžek sbírky (celkem 2.760 152,- Kč) bude použit především na výcvik vodících psů, odstraňování bariér a sociální rehabilitaci. Všem, kteří se do sbírky zapojili, děkujeme!

Více...

Náboj Junior

Náboj Junior

24. 11. 2017, V pátek proběhl v Brně na VUT další ročník mezinárodní soutěže Náboj Junior. Naši školu výborně zastupoval tým ve složení Martin Bezděk (tercie), Aneta Solaříková (kvarta), Michal Jaroš (kvarta) a Josef Janeček (kvarta). Ve velké konkurenci 24 družstev obsadili vynikající 4. místo. Za reprezentaci školy děkujeme a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Více...

Mezinárodní výměnný pobyt našich studentů ve Švýcarsku

Mezinárodní výměnný pobyt našich studentů ve Švýcarsku

V týdnu od 11. do 19. 11. 2017 jsme měli jako studenti kvinty a druhého ročníku možnost navštívit naši partnerskou školu ve švýcarském městečku Andelfingen. Strávili jsme týden v rodinách našich výměnných partnerů, u kterých jsme měli možnost poznat švýcarský způsob života a ověřit si naše znalosti anglického jazyka v praxi...

Více...

Žlutý krokus jak Davidova hvězda

Žlutý krokus jak Davidova hvězda

Dne 14. listopadu žáci naší školy zasadili na školním dvoře několik sazenic krokusů v rámci projektu Krokus. Tyto květy jsou nám připomínkou útrap a násilí páchaném na židovské populaci v minulosti.

Více...

Setkání úspěšných žáků naší školy s představiteli Jihomoravského kraje

Setkání úspěšných žáků naší školy s představiteli Jihomoravského kraje

U příležitosti Mezinárodního dne studentstva v úterý 14.11.2017 pořádal Odbor školství Krajského úřadu Jihomoravského kraje již tradičně slavnostní setkání představitelů Jihomoravského kraje a úspěšných žáků středních škol, kteří dosáhli v průběhu školního roku 2016/2017 významných úspěchů v celostátních a mezinárodních kolech předmětových soutěží vyhlášených MŠMT a příkladně reprezentovali Jihomoravský kraj. Z naší školy byly oceněny tyto žákyně Radka Syrová a Petra Crhonková, které byly zároveň přijaty do Programu podpory nadaných studentů, který realizuje Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu, z.s.p.o. Blahopřejeme!!!!

Více...

Další...

Akce dokumentů