Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Logická olympiáda 2013 - celostátní kolo

Logická olympiáda 2013 - celostátní kolo

25. 11. 2013, V pondělí se v Míčovně Pražského hradu uskutečnilo finále logické olympiády, kterého se zúčastnilo 195 soutěžících z celé ČR. Mezi nimi se rozhodně neztratil student oktávy Jaromír Kuchyňka, který obsadil 47. místo. Soutěž pořádá MENSA České republiky a je zaměřena na řešení logických úloh, které vyžadují samostatný a kreativní přístup a rychlé rozhodování. Ke skvělému umístění srdečně gratulujeme!

Více...

Florbalový turnaj - dívky

Florbalový turnaj - dívky

25. 11. 2013, V pondělí proběhl v naší tělocvičně turnaj ve florbalu dívek, který zorganizoval prof. Suchomel, za účasti 70-ti studentek. Mírné technické nedostatky děvčata nahradila obrovským herním nasazením a zápalem. Pořadí v mladší kategorii: 1. místo – tercie, 2. místo - sekunda II, 3. místo – prima, 4. místo - sekunda I. Pořadí ve starší kategorii: 1. místo - 2. A, 2. místo – kvinta, 3. místo – kvarta, 4. - 5. místo - 3. A, 3. B, 6. místo – septima, 7. místo – sexta. Děkujeme všem za účast!

Více...

Futsalový turnaj základních škol

Futsalový turnaj základních škol

20. 11. 2013, Ve středu se žáci nižšího gymnázia – Vojtěch Pres, Matěj Rýpal, Tomáš Míka, Martin Toman, Martin Blažek, Richard Chrena, Daniel Pivoňka, Jakub Šuráň, Ivo Lekeš a Dominik Kolacia zúčastnili ve Ždánicích prvního kola školské futsalové ligy. 1. kolo se hrálo jako turnaj mezi Purkyňovým gymnáziem, ZŠ Ždánice a Církevní ZŠ Veselí nad Moravou.

Více...

Recitační soutěž 2013 - školní kolo

Recitační soutěž 2013 - školní kolo

19. 11. 2013, V úterý proběhlo školní kolo Přehlídky mladých recitátorů, kterého se zúčastnilo 12 soutěžících. V mladší kategorii (prima, sekunda) podali první čtyři recitátoři výborné výkony, takže pro porotu bylo velmi obtížné stanovit výsledné pořadí: 1. Michal Kuchařík (prima), 2. Júlia Kurucová (sekunda), Alžběta Koryčanská (prima). Recitátoři ve starší kategorii přednesli náročné texty – nejvýrazněji se prezentovaly terciánky Alžběta Hřivnová (1. místo) a Rozálie Františka Rosíková (2. místo). Za přednes klasických veršů byla oceněna 3. místem Tereza Svitálková (kvarta). Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola přehlídky. Gratulujeme! Fotografie z vyhlášení výsledků soutěže po kliknutí na "více..."

Více...

pIšQworky 2013 - krajské kolo

pIšQworky 2013 - krajské kolo

18. 11. 2013, Náš pIšQworkářský tým KIRKJUBAEJARKLAUSTUR skončil v krajském turnaji pIšQworky 2013 v Brně jako stříbrný. Již teď patří mezi 24 nejlepších studentských týmů v republice. Celorepublikové finále, do něhož náš tým postoupil, bude probíhat 29. 11. 2013. Přejeme našemu týmu pevné nervy a šťastný los. Další informace po kliknutí na "více..."

Více...

Ocenění úspěšných studentů středních škol

Ocenění úspěšných studentů středních škol

18. 11. 2013, V pondělí se konalo v Brně, v Sále zastupitelstva Jihomoravského kraje setkání úspěšných žáků s představiteli Jihomoravského kraje. Na toto slavnostní setkání byl pozván i žák našeho gymnázia Benjamin Samuel Ondra, který v minulém školním roce vybojoval v ústředním kole olympiády v německém jazyce v Praze skvělé 2. místo. Jako poděkování za vzornou reprezentaci Jihomoravského kraje obdržel pamětní list s podpisem hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a skleněnou upomínkovou plaketu. Další informace a fotografie z akce po kliknutí na "více..."

Více...

Přírodovědný klokan 2013/2014 - krajské kolo

Přírodovědný klokan 2013/2014 - krajské kolo

8. ročníku Přírodovědného klokana 2013 – 2014 v Jihomoravském kraji se zúčastnilo v kategorii Kadet 5.475 soutěžících a v kategorii Junior 1.744 soutěžících. Na 1. místě v kategorii Junior se v rámci Jihomoravského kraje se umístila naše žákyně Anna Grombířová (1.A) a na 3. místě ve stejné kategorii Eva Filípková (1. A). Srdečně gratulujeme! Celý článek a výsledková listina po kliknutí na „více…“

Více...

Další...

Akce dokumentů