Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Výlet do ZOO v Hodoníně

Výlet do ZOO v Hodoníně

28. 3. 2018, Ve středu se celá 2. A vydala za doprovodu paní profesorky Kozumplíkové a Hálkové do ZOO, kde byl pro nás připraven zajímavý program o lidoopech. Nejprve jsme pozorně poslouchali a dozvěděli se spoustu zajímavých informací o opicích jako například i to, že člověk a opice jsou si podobní z více než 90%...

Více...

Olympiáda ze zeměpisu - krajské kolo v Brně

Olympiáda ze zeměpisu - krajské kolo v Brně

28. 3. 2018, Ve středu se na Pedagogické fakultě MU Brno uskutečnilo krajské kolo Zeměpisné olympiády. V kategorii A reprezentoval naše gymnázium Petr Ivan z primy, který obsadil výborné 3. místo. Gratulujeme!

Více...

Náboj 2018

Náboj 2018

23. 3. 2018, V pátek proběhl na Matematickém ústavu Slezské univerzity v Opavě letošní ročník matematické soutěže Náboj. V této soutěži nejde o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí. Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu. Naši školu v ní, v kategorii Junior- studenti prvních a druhých ročníků SŠ, reprezentovalo družstvo kvintánů ve složení Robert Chytil, Martin Šebesta, Petr Tomšej, Lukáš Karas, Michal Kuchařík. A jak se našim studentům dařilo? V rámci celoevropského pořadí (účastnilo se 7 evropských zemí) obsadili 250.příčku ze 490 zúčastněných družstev ( vyřešenou první úlohu odevzdali jako 21. v Evropě) a v rámci České republiky pak obsadili 77. místo ze 138 účastníků. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Více...

SOČ - okresní kolo

SOČ - okresní kolo

23. 3. 2018, V pátek proběhla na Gymnáziu Brno - Křenová oblastní přehlídka Středoškolské odborné činnosti okresů Blansko, Brno – venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Soutěže se zúčastnilo 7 žákyň našeho gymnázia, které vypracovaly své odborné práce ve čtyřech oborech. O tom, že své práce obhájily na výbornou, se dozvíte po kliknutí na "více"…. Srdečně gratulujeme!

Více...

Olympiáda z chemie - krajské kolo v Brně

Olympiáda z chemie - krajské kolo v Brně

21. 3. 2018, Ve středu proběhlo v Brně na SPŠ chemické krajské kolo Chemické olympiády kategorie D. Naši školu reprezentovali žáci kvarty Michal Jaroš a Aneta Solaříková. Oba se neztratili v konkurenci 33 soutěžících z celého Jihomoravského kraje. Míchal, obsadil výborné 9. místo a Aneta byla na 12. místě. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Více...

Olympiáda v německém jazyce (kateg. IIB) - krajské kolo

Olympiáda v německém jazyce (kateg. IIB) - krajské kolo

8. 3. 2018, Ve čtvrtek se konalo v prostorách ZŠ Antonínská Brno krajské kolo olympiády v německém jazyce v kategorii II B. Jedná se o žáky tercie a kvarty nižších gymnázií a žáky 8. a 9. tříd ZŠ s rozšířenou výukou cizích jazyků. Naši školu reprezentovala žákyně kvarty Aneta Solaříková, která obsadila ve velké konkurenci po necelých dvou letech výuky deváté místo. Srdečně gratulujeme!

Více...

Olympiáda v anglickém jazyce - krajské kolo - 1. místo!!!

Olympiáda v anglickém jazyce - krajské kolo - 1. místo!!!

13. 3. 2018, V úterý proběhlo krajské kolo Olympiády v anglickém jazyce. V kategorii II.B (tercie, kvarta) reprezentovala naše gymnázium Magdalena Břízová z tercie, která získala úžasné 1. místo, a postupuje tak do finále České republiky. Congratulations!

Více...

Další...

Akce dokumentů