Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

SOČ - celostátní kolo - 1. místo!!!

SOČ - celostátní kolo - 1. místo!!!

Ve dnech 16. až 18. června 2017 proběhla na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické 39. celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti. Radka Syrová a Petra Crhonková (2.A) obsadily 1. místo! Lucie Dudíková obsadila 13. místo. Gratulujeme k velkému úspěchu! Čtete na "více...".

Více...

UPOZORNĚNÍ!!!

UPOZORNĚNÍ!!!

Ve středu 5. hodinu proběhne v aule ukázková debata (soutěž) pro primu, sekundu a tercii.

Více...

Čarovné barvy země

Čarovné barvy země

15. 6. 2017, Ve čtvrtek se ve Slovanském hradišti v Mikulčicích konal již VII. ročník výtvarné soutěže Čarovné barvy země. Soutěže se zúčastnilo 29 škol z Jihomoravského kraje a ze slovenských Kopčan. Naše studentky sexty (Alžběta Hřivnová, Marie Kadubcová, Alena Kobidová, Zuzana Kropíková a Rozálie Rosíková) obsadily 5. místo ve IV. kategorii s názvem He megalé Moravia - osobnost sv. Konstantina. Také studentky kvarty (Magdalena Arcante, Zuzana Batrlová, Tereza Hartlová a Aneta Horňáková) obsadily rovněž 5. místo v III. kategorii na téma Půda jako kronika - archeologické výzkumy v Mikulčicích. Gratulujeme!

Více...

Soutěž anglických prezentací WAZZUP - 1. místo!

Soutěž anglických prezentací WAZZUP - 1. místo!

Soutěže se zúčastnila Lucie Zubatá (2.A) a se svou prezentací, kterou nazvala Interesting activities at my school (téma Co mě baví ve škole), získala ve své kategorii krásné první místo! Kromě diplomu, anglického mluvníku a dalších drobných dárků získává také pro svou školu roční licenci STUDY angličtina. Srdečně gratulujeme!!!

Více...

Sudoku - celostátní finále v Brně

Sudoku - celostátní finále v Brně

9. 6. 2017, V pátek v Science centru VIDA! proběhla velkolepá intelektuální bitva. Dvacet osm tříčlenných týmů z různých koutů republiky se utkalo naostřenými tužkami v celostátním finále soutěže v řešení sudoku. Ve čtyřech kolech museli zdolat několik desítek náročných logických úloh, abychom po čtyřech hodinách zápolení a jedné science show mohli vyhlásit ty nejlepší...

Více...

Den Menu pro změnu

Den Menu pro změnu

9. 6. 2017. V pátek proběhla v rámci projektu Menu pro změnu závěrečná akce pro vyšší gymnázium, která měla upozornit na to, jak naše stravování souvisí se životním prostředím. Tento akční den jsme nazvali „Den Menu pro změnu“ a obnášel zajímavou prezentaci ekologických potravin, včetně jejich prodeje, ochutnávku a přednášku s diskuzí. Další informace a fotografie na "více...".

Více...

Menu pro změnu - VÝSLEDKY!

Menu pro změnu - VÝSLEDKY!

Tým Menu pro změnu se rozhodl vytvořit dotazník k zjištění, jak jsou žáci i personál školy spokojeni se stravováním v naší školní jídelně. Dotazník obsahoval 7 otázek, které se tázaly na oblíbenost polévek, hlavních jídel, pití a salátů. Na dotazník nám odpovědělo celkem 128 osob (z toho se však devět ve školní jídelně nestravuje). Tímto všem moc děkujeme!

Více...

Další...

Akce dokumentů