Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Vánoční tvůrčí dílny

Vánoční tvůrčí dílny

Již tradičně probíhají na naši škole v prosinci takzvané Vánoční tvůrčí dílny, kde zájemci mohou vytvářet různé předměty z přírodních a odpadových materiálů. Letos to bude ve středu 5. prosince. Můžete se těšit např. na výrobu křížal či svíček z včelího vosku nebo zdobení perníčků. Vše bude další týden po škole prodáváno. Počet míst je omezený, proto si zarezervujte místo co nejdříve.

Více...

Dějepisná soutěž žáků gymnázií - ústřední kolo v Chebu

Dějepisná soutěž žáků gymnázií - ústřední kolo v Chebu

22. 11. 2018, Ve čtvrtek se opět po roce na gymnáziu v Chebu konala velká a pro studenty mimořádně náročná dějepisná soutěž, které se účastnilo celkem 75 gymnázií z České republiky i ze Slovenska (východních sousedů bylo 19). Letošní téma bylo zaměřeno na události kolem kulatého výročí pražského jara 1968 a následné období normalizace až do roku 1977. Soutěžilo se ve vědomostech z mnoha oblastí - např. politického vývoje ČSSR, filmu nebo sportu. Náš tým ve složení Jakub Šuráň (oktáva), Alžběta Grombířová (3. A) a Ondřej Pres (sexta) dosáhl na vynikající 4. místo. Mezi gymnázii z České republiky byli dokonce třetí! Našim reprezentantům velmi poděkujeme za účast, poctivou přípravu i skvělé umístění.

Více...

Mezinárodní výměnný pobyt našich žáků ve Švýcarsku - Sekundarschule Andelfingen (3. - 12. 11.)

Mezinárodní výměnný pobyt našich žáků ve Švýcarsku - Sekundarschule Andelfingen (3. - 12. 11.)

V sobotu večer 3. listopadu se vydalo 19 žáků z tříd kvinta a 2.A společně s naším učitelským doprovodem J. W. Jongepierem a M. Jamným na první část výměnného programu českých a švýcarských studentů...

Více...

Zelený den

Zelený den

Dříve jsme slavili 7. listopad jako Světový den ekoškol. Letos byl celý týden 5. – 11. listopadu vyhlášen Národním týdnem ekoškol. Ale právě v tomto týdnu probíhal i výměnný pobyt ve Švýcarsku, proto se Ekotým rozhodl zviditelnit ve středu 14. 11. formou Zeleného dne. Žáci i zaměstnanci školy byli vyzváni, aby se oblékli do zeleného. Na výzvu reagovalo mnoho žáků ze všech tříd, především však z nižšího gymnázia, o čemž svědčí přiložené fotografie.

Více...

PIšQworky 2018

PIšQworky 2018

9. 11. 2018, V pátek proběhl na Obchodní akademii Hodonín oblastní turnaj v logické hře PIŠQWORKY. Barvy naší školy v něm hájilo družstvo sexty ve složení : Bára Šrahůlková, Michal Bačík, David Vojtíšek, Robert Chytil a Jan Hrdoušek. Tým prošel bez úhony celým turnajem a podařilo se mu postoupit do finálového zápasu, který nedovedl jako jediný do vítězného konce. O vlásek tedy unikl tomuto družstvu postup do krajského kola a sextáni obsadili pěkné druhé místo v rámci turnaje. K tomuto umístění sextánům gratulujeme a věříme , že v příštím roce obsadí v oblastním kole místo první a postoupí do kola krajského.

Více...

Florbal chlapci - okresní kolo

Florbal chlapci - okresní kolo

8. 11. 2018, Ve čtvrtek se ve sportovní hale Teza Hodonín uskutečnilo okresní kolo celostátního projektu FLORBAL CHALLENGE. Náš tým ve složení Chudíček L., Macalík, Podkalský, Jančík, Šťastný, Procházka, Tomík, Crhonek, Sukup a Toman obsadil 2. místo. Gratulujeme!

Více...

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

7. 11. 2018, Ve středu měli zájemci o studium na Purkyňově gymnáziu i jejich rodiče možnost prohlédnout si naši školu a seznámit se s jejím vybavením i s vyučujícími. Ti pro ně připravili ukázky zajímavých způsobů výuky svých předmětů. K dispozici jim byli průvodci z řad žáků gymnázia, kteří poskytli žákům pátých a devátých tříd ZŠ informace o škole a odpověděli na dotazy týkající se studia. Všem, kteří se přišli podívat, děkujeme za návštěvu! A Vás, kteří jste u nás ještě nebyli, zveme na druhý Den otevřených dveří - 20. 2. 2019.

Více...

Další...

Akce dokumentů