Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Žlutý krokus jak Davidova hvězda

Žlutý krokus jak Davidova hvězda

Dne 14. listopadu žáci naší školy zasadili na školním dvoře několik sazenic krokusů v rámci projektu Krokus. Tyto květy jsou nám připomínkou útrap a násilí páchaném na židovské populaci v minulosti.

Více...

Setkání úspěšných žáků naší školy s představiteli Jihomoravského kraje

Setkání úspěšných žáků naší školy s představiteli Jihomoravského kraje

U příležitosti Mezinárodního dne studentstva v úterý 14.11.2017 pořádal Odbor školství Krajského úřadu Jihomoravského kraje již tradičně slavnostní setkání představitelů Jihomoravského kraje a úspěšných žáků středních škol, kteří dosáhli v průběhu školního roku 2016/2017 významných úspěchů v celostátních a mezinárodních kolech předmětových soutěží vyhlášených MŠMT a příkladně reprezentovali Jihomoravský kraj. Z naší školy byly oceněny tyto žákyně Radka Syrová a Petra Crhonková, které byly zároveň přijaty do Programu podpory nadaných studentů, který realizuje Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu, z.s.p.o. Blahopřejeme!!!!

Více...

Skvělá reprezentace gymnázia Petrou Crhonkovou a Radkou Syrovou

Skvělá reprezentace gymnázia Petrou Crhonkovou a Radkou Syrovou

8. 11. 2017, Ve středu se konal jubilejní V. ročník konference Vědění mladým. Konferenci pořádá Univerzita Pardubice a je určena studentům středních škol z celé ČR. Jejím záměrem je vytvořit prostor pro sdílení poznatků studentů se zájmem o nejrůznější témata od fyziky, chemie, matematiky až po filosofii, psychologii či esejistiku...

Více...

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

8. 11. 2017, Den otevřených dveří proběhl za hojné účasti zájemců o studium na našem gymnáziu a jejich rodičů. Co všechno bylo k vidění, vyzkoušení a co se mohli dovědět, dokumentují připojené fotografie. Všem, kteří se přišli podívat, děkujeme za návštěvu! A Vás, kteří jste u nás ještě nebyli zveme na druhý Den otevřených dveří - 14. 2. 2018.

Více...

Zelený den

Zelený den

V týdnu kolem 7. listopadu pořádají ekoškoly z 67 států akce a projekty pod názvem Global Action Days. Chtějí tak přitáhnout pozornost na problémy životního prostředí a samotný mezinárodní program „Eco-schools“...

Více...

Školská rada

Školská rada

Dne 21. 11. 2017 se uskuteční doplňující volby do školské rady. Podrobnější informace po kliknutí na "více...".

Více...

Moře odpadu - výstava

Moře odpadu - výstava

Od 23. října je na naší škole k vidění výstava s titulem „Moře odpadu“, kterou nám zapůjčila firma Vetropack (sklárny) v Kyjově. Je umístěna ve 2. patře staré budovy, v místnosti, kde bývá stůl na stolní tenis. Výstavou provádějí čtyři studentky ze septimy. Jednotlivé třídy se akce účastní v suplovaných hodinách. Přijďte se podívat i Vy.

Více...

Další...

Akce dokumentů