Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Logická olympiáda

Logická olympiáda

V říjnu a listopadu proběhla Logická olympiáda, soutěž pořádaná organizací Menza. Opět se účastnili i žáci našeho gymnázia. Nejlepšího výsledku letos dosáhl Ondřej Piškula z kvarty. Po základním kole, kterého se v Jihomoravském kraji zúčastnilo 3.673 žáků, postoupil do krajského kola a v něm se umístil na výborném 27. místě. K dosaženému výsledku blahopřejeme. A nejen jemu, ale také dalším soutěžícím, kteří se soutěže zúčastnili.

Více...

Volby do školské rady - 15. 12. 2022

Volby do školské rady - 15. 12. 2022

Ve čtvrtek 15. 12. proběhnou na gymnáziu doplňující volby jednoho člena školské rady. Kompletní oznámení o konání voleb, vč. důležitých termínů, naleznete po kliknutí na "více...".

Více...

Úspěch v soutěži Náboj

Úspěch v soutěži Náboj

V pátek 25. 11.2022 se čtveřice kvartánů ve složení Adéla Pytlová, Věra Dobešová, Markéta Tobolová a Ondra Piškula zúčastnila soutěže Náboj v kategorii Junior. Náboj Junior je mezinárodní soutěž v matematice a fyzice určená pro 4-členné týmy žáků primárně 8. a 9. ročníku základních škol a příslušné ročníky osmiletých gymnázií. Soutěž trvá 120 minut. Na začátku soutěže obdrží každý tým 6 úloh. Vždy, když tým nějakou úlohu správně vyřeší, dostane novou úlohu. Vítězem se stává tým, který v daném časovém limitu správně vyřeší nejvíce úloh. Úspěšná čtveřice kvartánů obsadila z 271 týmů v celé České republice krásné 32. místo a v celkových výsledcích za Evropu jí patří ještě krásnější 55.místo z 1392 soutěžících týmů. Úspěšným kvartánům blahopřejeme ke skvělým výsledkům. Více o soutěži https://junior.naboj.org/cz/cs/

Více...

Čapkova Matka v Redutě ND Brno

Čapkova Matka v Redutě ND Brno

V pátek 18. 11. 2022 se studenti sexty a 2. ročníku zúčastnili dopoledního zájezdu do Národního divadla Brno. V historických prostorách Reduty zhlédli Čapkovu hru Matka. Aktualizovaný způsob zpracování, který diváci v drtivé většině hodnotili pozitivně, ještě zesílil naléhavé vyznění tohoto Čapkova protiválečného dramatu.

Více...

Volné místo kuchařky ve školní jídelně

Volné místo kuchařky ve školní jídelně

Přijmeme kuchařku na zástup za dlouhodobou pracovní neschopnost. Nástup možný ihned. Zájemci se mohou hlásit na email martinko@gys.cz nebo na telefonním čísle 774 938 876 - paní Martinková.

Více...

Bezpečnost silničního provozu

Bezpečnost silničního provozu

Bezpečnost dětí v dopravě je jednou z nejdůležitějších priorit rodičů i škol. Děti se v dopravě pohybují od malička, a co se naučí, vyzkouší a dobře si zažijí, jim pomůže pro jejich bezpečnost i v dospívání a dospělosti. Buďme proto opatrní a důslední ve výuce. Ve středu 16. listopadu zorganizovalo Purkyňovo gymnázium ve spolupráci s Městskou policií ve Strážnici přednášku na téma bezpečnost silničního provozu. Třídu primu navštívila strážnice Městské policie Bc. Jitka Sochorová. Zábavnou formou primánům osvěžila základní pravidla silničního provozu.

Více...

pIšQworky 2022 - oblastní kolo

pIšQworky 2022 - oblastní kolo

Dne 15. 11. 2022 se žáci kvinty zúčastnili oblastního turnaje ve hře piškvorky. Soutěž se uskutečnila v Hodoníně a zúčastnilo se jí celkem 12 týmů. Naši školu reprezentovaly dokonce dva pětičlenné týmy, a to Gymnazisti (F. Zahradník, J. Veselský, M. Rybecký, T. Hebauer a A. Hameed) a Najeťáci (T. Vajčner, J. Rybecký, V. Pálenský, L. Ondrušová a E. Chudíková). Poslední utkání bylo nejnapínavější, protože se spolu utkaly oba naše týmy. Po nelítostném souboji se vítězi stali Najeťáci, kteří budou dále reprezentovat naši školu v krajském kole v Brně. Přejeme jim hodně štěstí!

Více...

Další...

Akce dokumentů