Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Vánoční vinš školní muziky

Vánoční vinš školní muziky

Před Vánocemi zorganizovali naši žáci tradiční vinš a vystoupili před všemi třídami s překrásnými vánočními koledami. Děkujeme.

Více...

Ekologická soutěž tříd - VÝSLEDKY

Ekologická soutěž tříd - VÝSLEDKY

Po sečtení bodů v rámci ekologické soutěže pro třídy (sběr hliníku, víček, elektroodpadu vč. baterií) za měsíce listopad a prosinec byly stanoveny výsledky: 1. místo - 3.A (615 bodů), 2. místo - septima (344 bodů), 3. místo - sekunda (334,5 bodu). Žáci primy se mohou těšit na sladkou odměnu. Blahopřejeme!

Více...

Šachový turnaj - okresní kolo ve Vacenovicích!!!

Šachový turnaj - okresní kolo ve Vacenovicích!!!

19. 12. 2017, V úterý se ve Vacenovicích uskutečnil okresní přebor žáků základních a středních škol v šachu. Naše gymnázium excelentně reprezentovala celkem tři družstva...

Více...

Prodej výrobků z Vánočních tvůrčích dílen

Prodej výrobků z Vánočních tvůrčích dílen

20. 12. 2017, Po usušení krúželků a zabalení perníčků, které byly zhotoveny na Vánočních tvůrčích dílnách, proběhl ve středu jejich prodej. Septimánky obcházely nejen učebny a kabinety, ale i další prostory školy, aby výrobky z dílen prodávaly. Výtěžek 3.031,- Kč, za který všem děkujeme, bude využit ke stejnému účelu jako výnos z Blešáku, tj. na podporu našeho studenta. Obě akce jsou součástí projektu „Pro více úsměvů“, v rámci kterého jsou vytěžené částky zdvojnásobeny. Projekt byl podpořen Nadací Via s přispěním Nadace Karla Janečka.

Více...

Spelling Bee

Spelling Bee

20. 12. 2017, Ve středu se na naší škole konala již tradiční soutěž Spelling Bee, ve které měli žáci primy a sekundy možnost porovnat své schopnosti hláskovat anglická slova i celé věty. Soutěž nakonec vyhrálo družstvo sekundy, drobné ceny si však odnesly oba týmy. Vítězům gratulujeme a primě přejeme hodně zdaru v příštím školním roce.

Více...

Recitační soutěž

Recitační soutěž

20. 12. 2017, Ve středu odpoledne proběhlo v aule školní kolo recitační soutěže. Vítězem kategorie III, kde soutěží žáci primy a sekundy, se stal Tomáš Skalka ze sekundy. Stejně jako loni nás bude reprezentovat v okresním kole v Hodoníně. Na druhém místě skončila Agáta Hořáková z primy, o třetí místo se podělily dvě žákyně primy – Markéta Nogová a Marie Kotenová. Blahopřejeme a těšíme se na příští ročník.

Více...

Pátý blešák byl rekordní

Pátý blešák byl rekordní

Ráno to vypadalo slibně a beznadějně zároveň: uprostřed jídelny stálo dvanáct stolů plných second-hand zboží. Dá se to všechno prodat? Kdo si to bude chtít koupit, i když za pakatel? ...

Více...

Další...

Akce dokumentů