Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Olympiáda z dějepisu - krajské kolo

Olympiáda z dějepisu - krajské kolo

21. 3. 2017, V úterý se v Brně konalo krajské kolo Dějepisné olympiády. Robert Chytil (kvarta) vzorně reprezentoval naše gymnázium a obsadil výborné 8. místo. Gratulujeme!

Více...

Olympiáda z fyziky - okresní kolo

Olympiáda z fyziky - okresní kolo

23. 3. 2017, Ve čtvrtek proběhlo na gymnáziu v Kyjově okresní kolo Fyzikální olympiády. Naše škola měla zastoupení v kategorii E, kterou celkově vyhrál Robert Chytil z kvarty. Další žáci kvarty – Lukáš Karas a Michal Kuchařík – obsadili krásné 4. a 7. místo. Děkujeme za reprezentaci školy!

Více...

Jak se stravujeme?

Jak se stravujeme?

V lednu tohoto roku proběhla internetová anketa týkající se našich stravovacích zvyků. Ta byla součástí projektu Menu pro změnu, stejně jako prosincové průzkumy v jídelně a v bufetu. A jaké jsou výsledky? Ankety se zúčastnilo 83 žáků a učitelů, což je příznivé číslo. Děkuji vám všem! Také výsledky nejsou špatné, i když je zde prostor pro zlepšení. Podívejte se s námi na pár grafů.

Více...

Zdravé mlsání

Zdravé mlsání

V Ekotýmu zazněly hlasy, abychom obnovili akci, která se již několik let nekonala, Zdravé mlsání. Přece jsme se zapojili do projektu Menu pro změnu, ve kterém chceme kriticky pohlédnout na naše stravovací návyky! Jak "mlsání" probíhalo si můžete přečíst nebo prohlédnout na fotografiích po kliknutí na "více...".

Více...

Olympiáda z chemie (kat. D) - okresní kolo

Olympiáda z chemie (kat. D) - okresní kolo

7. 3. 2017, V úterý proběhlo na našem gymnáziu okresní kolo chemické olympiády v kategorii D, která je určena žákům ZŠ a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. Okresního kola se zúčastnilo 16 vybraných žáků, kteří řešili úkoly teoretické i praktické části. Výborné třetí místo obsadil žák kvarty Robert Chytil. V silné konkurenci žáků převážně 9. tříd a kvarty se neztratil Michal Jaroš z tercie, který obsadil výborné 4. místo. Blahopřejeme!

Více...

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo

1. 3. 2017, Ve středu se v Brně Lužánkách konalo krajské kolo olympiády v ruském jazyce v kategoriích ZŠ, SŠ I, SŠ II a SŠ III. Naši školu reprezentovala v kategorii ZŠ Eliška Janásová z kvarty, která dosáhla výborného úspěchu a vybojovala skvělé 2. místo. V kategorii SŠ II soutěžila žákyně septimy Tereza Svitálková, které se sice nepodařilo dostat se mezi tři nejlepší, přesto jí patří poděkování za důstojnou reprezentaci Purkyňova gymnázia. Elišce k dosaženému úspěchu ještě jednou srdečně blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Více...

Zdravé mlsání.

Zdravé mlsání.

Ve čtvrtek 9. března 2017 proběhne 7. a 8. vyučovací hodinu v jídelně akce s názvem Zdravé mlsání, na které můžete vyzkoušet, jak chutná zdravé vaření. Pokud sami zkoušíte připravovat jídlo jinak, přihlaste se u prof. Jongepiera a přineste také něco na ochutnání (prosíme i s receptem). Podmínkou pro přijetí pokrmu je, abyste při jeho přípravě nepoužili bílý cukr, bílou mouku, výrobky obsahující palmový tuk nebo glutamát.

Více...

Další...

Akce dokumentů