Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Blešák 2019

Blešák 2019

V pátek 13. 12. proběhne ve školní jídelně tradiční Blešák. Předměty, které chcete poskytnout k prodeji (knížky, kuchyňské potřeby, šperky, keramiku, oblečení, ...), přineste do kabinetu chemie nejpozději ve čtvrtek 12. 12.

Více...

Vánoční tvůrčí dílny

Vánoční tvůrčí dílny

V prosinci probíhají v rámci programu Ekoškola tradičně dvě velké akce. Jednou z nich je Blešák, který je letos plánovaný na pátek 13. prosince. Další jsou Vánoční tvůrčí dílny, které se konaly ve středu 4. prosince.

Více...

Další ocenění v programu DofE

Další ocenění v programu DofE

6. listopadu si v pražském Karolinu převzal stříbrný certifikát Tomáš Grézl a 25. listopadu v Brně na Nové radnici zase Tereza Němcová a Ondřej Bačík (všichni ze 4. A) obdrželi bronzová ocenění. K úspěšnému splnění programu jim srdečně gratulujeme!

Více...

Logická olympiáda 2019

Logická olympiáda 2019

Jako každý rok se žáci gymnázia účastnili Logické olympiády, soutěže pořádané organizací Menza, s níž naše škola spolupracuje. Nejlepšího výsledku letos dosáhl Jiří Maňák z kvarty. Po základním kole, kterého se v Jihomoravském kraji zúčastnilo 2.737 žáků, postoupil do krajského kola a v něm se umístil na výborném 22. místě. K dosaženému výsledku blahopřejeme. A nejen jemu, ale také dalším soutěžícím, kteří se soutěže zúčastnili.

Více...

Náboj 2019

Náboj 2019

Dne 8. 11. 2019 se 5 žáků septimy – Robert Chytil, Michal Kuchařík, Martin Šebesta, Petr Tomšej a Lukáš Karas zúčastnilo týmové fyzikální soutěže Náboj 2019...

Více...

Mezinárodní výměnný pobyt našich žáků ve Švýcarsku

Mezinárodní výměnný pobyt našich žáků ve Švýcarsku

Když jsme se dozvěděli o výměnném pobytu ve Švýcarsku, který nám umožnila naše škola, byli jsme naprosto nadšení, jelikož jsme slyšeli od starších kamarádů, že to opravdu stojí za to...

Více...

Německé divadlo v Brně

Německé divadlo v Brně

15.10. 2019 se žáci 3. ročníku a septimy zúčastnili v brněnském kulturním domě Rubín divadelního představení v němčině pod názvem „Smombie“. Smombie je zkratka pro smartphone a zombie. Dva herci z divadelní skupiny Dramabox z Norimberku připravili a sehráli tuto hru. Tématem je využití a zneužití mobilního telefonu. Tam, kde žáci méně rozuměli, pomohly skvělé herecké výkony obou představitelů. Byli jsme rádi, že touto formou si naši studenti připomněli, jak je důležitá ochrana dat pro každého člověka a jeho lidská práva. Už se těšíme na další divadelní představení v příštím roce.

Více...

Další...

Akce dokumentů