Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Mezinárodní výměnný pobyt našich žáků ve Švýcarsku - Sekundarschule Andelfingen (3. - 12. 11.)

Mezinárodní výměnný pobyt našich žáků ve Švýcarsku - Sekundarschule Andelfingen (3. - 12. 11.)

V sobotu večer 3. listopadu se vydalo 19 žáků z tříd kvinta a 2.A společně s naším učitelským doprovodem J. W. Jongepierem a M. Jamným na první část výměnného programu českých a švýcarských studentů...

Více...

Zelený den

Zelený den

Dříve jsme slavili 7. listopad jako Světový den ekoškol. Letos byl celý týden 5. – 11. listopadu vyhlášen Národním týdnem ekoškol. Ale právě v tomto týdnu probíhal i výměnný pobyt ve Švýcarsku, proto se Ekotým rozhodl zviditelnit ve středu 14. 11. formou Zeleného dne. Žáci i zaměstnanci školy byli vyzváni, aby se oblékli do zeleného. Na výzvu reagovalo mnoho žáků ze všech tříd, především však z nižšího gymnázia, o čemž svědčí přiložené fotografie.

Více...

PIšQworky 2018

PIšQworky 2018

9. 11. 2018, V pátek proběhl na Obchodní akademii Hodonín oblastní turnaj v logické hře PIŠQWORKY. Barvy naší školy v něm hájilo družstvo sexty ve složení : Bára Šrahůlková, Michal Bačík, David Vojtíšek, Robert Chytil a Jan Hrdoušek. Tým prošel bez úhony celým turnajem a podařilo se mu postoupit do finálového zápasu, který nedovedl jako jediný do vítězného konce. O vlásek tedy unikl tomuto družstvu postup do krajského kola a sextáni obsadili pěkné druhé místo v rámci turnaje. K tomuto umístění sextánům gratulujeme a věříme , že v příštím roce obsadí v oblastním kole místo první a postoupí do kola krajského.

Více...

Florbal chlapci - okresní kolo

Florbal chlapci - okresní kolo

8. 11. 2018, Ve čtvrtek se ve sportovní hale Teza Hodonín uskutečnilo okresní kolo celostátního projektu FLORBAL CHALLENGE. Náš tým ve složení Chudíček L., Macalík, Podkalský, Jančík, Šťastný, Procházka, Tomík, Crhonek, Sukup a Toman obsadil 2. místo. Gratulujeme!

Více...

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

7. 11. 2018, Ve středu měli zájemci o studium na Purkyňově gymnáziu i jejich rodiče možnost prohlédnout si naši školu a seznámit se s jejím vybavením i s vyučujícími. Ti pro ně připravili ukázky zajímavých způsobů výuky svých předmětů. K dispozici jim byli průvodci z řad žáků gymnázia, kteří poskytli žákům pátých a devátých tříd ZŠ informace o škole a odpověděli na dotazy týkající se studia. Všem, kteří se přišli podívat, děkujeme za návštěvu! A Vás, kteří jste u nás ještě nebyli, zveme na druhý Den otevřených dveří - 20. 2. 2019.

Více...

Přednáška Alžběty Hřivnové - "Můj rok v Anglii"

Přednáška Alžběty Hřivnové - "Můj rok v Anglii"

2. 11., V pátek měli starší žáci naší školy možnost dozvědět se mnoho zajímavých skutečností o studiu na anglické „public school“. Alžběta Hřivnová, bývalá spolužačka nynějších oktavánů, nyní stipendistka na jedné z těchto renomovaných škol, popsala organizaci školního roku a studia na své současné škole. Všichni byli zaujati i pobaveni četnými postřehy ze života studentů na anglické „boarding school“ a vtipnou charakteristikou mnohdy překvapivých odlišností od našeho systému vzdělávání. Děkujeme Bety – nyní tedy Betty – za živé přiblížení jejího současného studentského života. Přejme jí hodně zdaru v dalším roce studia v Anglii!

Více...

Výsledky soutěže ve sběru za září a říjen

Výsledky soutěže ve sběru za září a říjen

Milí členové Ekotýmu, zde jsou výsledky ze sběru hliníku, plastových víček, baterií a drobných elektrozařízení za měsíce září a říjen. První kolo vyhrála prima s 819 body, na druhém místě skončila třída 1. A se 710 body a třetí byli čtvrťáci s 554 body. Prima se tedy může těšit na sladkou odměnu! Kdo to bude příště?

Více...

Další...

Akce dokumentů