Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Okresní kolo dějepisné olympiády

Okresní kolo dějepisné olympiády

V úterý 17. ledna 2023 se opět po roce konal na Purkyňově gymnáziu ve Strážnici sraz nejlepších žáků z našeho okresu v oboru dějepis. Letošní soutěž byla zaměřena na československé dějiny v evropských souvislostech v období let 1945 – 1992, kategorie starších žáků gymnázií musela v rámci této éry prokázat poněkud širší světový rozhled. Mezi žáky ZŠ a nižších ročníků gymnázií se za naši školu umístil na děleném 8. – 9. místě Jakub Křenek z kvarty, mezi staršími žáky obsadil 5. místo Rostislav Visinger z 2.A a Vojtěch John ze septimy dokonce stříbrnou pozici. Všem našim soutěžícím děkujeme za přípravu na olympiádu a dobrou reprezentaci našeho gymnázia.

Více...

Vánoční trhy

Vánoční trhy

Ve dnech 16. - 19. 12. proběhly na naší škole pod vedením Ekotýmu Vánoční trhy spojené s prodejem perníčků, vánočních dekorací a ozdob. Byla vybrána částka 2 440,-Kč, která bude použita na financování školních a ekologických projektů (Den Země, Ekohrátky, Ekolympiáda). Všem žákům a učitelům, kteří se na přípravě akce podíleli, patří velké poděkování.

Více...

Školní kolo olympiády v německém jazyce

Školní kolo olympiády v německém jazyce

V předvánoční atmosféře se v pondělí 19. 12. 2022 konalo školní kolo olympiády v německém jazyce. V mladší kategorii IIB se o první dvě místa utkala děvčata z kvarty a ve vyrovnaném souboji nakonec hodnotitelé rozhodli udělit první místo Věrce Dobešové, na druhém místě zabodovala Johanka Šimečková. Ve starší kategorii IIIA se na prvním místě umístila Michaela Miklendová (septima), na druhém místě Ondřej Špaček (septima) a na třetím místě uspěla Adéla Šmardová (třetí ročník). Všichni soutěžící mají naše velké uznání, odvedli ve svém volném čase kus práce při přípravě. Nám zkoušejícím udělali svým aktivním přístupem velkou radost.

Více...

Vyhlášení výsledků školního kola Olympiády v českém jazyce

Vyhlášení výsledků školního kola Olympiády v českém jazyce

Ve středu 21. prosince 2022 proběhlo vyhodnocení školního kola Olympiády v českém jazyce. V 1. kategorii soutěžilo 7 žáků tercie a kvarty, ve 2. kategorii 14 žáků vyššího gymnázia...

Více...

Prezentace „strojárny“ VUT Brno

Prezentace „strojárny“ VUT Brno

V předvánočním čase – v úterý 20.prosince 2022 – navštívil naši školu náš absolvent, dnešní posluchač brněnského VUT, Stanislav Podkalský (mat. 2021). Žákům oktávy a 4.ročníku prezentoval možnosti studia, obory a další studentské aktivity na „strojárně“, tedy Strojní fakultě VUT Brno. Rovněž budoucím maturantům v učebně IVT odprezentoval své postřehy a poznatky při nástupu ke studiu na VUT v Brně týkající se studentského života a nastínil jim možnosti dalšího uplatnění při studiu těchto technických oborů.

Více...

Vánoční vystoupení v Domově pro seniory ve Strážnici

Vánoční vystoupení v Domově pro seniory ve Strážnici

Krásné vánoční vystoupení v Domově pro seniory ve Strážnici předvedli členové školní cimbálové muziky pod vedením MgA. Františka Pavluše. Děkujeme všem zúčastněným za jejich snahu.

Více...

Vánoční tvůrčí dílny

Vánoční tvůrčí dílny

Ve dnech 14. - 16. 12. se na naší škole konaly Vánoční tvůrčí dílny. Výrobky je možné zakoupit od pátku 16.12. do úterý 20.12. Studenti navštíví jednotlivé třídy. Výtěžek podpoří dobrou věc. Kontakt: Mgr. Janoušková, Ing. Komínková a Mgr. Mikl.

Více...

Další...

Akce dokumentů