Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Bible a my - okresní kolo

Bible a my - okresní kolo

Ve středu 28.11.2018 se konalo na ZŠ M. Kudeříkové ve Strážnici okresní kolo soutěže Bible a my. Za naši školu se ho účastnila Mariana Ivanová z primy, Josef Janeček a Michal Jaroš z kvinty. Mariana Ivanová získala 2. místo ve své kategorii a postoupila do ústředního kola, stejně jako Josef Janeček, který se ve své kategorii umístil na 1. místě. Michal Jaroš obsadil 2. místo. Ústřední kolo se bude konat v pátek 22. 3. 2019 v Brně. Soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy.

Více...

Velký zájem o vánoční tvůrčí dílny :-)

Velký zájem o vánoční tvůrčí dílny :-)

Jednou z již tradičních akcí v programu Ekoškola jsou vánoční tvůrčí dílny, kde si zájemci vyrábí drobné předměty na vánoční stromek nebo přímo do pusy. Letos bylo z čeho vybírat...

Více...

Olympiáda z ČJ - školní kolo

Olympiáda z ČJ - školní kolo

V úterý 20. listopadu 2018 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. V 1. kategorii soutěžilo 8 žáků tercie a kvarty, ve 2. kategorii 26 žáků vyššího gymnázia. Mladší i starší účastníci nejprve řešili různorodé jazykové úkoly. Ve druhé části „olympiády“ pak soutěžící čekala slohová práce, tentokrát na téma „Co všechno umí světlo“ (kategorie I) a „Stojím tu už celá staletí“ (kategorie II). Do okresního kola postupuje v 1. kategorii Alžběta Mikesková (tercie). Ve 2. kategorii získali nejvíce bodů (a postupují tedy do okresního kola) Vendula Evjáková (oktáva) a Marek Galuška (1. A). Vítězům blahopřejeme a děkujeme za účast v soutěži i ostatním, kteří si mnohdy vedli velmi dobře. Zejména některé slohové práce zasluhují obdiv a pozornost.

Více...

Recitační soutěž 2018

Recitační soutěž 2018

4. 12. 2018 – V úterý proběhlo v aule školní kolo recitační soutěže. V první kategorii soutěžili žáci z primy a sekundy a v druhé recitátoři z tercie a kvarty. Vítězi a postupujícími do okresního kola jsou Vítězslav Pálenský z primy a Alžběta Mikesková z tercie. Vítězům gratulujeme a všem recitátorům děkujeme za velmi vydařené školní kolo.

Více...

Best in English 2018

Best in English 2018

30. 11. 2018, V pátek se 15 studentů z 3., 4. ročníku a septimy s oktávou zúčastnilo soutěže Best In English. Soutěžilo se v porozumění psanému testu a poslechu. Soutěž Best in English je největší svého druhu v Evropě a zúčastňují se jí studenti z více než 600 škol. Letos bylo do soutěže zapojeno 15 000 studentů, takže konkurence byla velká. Výsledky budou zveřejněny v lednu.

Více...

Vánoční tvůrčí dílny

Vánoční tvůrčí dílny

Již tradičně probíhají na naši škole v prosinci takzvané Vánoční tvůrčí dílny, kde zájemci mohou vytvářet různé předměty z přírodních a odpadových materiálů. Letos to bude ve středu 5. prosince. Můžete se těšit např. na výrobu křížal či svíček z včelího vosku nebo zdobení perníčků. Vše bude další týden po škole prodáváno. Počet míst je omezený, proto si zarezervujte místo co nejdříve.

Více...

Dějepisná soutěž žáků gymnázií - ústřední kolo v Chebu

Dějepisná soutěž žáků gymnázií - ústřední kolo v Chebu

22. 11. 2018, Ve čtvrtek se opět po roce na gymnáziu v Chebu konala velká a pro studenty mimořádně náročná dějepisná soutěž, které se účastnilo celkem 75 gymnázií z České republiky i ze Slovenska (východních sousedů bylo 19). Letošní téma bylo zaměřeno na události kolem kulatého výročí pražského jara 1968 a následné období normalizace až do roku 1977. Soutěžilo se ve vědomostech z mnoha oblastí - např. politického vývoje ČSSR, filmu nebo sportu. Náš tým ve složení Jakub Šuráň (oktáva), Alžběta Grombířová (3. A) a Ondřej Pres (sexta) dosáhl na vynikající 4. místo. Mezi gymnázii z České republiky byli dokonce třetí! Našim reprezentantům velmi poděkujeme za účast, poctivou přípravu i skvělé umístění.

Více...

Další...

Akce dokumentů