Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Skvělá reprezentace gymnázia Petrou Crhonkovou a Radkou Syrovou

Skvělá reprezentace gymnázia Petrou Crhonkovou a Radkou Syrovou

8. 11. 2017, Ve středu se konal jubilejní V. ročník konference Vědění mladým. Konferenci pořádá Univerzita Pardubice a je určena studentům středních škol z celé ČR. Jejím záměrem je vytvořit prostor pro sdílení poznatků studentů se zájmem o nejrůznější témata od fyziky, chemie, matematiky až po filosofii, psychologii či esejistiku...

Více...

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

8. 11. 2017, Den otevřených dveří proběhl za hojné účasti zájemců o studium na našem gymnáziu a jejich rodičů. Co všechno bylo k vidění, vyzkoušení a co se mohli dovědět, dokumentují připojené fotografie. Všem, kteří se přišli podívat, děkujeme za návštěvu! A Vás, kteří jste u nás ještě nebyli zveme na druhý Den otevřených dveří - 14. 2. 2018.

Více...

Zelený den

Zelený den

V týdnu kolem 7. listopadu pořádají ekoškoly z 67 států akce a projekty pod názvem Global Action Days. Chtějí tak přitáhnout pozornost na problémy životního prostředí a samotný mezinárodní program „Eco-schools“...

Více...

Školská rada

Školská rada

Dne 21. 11. 2017 se uskuteční doplňující volby do školské rady. Podrobnější informace po kliknutí na "více...".

Více...

Moře odpadu - výstava

Moře odpadu - výstava

Od 23. října je na naší škole k vidění výstava s titulem „Moře odpadu“, kterou nám zapůjčila firma Vetropack (sklárny) v Kyjově. Je umístěna ve 2. patře staré budovy, v místnosti, kde bývá stůl na stolní tenis. Výstavou provádějí čtyři studentky ze septimy. Jednotlivé třídy se akce účastní v suplovaných hodinách. Přijďte se podívat i Vy.

Více...

Náboj 2017

Náboj 2017

Družstvo kvintánů ve složení Petr Tomšej, Robert Chytil, Michal Kuchařík, Martin Šebesta a Lukáš Karas hájilo barvy naší školy ve fyzikální soutěži Náboj. Ta proběhla v pátek 20. října 2017 na gymnáziu v Ostravě – Zábřehu. V této soutěži nejde jen o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí. Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu. Kvintáni prošli touto soutěží více než úspěšně a v rámci ČR obsadili 19. místo (z jihomoravských gymnázií bylo před nimi pouze matematicko-fyzikální Gymnázium Kpt. Jaroše Brno) a v rámci mezinárodního pořadí obsadili 46. místo. Závěrem je nutno připomenout, že obě výsledkové listiny byly sestaveny z týmů 1. a 2. ročníků SŠ, tedy žáků starších než jsou ti naši. Klukům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů na matematickém Náboji, který proběhne v dubnu příštího roku.

Více...

Výukový program v ZOO Hodonín

Výukový program v ZOO Hodonín

24. 10. 2017, Ve středu se třída sekunda zúčastnila exkurze a výukového programu v ZOO Hodonín. Součástí programu byla komentovaná prohlídka a příprava balíčků s krmivem pro opice. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých faktů. Také jsme si mohli pochovat užovku červenou, ježka bílého nebo varana. Exkurze se nám líbila a stálo to za to!

Více...

Další...

Akce dokumentů