Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Předvánoční dobrý skutek třídy prima

Předvánoční dobrý skutek třídy prima

V předvánočním týdnu třída prima uspořádala velkou školní sbírku pro opuštěné pejsky. Laskominy, teplé deky, krmiva a hračky, které žáci našeho gymnázia darovali, poputují k opuštěným pejskům do Hodonínského útulku. Celá třída moc děkuje všem, kteří se na takovém krásném skutku podíleli a čtyřnohým kamarádům přispěli k veselejším svátkům vánočním. Všichni třídní organizátoři sbírky mají z celé akce obrovskou radost a jednohlasně se shodují , že akce bude pořádána i v dalším kalendářním roce 

Více...

Vánoční vinš

Vánoční vinš

Vánoční vinš se stal krásnou předvánoční tradicí, a tak jsme ani letos nepřišli o hudební vystoupení a přání všeho dobrého. Děkujeme.

Více...

Vánoční benefiční akce

Vánoční benefiční akce

V prosinci probíhá na naší škole několik předvánočních akcí. Dvě z nich jsou iniciativou Ekotýmu. O letošních Vánočních tvůrčích dílnách jsme na těchto stránkách již podali zprávu, ne však o prodeji svíček, krůželek, perníčků, přáníček aj., které byly výstupem z dílen. Všechny výrobky byly vysušené a připravené ve čtvrtek 13. prosince, a tak je tři dobrovolnice ze septimy po škole prodávaly. Dohromady tak získaly více než 3.600,- Kč...

Více...

Školní kolo olympiády v německém jazyce

Školní kolo olympiády v německém jazyce

Ve středu 12.12.2018 se uskutečnilo školní kolo olympiády v němčině. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích. Tomáš Nejezchleba z kvarty získal prvenství v kategorii IIB. Druhé místo obsadil z téže třídy Martin Bezděk. Nejvyšší kategorii IIIA vyhrál Richard Chrena ze septimy, Eliška Hartmanová z kvinty byla druhá. Gratulujeme a těšíme se na výkony našich žáků v okresních kolech.

Více...

Školní kolo olympiády v ruském jazyce

Školní kolo olympiády v ruském jazyce

Ve středu 12.12.2018 proběhlo školní kolo olympiády z ruštiny. Soutěže se zúčastnila v kategorii SŠ II žákyně sexty Eliška Janásová, která bude v Brně reprezentovat naši školu v krajském kole.

Více...

Volejbal dívky - 1. místo!!!

Volejbal dívky - 1. místo!!!

V úterý 11. 12. 2018 se ve sportovní hale Teza Hodonín uskutečnilo okresní kolo volejbalu dívek, kterého se zúčastnilo 7 družstev. Naše družstvo ve složení Bezděková Anna, Jakšová Alice, Korvasová Veronika, Malíková Nikol, Maňáková Klára, Mirošová Kritýna, Pavková Veronika, Suchánková Terezie a Syrová Radka vyhrálo všechny zápasy a po zásluze obsadilo 1. místo. Děvčatům blahopřejeme!

Více...

Blešák (7:50 - 11:00)

Blešák (7:50 - 11:00)

V pátek 14. 12. se uskuteční tradiční BLEŠÁK. Věci, které chcete nabídnout k prodeji, noste již nyní do kabinetu chemie (přízemí). Mohou to být knížky, kuchyňské potřeby, šperky, keramika, oblečení,... Výtěžek půjde na charitativní účely.

Více...

Další...

Akce dokumentů