Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

V pondělí 9. 12. 2019 proběhla na Purkyňově gymnáziu olympiáda v anglickém jazyce. Celkově se přihlásilo 45 studentů, kteří poměřili své znalosti slovní zásoby, porozumění a ústní projev. Soutěžilo se ve třech kategoriích a výkony soutěžících byly na velmi vysoké úrovni. Vítězům blahopřejeme a všem děkujeme za účast...

Více...

Mikuláš 2019

Mikuláš 2019

S tradiční mikulášskou nadílkou letos přišla septima.

Více...

Recitační soutěž

Recitační soutěž

Recitační soutěž V pátek 6. prosince se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Celkem se jí zúčastnilo deset žáků nižšího gymnázia, ti soutěžili ve dvou kategoriích. Kategorii III pro žáky šestých a sedmých tříd vyhrála Anna Mičková ze sekundy, na druhém místě skončil Vítězslav Pálenský ze sekundy a třetí místo získala Markéta Tobolová z primy. Terciánka Kristina Komoňová vyhrála kategorii IV, druhé místo obsadila Alžběta Mikesková z kvarty. Vítězky obou kategorií postupují do okresního kola a my jim budeme držet palce.

Více...

Ples gymnázia (17. 1. 2020)

Ples gymnázia (17. 1. 2020)

Prodej vstupenek na ples gymnázia byl zahájen v kanceláři zástupkyně ředitelky (vstupenky do hlavního sálu, 518 332 186) a u sekretářky (vstupenky do vinárny, 518 332 106).

Více...

Olympiáda v českém jazyce (školní kolo)

Olympiáda v českém jazyce (školní kolo)

Ve středu 27. listopadu 2019 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. V 1. kategorii soutěžilo 6 žáků tercie a kvarty, ve 2. kategorii 20 žáků vyššího gymnázia.

Více...

Blešák 2019

Blešák 2019

V pátek 13. 12. proběhne ve školní jídelně tradiční Blešák. Předměty, které chcete poskytnout k prodeji (knížky, kuchyňské potřeby, šperky, keramiku, oblečení, ...), přineste do kabinetu chemie nejpozději ve čtvrtek 12. 12.

Více...

Vánoční tvůrčí dílny

Vánoční tvůrčí dílny

V prosinci probíhají v rámci programu Ekoškola tradičně dvě velké akce. Jednou z nich je Blešák, který je letos plánovaný na pátek 13. prosince. Další jsou Vánoční tvůrčí dílny, které se konaly ve středu 4. prosince.

Více...

Další...

Akce dokumentů