Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Exkurze do strážnické firmy AROJA

Exkurze do strážnické firmy AROJA

12. 12. 2013, Ve čtvrtek se studenti našeho gymnázia pod vedením prof. Horňáka a prof. Vrbové zúčastnili zajímavé exkurze do strážnické firmy AROJA. Tato firma patří ke světové špičce ve vývoji a výrobě 3D tiskáren. Potěšilo nás, že firma AROJA se ani do budoucna nebrání další spolupráci s našim gymnáziem. Děkujeme našim průvodcům za věnovaný čas a velmi poutavý výklad. Především panu jednateli - Ing. Škopíkovi a rovněž rodičům našich studentů - Ing. Mlýnkovi a Ing. Štědronskému. Fotografie z exkurze po kliknutí na "více..."

Více...

Anglické divadlo v Brně - Romeo a Julie

Anglické divadlo v Brně - Romeo a Julie

12. 12. 2013, Anglické divadlo s vánoční atmosférou. Během druhého adventního týdne, ve čtvrtek, se třetí ročníky zúčastnily divadelní inscenace Romeo a Julie v anglickém jazyce, čímž si mohly ověřit své doposud nabyté vědomosti z angličtiny. Studentské divadlo Buranteatr působilo příjemným dojmem. Po vstupu do něj na nás dýchla atmosféra „studentského divadla“ z období 40.let. Představení mělo zajímavé pojetí s minimálním použitím kulis, což ovšem neubralo na jeho kvalitě. Kulturně vzdělávací výlet jsme zakončili návštěvou nákupního centra Olympia, kde jsme nakoupili vánoční dárky a užívali si vánoční atmosféru. Celý den jsme se vydařil nad rámec možností a budoucím třeťákům doporučujeme se zúčastnit.

Více...

Sbírka pro sdružení Kočky SOS

Sbírka pro sdružení Kočky SOS

V loňském roce jsme na naší škole uspořádali předvánoční sbírku pro hodonínský psí útulek, při které jsme vybrali přes 60kg krmiva a nemalý finanční obnos. Letos pokračujeme v této tradici, tentokrát jsme se však zaměřili na pomoc opuštěným kočkám. Do čtvrtka 19. 12. můžete nosit do kabinetu chemie krmivo (granule, konzervy, kapsičky), misky, hračky, pelíšky a staré froté ručníky, povlečení, prostěradla, které se dávají kočkám do klecí po kastraci. Sdružení Kočky SOS Hodonín zajišťuje nutnou veterinární péči a krmivo pro kočky bez domova. Toulavé kočky dále nechávají kastrovat a snaží se tak jejich počet na ulicích regulovat. Těm šťastnějším, kterých je okolo 150 ročně pak najdou nový domov. Organizace nepobírá žádné dotace od města, je proto plně odkázána na dary veřejnosti a vděčná za jakoukoliv pomoc.

Více...

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

10. 12. 2013, V úterý se necelá čtyřicítka našich studentů představila ve třech věkových kategoriích ve školním kole olympiády v angličtině. Celková úroveň i výkony byly velmi dobré. V okresním kole, které se uskuteční v polovině února 2014, budou dobré jméno našeho gymnázia hájit tito postupující studenti: Kryštof Sochor (sekunda, v kategorii I), Bronislav Sup (kvarta, kategorie II) a Jana Studénková (sexta, kategorie III). Blahopřejeme a věříme v úspěch i na další úrovni. Všem zúčastněným ve školním kole patří poděkování za úsilí i účast.

Více...

Vyrábění EKOšperků

Vyrábění EKOšperků

4. 12. 2013, Ve středu jsme se místo posledních dvou vyučovacích hodin vydali vyrábět EKOnáušnice či jiné EKOšperky. Nejčastějším materiálem byly PET lahve, které by jinak skončily ve žlutých kontejnerech. Paní Hřivnová nám ukázala vhodné techniky a příklady hotových výrobků, ale pak byla popuštěna uzda naší fantazie a výsledky byly opravdu pěkné. Bylo to příjemné zpestření školní výuky a poznali jsme zase něco nového. A myslíme, že protože jsme Ekoškola, je to dvakrát tak skvělé. TERCIE

Více...

Mladý Demosthenes - školní kolo 2013

Mladý Demosthenes - školní kolo 2013

3. 12. 2013, V úterý se 13 řečníků zúčastnilo školního kola soutěže v mluveném projevu Mladý Demosthenes. Mezi nejmladšími řečníky podala v 1. kategorii nejucelenější výkon Daniela Skalková (sekunda). Ve 2. kategorii zvítězila Amálie Berčíková (tercie), a ve 3. kategorii pro nejstarší žáky se nejvýrazněji prosadila Tereza Kropíková (sexta), která se již v minulosti probojovala do celostátního kola. Věříme, že vítězové svými mluvenými projevy zaujmou i v brněnském regionálním kole. Gratulujeme! Další informace po kliknutí na „více…“

Více...

Rozloučení se Sofií Casadei

Rozloučení se Sofií Casadei

28. 11. 2013, Ve čtvrtek jsme se ne nadlouho rozloučili se Sofií Casadei. Tři měsíce plné smíchu, pantomimy a nového přátelství uběhly jako voda a na začátku prosince jsme se už museli s naší Sofii rozloučit. Sofii se ve Strážnici moc líbilo, a proto víme, že jsme se neloučili naposledy a že se na začátku prázdnin, kdy by měla přijet znovu, uvidíme. Každopádně nám bude chybět a jsme vděční za to, že jsme spolu mohli strávit tři krásné měsíce. We will miss you Sofia! Třída SEXTA. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Další...

Akce dokumentů