Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Olympiáda z biologie 2013/2014 - školní kolo (kategorie A, B)

Olympiáda z biologie 2013/2014 - školní kolo (kategorie A, B)

27. 2. 2014, Minulý týden proběhlo školní kolo biologické olympiády. Kategorie A se zúčastnilo 9 žáků. Na 1. místě se umístil Jakub Vojtíšek, na 2. místě Jakub Tomšej (oba 4. A). Na 3. místě se pak umístila Kateřina Semrádová (oktáva). V mladší kategorie B soutěžilo 25 žáků. 1. místo obsadil Josef Šťastný (kvinta), 2. místo Barbora Hrdoušková (sexta) a 3. místo patří Jiřímu Slezákovi (sexta). První dva z každé kategorie postupují do krajského kola, které se bude konat v Brně. Všem gratulujeme.

Více...

Olympiáda v německém jazyce - krajské kolo - vítězství našich němčinářů v Brně

Olympiáda v německém jazyce - krajské kolo - vítězství našich němčinářů v Brně

5. 3. 2014, Ve středu se konalo v Brně krajské kolo olympiády v německém jazyce, kterého se zúčastnili i dva žáci našeho gymnázia. V kategorii IIIA reprezentoval školu žák kvinty Richard Průžek a v kategorii IIIB žák sexty Benjamin Samuel Ondra. Oba žáci se předvedli ve vynikající formě a nenašli přemožitele. Benjamin Ondra obhájil vítězství ve své kategorii dokonce už potřetí! 8. dubna 2014 budou naši vítězové reprezentovat Jihomoravský kraj v celostátním kole olympiády v Praze. Děkujeme oběma žákům za skvělou reprezentaci našeho gymnázia a přejeme hodně úspěchů v Praze. (Výsledková listina po kliknutí na "...více").

Více...

Přednáška o ruské autorské písni

Přednáška o ruské autorské písni

4. 3. 2014, V úterý v dopoledních hodinách měli studenti našeho gymnázia možnost vyslechnout přednášku Mgr. Evy Malenové, Ph.D. o ruských bardech. Poutavý výklad o Okudžavovi a Vysockém umělecky dotvářel svou hrou na kytaru a zpěvem moskevský písničkář Alexej Kudrjavcev, který patří k nejlepším současným interpretům ruské autorské písně. Zájem ze strany studentů dokládal nejen vřelý potlesk, ale i jejich živá účast na překladu a interpretaci ruských textů.

Více...

Naši vědci aneb Úspěch se musí odpracovat

Naši vědci aneb Úspěch se musí odpracovat

Žákům maturitních ročníků se již studium na naší škole krátí, a s ním i aktivity, do nichž se jako studenti našeho gymnázia mohli zapojit. Jednou z takových aktivit jsou i vědecké stáže pod záštitou Akademie věd ČR. Oktaváni Pavel Fojtík a Jaromír Kuchyňka v těchto dnech dokončují svůj vědecký výzkum. Jakých dosáhli výsledků? Co jim stáž přinesla a jaké jsou jejich dojmy? Čtěte více…

Více...

Přednáška o životě v Libanonu

Přednáška o životě v Libanonu

28. 2. 2014, V pátek dopoledne zavítal na naše gymnázium Dr. Kamel Morkos s manželkou, který našim studentům ve své přednášce o životě v Libanonu a v současném arabském světě Blízkého Východu plynule česky představil svou rodnou zemi. Naši studenti přednášku vyslechli s velkým zájmem, což potvrdil jejich obrovský potlesk na závěr. Fotografie a celý článek po kliknutí na "více..."

Více...

Přírodovědný klokan 2013/2014 - celostátní kolo

Přírodovědný klokan 2013/2014 - celostátní kolo

Naše žákyně 1. ročníku Anna Grombířová dosáhla vynikajícího úspěchu v soutěži Přírodovědný klokan, který je zařazen společně s Matematickým klokanem do soutěží vyhlašovaných MŠMT. Po vítězství v krajském kole obsadila v celostátním kole 3. místo a získala 115 ze 120 možných bodů. V letošním roce se této soutěže v kategorii Junior zúčastnilo 12 191 řešitelů z celé republiky. Blahopřejeme!

Více...

Olympiáda ze zeměpisu - okresní kolo

Olympiáda ze zeměpisu - okresní kolo

25. 2. 2014, V úterý proběhlo v Kyjově okresní kolo Zeměpisné olympiády. V kategorii „A“ nás reprezentoval Jan Hrdoušek (prima), který mezi 16 účastníky obsadil 1. místo. Mezi 18 účastníky v kategorii „B“ vybojoval 1. místo David Novák (sekunda). Oba vítězové postupují do krajského kola, které proběhne 17. 3. 2014 v Brně. Ke skvělým výsledkům srdečně blahopřejeme.

Více...

Další...

Akce dokumentů