Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Výsledky přijímacích zkoušek

Výsledky přijímacích zkoušek

Žádáme uchazeče a jejich zákonné zástupce, aby se seznámili s informacemi zveřejněnými na našich webových stránkách týkající se převzetí rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí ke studiu, odevzdání zápisového lístku, případně podání odvolání.

Více...

Informace pro uchazeče o studium a jejich zákonné zástupce

Informace pro uchazeče o studium a jejich zákonné zástupce

Podrobné informace o průběhu přijímací zkoušky a dalším průběhu přijímacího řízení po kliknutí na "více..."

Více...

Výměnný pobyt studentů z Holandska

Výměnný pobyt studentů z Holandska

7. - 11. 4. 2014, Na začátku dubna jsme přivítali výměnné studenty z nizozemského Middelburgu. Jak týdenní návštěva probíhala a jaký jsme připravili pro naše hosty program si můžete přečíst po kliknutí na "více...".

Více...

SOČ - okresní kolo

SOČ - okresní kolo

10. 4. 2014, Minulý týden ve čtvrtek proběhlo okresní kolo SOČ ve Veselí nad Moravou, kde žáci naší školy byli velmi úspěšní. Celkem devět z nich vybojovalo první místo, dva druhé místo a jeden třetí místo. Svou práci obhájili v různých kategoriích – od matematiky přes zemědělství a tvorbu učebních pomůcek až po informatiku a stavebnictví. Vítězné práce budou reprezentovat okres Hodonín v krajském kole, které proběhne 13. května v Brně. Gratulujeme a držíme palce! Celý článek po kliknutí na "více..."

Více...

Den Země 2014

Den Země 2014

14. 4. 2014, Přišlo jaro a s ním i Den Země, který jsme chtěli jako každý rok oslavit. Ovšem, v pondělí 14. dubna nás aprílové počasí napínalo a až do poslední chvilky nebylo jasné, jestli nám dovolí naši akci uskutečnit podle plánu. A protože to nakonec přece jen vyšlo, myslím, že jsme si Den Země všichni užili, ať už jsme mohli zkrášlit školní dvůr anebo se dozvědět něco nového. Celý článek a spoustu fotografií po kliknutí na "...více"

Více...

Dějepisná soutěž studentů gymnázií - krájské kolo

Dějepisná soutěž studentů gymnázií - krájské kolo

9. 4. 2014, Skupina studentů našeho gymnázia - Anička Grombířová (1.A), Lucka Pavlicová (3.B) a Tadeáš Pavlík (3.A) - se zúčastnila Dějepisné soutěže studentů gymnázií. V rámci Jihomoravského kraje skončili na vynikajícím 2. místě! V rámci celé republiky jsme pak skončili na 7. – 8. místě z 208 soutěžních gymnázií. Srdečně gratulujeme! Celý článek po kliknutí na "...více"

Více...

Úspěch našich žáků v celostátním kole olympiády z němčiny

Úspěch našich žáků v celostátním kole olympiády z němčiny

8. 4. 2014, V úterý se konalo v Praze v budově Goethe institutu celostátní kolo olympiády v němčině v kategoriích IIIA a IIIB. Naše škola zde měla dva zástupce. Za Jihomoravský kraj soutěžil v kategorii IIIA žák kvinty Richard Průžek a v kategorii IIIB žák sexty Benjamin Samuel Ondra. Richard Průžek obsadil krásné osmé místo, Benjamin S. Ondra nenašel ve své kategorii přemožitele a byl první. Nádherný úspěch! Milí studenti, děkujeme za vzornou reprezentaci a co nejsrdečněji blahopřejeme. Jsme na vás pyšni. Je to krásný povznášející pocit, když v historickém sálu Lobkovického paláce, v němž sídlí Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, slyšíte jména našich studentů a Purkyňovo gymnázium, Strážnice.

Více...

Další...

Akce dokumentů