Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Televizní soutěž "U6 - úžasný svět techniky"

Televizní soutěž "U6 - úžasný svět techniky"

2. 7. 2014, Začátkem června obdrželo naše gymnázium pozvání na natáčení nového soutěžního pořadu „U6 – úžasný svět techniky“. Natáčení proběhlo v Ostravě a do čela našeho družstva se postavil Jakub Šuráň (tercie) a dalšími soutěžícími byli primáni Vít Marek, Michal Kuchařík, Robert Chytil a David Vojtíšek. O tom, jak moc byli naši kluci úspěšní, svědčí spousta krásných cen, které si z Ostravy přivezli. Pokud chcete našemu družstvu fandit, první díl této soutěže můžete shlédnout 2. září na programu ČtD (Čt:art). Na díl, v němž se setkáte s naším družstvem, ještě zvlášť upozorníme. Celý článek po kliknutí na "více..."

Více...

Obrazová stěna Ekoškoly

Obrazová stěna Ekoškoly

26. 6. 2014, Téměř celoroční práce na obrazové stěně Ekoškoly byla dokončena. Hodinám malování předcházely náročné debaty o motivu stěny, ve kterém budou symbolicky zastoupeny - Země, příroda a naše gymnáziu jako Ekoškola. Prvním krokem realizace bylo vytvoření znaku Ekoškoly z víček od PET lahví a také kartonového panelu s motivem Země a jejich instalace na stěnu. Konečnou a zároveň nejnáročnější fází bylo propojení těchto prvků malbou přímo na stěnu. Snahu a šikovnost zúčastněných jistě každý vidí na výsledku. Všem, kteří se zapojili a pracovali na tomto krásném díle patří upřímné poděkování. Fotografie jak obraz vznikal po kliknutí na „více…“.

Více...

Ekolečko 2014

Ekolečko 2014

24. 6. 2014, Na konci školního roku se uskutečnilo již tradiční Ekolečko. Třída kvarta si pro nižší ročníky primu a sekundu připravila program, který se skládal z několika menších soutěží na různých stanovištích. Celý článek o průběhu akce a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Kulturní den PGS 2014

Kulturní den PGS 2014

23. 6. 2014 - V pondělí, na KD Strážničan, proběhl dlouho připravovaný Kulturní den PGS 2014. Všem, kteří v programu vystoupili i všem, kteří se svou pomocí podíleli na jeho úspěšné realizaci upřímně děkujeme! Fotografie z této příjemné akce po kliknutí na "více.."

Více...

SOČ - celostátní přehlídka v Plzni

SOČ - celostátní přehlídka v Plzni

13. - 15. 6. 2014, Studenti z celé republiky obhajovali své práce SOČ před odbornými porotami v Plzni na celostátní přehlídce. Našim žákům k jejich velkému úspěchu srdečně gratulujeme. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

StreTech 2014

StreTech 2014

11. 6. 2014, Studenti našeho gymnázia, kteří dosáhli úspěchů na poli středoškolské odborné činnosti se už podruhé zúčastnili akce StreTech 2014, kterou organizuje čtvrtým rokem ČVUT v Praze v prostorách své strojní fakulty. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Seznam učebnic pro 1. ročník šk. roku 2014/2015

Seznam učebnic pro 1. ročník šk. roku 2014/2015

Seznam učebnic pro žáky 1. ročníku lze vytisknout po kliknutí na "více..."

Více...

Další...

Akce dokumentů