Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Olympiáda v německém jazyce (kateg. IIB) - krajské kolo

Olympiáda v německém jazyce (kateg. IIB) - krajské kolo

8. 3. 2018, Ve čtvrtek se konalo v prostorách ZŠ Antonínská Brno krajské kolo olympiády v německém jazyce v kategorii II B. Jedná se o žáky tercie a kvarty nižších gymnázií a žáky 8. a 9. tříd ZŠ s rozšířenou výukou cizích jazyků. Naši školu reprezentovala žákyně kvarty Aneta Solaříková, která obsadila ve velké konkurenci po necelých dvou letech výuky deváté místo. Srdečně gratulujeme!

Více...

Olympiáda v anglickém jazyce - krajské kolo - 1. místo!!!

Olympiáda v anglickém jazyce - krajské kolo - 1. místo!!!

13. 3. 2018, V úterý proběhlo krajské kolo Olympiády v anglickém jazyce. V kategorii II.B (tercie, kvarta) reprezentovala naše gymnázium Magdalena Břízová z tercie, která získala úžasné 1. místo, a postupuje tak do finále České republiky. Congratulations!

Více...

Den s Policií ČR

Den s Policií ČR

8. 3. 2018, Ve čtvrtek se uskutečnil ve sportovní hale Veselí nad Moravou již třetí ročník velmi úspěšné a zajímavé akce DEN S POLICIÍ ČR. Naši školu skvěle reprezentovalo družstvo ve složení: Marek Srubjan, Ondřej Bačík, Jakub Poštolka, Martin Blažek, Richard Chrena a Patrik Vávra. Děkujeme! ...

Více...

Olympiáda v německém jazyce (kateg. III A) - krajské kolo

Olympiáda v německém jazyce (kateg. III A) - krajské kolo

12.3.2018, V pondělí se v brněnských Lužánkách konalo krajské kolo olympiády v němčině v kategorii III A. Také zde jsme měli své zastoupení. Alena Kobidová, žákyně septimy, vybojovala krásné páté místo. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Více...

Studny pro Afriku

Studny pro Afriku

Díky prodeji více než 50. kusů modrých triček vyzývajících k šetření vodou jsme mohli přispět do projektu Kapka života částkou 2.540,- Kč. Peníze budou využity k vyvrtání studní v africké zemi Guinea. Tamní děti takto nemusí svůj čas strávit na cestách, aby zajistily pitnou vodu pro svou rodinu, ale budou se moci věnovat svému vzdělávání. Všem zúčastněným děkujeme.

Více...

Sudoku - oblastní kolo

Sudoku - oblastní kolo

7. 3. 2018, Ve středu se uskutečnilo na našem gymnáziu oblastní kolo v řešení SUDOKU. Soutěže se zúčastnilo 14 tříčlenných družstev. V kategorii SŠ se na 1. místě umístilo Gymnázium Púchov, na 2. místě Gymnázium Uherské Hradiště a na 3. místě naše domácí družstvo ve složení Michal Kuchařík, Jan Hrdoušek a Lukáš Karas. V kategorii ZŠ se na 1. místě umístilo družstvo ZŠ Vnorovy, na 2. místě Gymnázium Uherské Hradiště a na 3. místě opět domácí družstvo ve složení Aneta Solaříková, Michal Jaroš a Josef Janeček. Do celostátního finále v Brně postupují první 3 družstva v kategorii SŠ a první 2 družstva v kategorii ZŠ. Blahopřejeme!

Více...

Olympiáda z chemie - okresní kolo

Olympiáda z chemie - okresní kolo

6. 3. 2018, V úterý proběhlo na našem gymnáziu okresní kolo chemické olympiády v kategorii D, která je určena žákům ZŠ a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. Okresního kola se zúčastnilo 19 vybraných žáků, kteří řešili úkoly teoretické i praktické části. Vítězem se stal Bořek Bartolšic (ZŠ Milotice) a 2. místo obsadila Blanka Vrbová (ZŠ Hovorany). Výborné 3. místo obsadil Michal Jaroš (kvarta). V silné konkurenci se neztratila Aneta Solaříková (kvarta), který obsadila výborné 5. místo. Michal i Aneta budou reprezentovat naše gymnázium v krajském kole, které se bude konat 21. 3. 2018 na SPŠ chemické v Brně. Blahopřejeme!

Více...

Další...

Akce dokumentů