Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Karlova Univerzita v Praze - přírodovědná fakulta

Karlova Univerzita v Praze - přírodovědná fakulta

V úterý 20. 6. 2017 se biologičtí nadšenci z třetích a prvních ročníků zúčastnili exkurze do Prahy, kde navštívili Přírodovědeckou fakultu UK. Tato fakulta se v roce 2015 stala naší partnerskou školou. Na katedře geologie a paleontologie jsme měli možnost prozkoumat Chlupáčovo muzeum historie Země plné fosilií a modelů již vyhynulých živočichů – například 1,5 metrovou stonožku nebo kostru dinosaura v životní velikosti.

Více...

Exkurze do Hostětína

Exkurze do Hostětína

20. 6. 2017, V úterý navštívily třídy 2.A a sexta malou obec Hostětín (asi 240 obyvatel) nedaleko Bojkovic, kde jsme se seznámili s řadou ekologických projektů...

Více...

SOČ - celostátní kolo - 1. místo!!!

SOČ - celostátní kolo - 1. místo!!!

Ve dnech 16. až 18. června 2017 proběhla na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické 39. celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti. Radka Syrová a Petra Crhonková (2.A) obsadily 1. místo! Lucie Dudíková obsadila 13. místo. Gratulujeme k velkému úspěchu! Čtete na "více...".

Více...

UPOZORNĚNÍ!!!

UPOZORNĚNÍ!!!

Ve středu 5. hodinu proběhne v aule ukázková debata (soutěž) pro primu, sekundu a tercii.

Více...

Čarovné barvy země

Čarovné barvy země

15. 6. 2017, Ve čtvrtek se ve Slovanském hradišti v Mikulčicích konal již VII. ročník výtvarné soutěže Čarovné barvy země. Soutěže se zúčastnilo 29 škol z Jihomoravského kraje a ze slovenských Kopčan. Naše studentky sexty (Alžběta Hřivnová, Marie Kadubcová, Alena Kobidová, Zuzana Kropíková a Rozálie Rosíková) obsadily 5. místo ve IV. kategorii s názvem He megalé Moravia - osobnost sv. Konstantina. Také studentky kvarty (Magdalena Arcante, Zuzana Batrlová, Tereza Hartlová a Aneta Horňáková) obsadily rovněž 5. místo v III. kategorii na téma Půda jako kronika - archeologické výzkumy v Mikulčicích. Gratulujeme!

Více...

Soutěž anglických prezentací WAZZUP - 1. místo!

Soutěž anglických prezentací WAZZUP - 1. místo!

Soutěže se zúčastnila Lucie Zubatá (2.A) a se svou prezentací, kterou nazvala Interesting activities at my school (téma Co mě baví ve škole), získala ve své kategorii krásné první místo! Kromě diplomu, anglického mluvníku a dalších drobných dárků získává také pro svou školu roční licenci STUDY angličtina. Srdečně gratulujeme!!!

Více...

Sudoku - celostátní finále v Brně

Sudoku - celostátní finále v Brně

9. 6. 2017, V pátek v Science centru VIDA! proběhla velkolepá intelektuální bitva. Dvacet osm tříčlenných týmů z různých koutů republiky se utkalo naostřenými tužkami v celostátním finále soutěže v řešení sudoku. Ve čtyřech kolech museli zdolat několik desítek náročných logických úloh, abychom po čtyřech hodinách zápolení a jedné science show mohli vyhlásit ty nejlepší...

Více...

Další...

Akce dokumentů