Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Jak se stravujeme?

Jak se stravujeme?

V lednu tohoto roku proběhla internetová anketa týkající se našich stravovacích zvyků. Ta byla součástí projektu Menu pro změnu, stejně jako prosincové průzkumy v jídelně a v bufetu. A jaké jsou výsledky? Ankety se zúčastnilo 83 žáků a učitelů, což je příznivé číslo. Děkuji vám všem! Také výsledky nejsou špatné, i když je zde prostor pro zlepšení. Podívejte se s námi na pár grafů.

Více...

Zdravé mlsání

Zdravé mlsání

V Ekotýmu zazněly hlasy, abychom obnovili akci, která se již několik let nekonala, Zdravé mlsání. Přece jsme se zapojili do projektu Menu pro změnu, ve kterém chceme kriticky pohlédnout na naše stravovací návyky! Jak "mlsání" probíhalo si můžete přečíst nebo prohlédnout na fotografiích po kliknutí na "více...".

Více...

Olympiáda z chemie (kat. D) - okresní kolo

Olympiáda z chemie (kat. D) - okresní kolo

7. 3. 2017, V úterý proběhlo na našem gymnáziu okresní kolo chemické olympiády v kategorii D, která je určena žákům ZŠ a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. Okresního kola se zúčastnilo 16 vybraných žáků, kteří řešili úkoly teoretické i praktické části. Výborné třetí místo obsadil žák kvarty Robert Chytil. V silné konkurenci žáků převážně 9. tříd a kvarty se neztratil Michal Jaroš z tercie, který obsadil výborné 4. místo. Blahopřejeme!

Více...

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo

1. 3. 2017, Ve středu se v Brně Lužánkách konalo krajské kolo olympiády v ruském jazyce v kategoriích ZŠ, SŠ I, SŠ II a SŠ III. Naši školu reprezentovala v kategorii ZŠ Eliška Janásová z kvarty, která dosáhla výborného úspěchu a vybojovala skvělé 2. místo. V kategorii SŠ II soutěžila žákyně septimy Tereza Svitálková, které se sice nepodařilo dostat se mezi tři nejlepší, přesto jí patří poděkování za důstojnou reprezentaci Purkyňova gymnázia. Elišce k dosaženému úspěchu ještě jednou srdečně blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Více...

Zdravé mlsání.

Zdravé mlsání.

Ve čtvrtek 9. března 2017 proběhne 7. a 8. vyučovací hodinu v jídelně akce s názvem Zdravé mlsání, na které můžete vyzkoušet, jak chutná zdravé vaření. Pokud sami zkoušíte připravovat jídlo jinak, přihlaste se u prof. Jongepiera a přineste také něco na ochutnání (prosíme i s receptem). Podmínkou pro přijetí pokrmu je, abyste při jeho přípravě nepoužili bílý cukr, bílou mouku, výrobky obsahující palmový tuk nebo glutamát.

Více...

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo v Hodoníně

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo v Hodoníně

16. 2. 2017, Ve čtvrtek proběhlo na hodonínském gymnáziu okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Většině našich studentů se velmi dobře podařilo zúročit svou přípravu na soutěž: V nejmladší kategorii I B naši školu výrazně reprezentovala Magdalena Břízová (sekunda), která získala 2. místo. V kategorii IIB se Jan Kobida (tercie) umístil po komunikačně promyšleném výkonu druhý a Anar Gantulga (kvarta) šestá. V nejstarší kategorii III A obsadila v tvrdé konkurenci Alžběta Hřivnová (sexta) výborné 2. místo a Alena Kobidová (sexta) 7. místo. Všichni soutěžící si zaslouží pochvalu a uznání za velmi dobré výkony v okresním kole soutěže.

Více...

100. schůze Ekotýmu!!!

100. schůze Ekotýmu!!!

15. 2. 2017, Ve středu oslavil tým, který pracuje na programu Ekoškola na naší škole, významné výročí. Sešel se totiž již po sté od začátku svého působení. Ekotým se zpravidla schází jednou měsíčně a na svých schůzích probírají různé záležitosti týkající se životního prostředí, zejména spadající do témat odpady, energie, voda, prostředí školy a biodiverzita. Na výroční schůzi se mluvilo např. o projektu Menu pro změnu, akci Zdravé mlsání, oslavě Dne Země nebo organizaci Ekolečka. Od tohoto školního roku Ekotým funguje i jako školní parlament. Po samotné schůzi se členové Ekotýmu přesunuli do bufetu, kde je čekala sladká odměna, a vzápětí se ještě vyfotili u nástěnky Ekoškoly v přízemí.

Více...

Další...

Akce dokumentů