Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Ekologická soutěž tříd - VÝSLEDKY

Ekologická soutěž tříd - VÝSLEDKY

Milí studenti, za měsíce leden - březen jste v rámci soutěže pro třídy posbírali celkem: 15,0 kg plastových víček, 12,5 kg hliníku, 22 ks drobných elektronických zařízení, 122 vybitých baterií. Tyto komodity se tak nedostaly do popelnic a na skládku, ale budou recyklovány. Děkuji! Třída prima posbírala nejvíce (získala 448,5 bodu) a dostane sladkou odměnu. Sekundáni byli druzí s 337,5 body. Ostatní třídy skončily takto: 3.A - 182,5 b., sexta 157,5 b., kvarta 122 b., septima 121 b., kvinta 81 b.

Více...

Dějepisná soutěž studentů gymnázií v Brně - 2. místo!!!

Dějepisná soutěž studentů gymnázií v Brně - 2. místo!!!

5. 4. 2018, Ve čtvrtek se opět po roce konalo na Biskupském gymnáziu v Brně krajské kolo dějepisné soutěže studentů. Ve velké konkurenci 25ti soutěžních týmů naše strážnické družstvo dosáhlo na vynikající 2. místo za domácími studenty z pořadatelského gymnázia. Tímto chci poděkovat za přípravu a skvělou reprezentaci našeho gymnázia Alžbětě Grombířové (2. A), Jakubu Šuráňovi (septima) a Ondřeji Presovi (kvinta) a také za přímý postup do celostátního kola, které se uskuteční v listopadu 2018 v Chebu. Mgr. Libor Vychodil

Více...

Výlet do ZOO v Hodoníně

Výlet do ZOO v Hodoníně

28. 3. 2018, Ve středu se celá 2. A vydala za doprovodu paní profesorky Kozumplíkové a Hálkové do ZOO, kde byl pro nás připraven zajímavý program o lidoopech. Nejprve jsme pozorně poslouchali a dozvěděli se spoustu zajímavých informací o opicích jako například i to, že člověk a opice jsou si podobní z více než 90%...

Více...

Olympiáda ze zeměpisu - krajské kolo v Brně

Olympiáda ze zeměpisu - krajské kolo v Brně

28. 3. 2018, Ve středu se na Pedagogické fakultě MU Brno uskutečnilo krajské kolo Zeměpisné olympiády. V kategorii A reprezentoval naše gymnázium Petr Ivan z primy, který obsadil výborné 3. místo. Gratulujeme!

Více...

Náboj 2018

Náboj 2018

23. 3. 2018, V pátek proběhl na Matematickém ústavu Slezské univerzity v Opavě letošní ročník matematické soutěže Náboj. V této soutěži nejde o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí. Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu. Naši školu v ní, v kategorii Junior- studenti prvních a druhých ročníků SŠ, reprezentovalo družstvo kvintánů ve složení Robert Chytil, Martin Šebesta, Petr Tomšej, Lukáš Karas, Michal Kuchařík. A jak se našim studentům dařilo? V rámci celoevropského pořadí (účastnilo se 7 evropských zemí) obsadili 250.příčku ze 490 zúčastněných družstev ( vyřešenou první úlohu odevzdali jako 21. v Evropě) a v rámci České republiky pak obsadili 77. místo ze 138 účastníků. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Více...

SOČ - okresní kolo

SOČ - okresní kolo

23. 3. 2018, V pátek proběhla na Gymnáziu Brno - Křenová oblastní přehlídka Středoškolské odborné činnosti okresů Blansko, Brno – venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Soutěže se zúčastnilo 7 žákyň našeho gymnázia, které vypracovaly své odborné práce ve čtyřech oborech. O tom, že své práce obhájily na výbornou, se dozvíte po kliknutí na "více"…. Srdečně gratulujeme!

Více...

Olympiáda z chemie - krajské kolo v Brně

Olympiáda z chemie - krajské kolo v Brně

21. 3. 2018, Ve středu proběhlo v Brně na SPŠ chemické krajské kolo Chemické olympiády kategorie D. Naši školu reprezentovali žáci kvarty Michal Jaroš a Aneta Solaříková. Oba se neztratili v konkurenci 33 soutěžících z celého Jihomoravského kraje. Míchal, obsadil výborné 9. místo a Aneta byla na 12. místě. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Více...

Další...

Akce dokumentů