Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Olympiáda z chemie (kat. D) - okresní kolo

Olympiáda z chemie (kat. D) - okresní kolo

7. 3. 2017, V úterý proběhlo na našem gymnáziu okresní kolo chemické olympiády v kategorii D, která je určena žákům ZŠ a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. Okresního kola se zúčastnilo 16 vybraných žáků, kteří řešili úkoly teoretické i praktické části. Výborné třetí místo obsadil žák kvarty Robert Chytil. V silné konkurenci žáků převážně 9. tříd a kvarty se neztratil Michal Jaroš z tercie, který obsadil výborné 4. místo. Blahopřejeme!

Více...

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo

1. 3. 2017, Ve středu se v Brně Lužánkách konalo krajské kolo olympiády v ruském jazyce v kategoriích ZŠ, SŠ I, SŠ II a SŠ III. Naši školu reprezentovala v kategorii ZŠ Eliška Janásová z kvarty, která dosáhla výborného úspěchu a vybojovala skvělé 2. místo. V kategorii SŠ II soutěžila žákyně septimy Tereza Svitálková, které se sice nepodařilo dostat se mezi tři nejlepší, přesto jí patří poděkování za důstojnou reprezentaci Purkyňova gymnázia. Elišce k dosaženému úspěchu ještě jednou srdečně blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Více...

Zdravé mlsání.

Zdravé mlsání.

Ve čtvrtek 9. března 2017 proběhne 7. a 8. vyučovací hodinu v jídelně akce s názvem Zdravé mlsání, na které můžete vyzkoušet, jak chutná zdravé vaření. Pokud sami zkoušíte připravovat jídlo jinak, přihlaste se u prof. Jongepiera a přineste také něco na ochutnání (prosíme i s receptem). Podmínkou pro přijetí pokrmu je, abyste při jeho přípravě nepoužili bílý cukr, bílou mouku, výrobky obsahující palmový tuk nebo glutamát.

Více...

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo v Hodoníně

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo v Hodoníně

16. 2. 2017, Ve čtvrtek proběhlo na hodonínském gymnáziu okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Většině našich studentů se velmi dobře podařilo zúročit svou přípravu na soutěž: V nejmladší kategorii I B naši školu výrazně reprezentovala Magdalena Břízová (sekunda), která získala 2. místo. V kategorii IIB se Jan Kobida (tercie) umístil po komunikačně promyšleném výkonu druhý a Anar Gantulga (kvarta) šestá. V nejstarší kategorii III A obsadila v tvrdé konkurenci Alžběta Hřivnová (sexta) výborné 2. místo a Alena Kobidová (sexta) 7. místo. Všichni soutěžící si zaslouží pochvalu a uznání za velmi dobré výkony v okresním kole soutěže.

Více...

100. schůze Ekotýmu!!!

100. schůze Ekotýmu!!!

15. 2. 2017, Ve středu oslavil tým, který pracuje na programu Ekoškola na naší škole, významné výročí. Sešel se totiž již po sté od začátku svého působení. Ekotým se zpravidla schází jednou měsíčně a na svých schůzích probírají různé záležitosti týkající se životního prostředí, zejména spadající do témat odpady, energie, voda, prostředí školy a biodiverzita. Na výroční schůzi se mluvilo např. o projektu Menu pro změnu, akci Zdravé mlsání, oslavě Dne Země nebo organizaci Ekolečka. Od tohoto školního roku Ekotým funguje i jako školní parlament. Po samotné schůzi se členové Ekotýmu přesunuli do bufetu, kde je čekala sladká odměna, a vzápětí se ještě vyfotili u nástěnky Ekoškoly v přízemí.

Více...

Certifikát dárce 2017

Certifikát dárce 2017

Za částku 6.000,- Kč předanou Nadaci Jakuba Voráčka získalo gymnázium Certifikát dárce 2017. Tato částka byla získána prodejem výrobků z vánočních tvůrčích dílen a výtěžkem z předvánočníha Blešáku. Nadace pomáhá lidem s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní. Všem, kteří se celé této akce zúčastnili a přispěli prací nebo finančně ještě jednou děkujeme!

Více...

Soutěž - VODA

Soutěž - VODA

Ekoškola vyhlašuje soutěž na téma VODA. Vytvořte návrh na tričko (slogan, obrázek), který vyzývá k šetření pitnou vodou. Oceněny budou tři nejlepší návrhy. Termín uzavření soutěže je 28. 2. 2017.

Více...

Další...

Akce dokumentů