Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Luštění německých křížovek

Luštění německých křížovek

29. 3. 2017, Ve středu proběhl už 3. ročník soutěže v luštění německých křížovek. Mezi 17 účastníky si nejlépe vedli: 1. místo - Magdalena Lžičařová , 2. místo - Aneta Solaříková, 3. místo - David Káčerek (všichni z tercie). Samostatně vyhodnocenou kategorií byli žáci kvarty, kde 1. místo obsadil Ondřej Pres, 2. místo - Michal Kuchařík, 3. místo - Stanislav Podkalský. Všem soutěžícím děkujeme za snahu a jako pozvánku k účasti v dalším ročníku můžeme citovat jednoho z účastníků: Dne 29.3.2017 jsme se účastnili soutěže křížovek v německém jazyce. Už si pamatuji jak se řekne medůza, děkuji za účast

Více...

Chemická olympiáda - krajské kolo

Chemická olympiáda - krajské kolo

28. 3. 2017, V úterý proběhlo v Brně krajské kolo Chemické olympiády. Našim zástupce byl opět skvělý Robert Chytil, který se neztratí v žádné konkurenci. Děkujeme za reprezentaci školy a výborné 10. místo.

Více...

SOČ - oblastní kolo - máme vítěze!!!

SOČ - oblastní kolo - máme vítěze!!!

24. 3. 2017, V pátek proběhla na Gymnáziu Brno - Křenová oblastní přehlídka Středoškolské odborné činnosti okresů Blansko, Brno – venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Soutěže se zúčastnilo 10 žáků našeho gymnázia, kteří obhajovali své odborné práce v sedmi oborech. O tom, že své práce obhájili na výbornou se dozvíte po kliknutí na "více...". Srdečně gratulujeme!

Více...

Olympiáda z dějepisu - krajské kolo

Olympiáda z dějepisu - krajské kolo

21. 3. 2017, V úterý se v Brně konalo krajské kolo Dějepisné olympiády. Robert Chytil (kvarta) vzorně reprezentoval naše gymnázium a obsadil výborné 8. místo. Gratulujeme!

Více...

Olympiáda z fyziky - okresní kolo

Olympiáda z fyziky - okresní kolo

23. 3. 2017, Ve čtvrtek proběhlo na gymnáziu v Kyjově okresní kolo Fyzikální olympiády. Naše škola měla zastoupení v kategorii E, kterou celkově vyhrál Robert Chytil z kvarty. Další žáci kvarty – Lukáš Karas a Michal Kuchařík – obsadili krásné 4. a 7. místo. Děkujeme za reprezentaci školy!

Více...

Jak se stravujeme?

Jak se stravujeme?

V lednu tohoto roku proběhla internetová anketa týkající se našich stravovacích zvyků. Ta byla součástí projektu Menu pro změnu, stejně jako prosincové průzkumy v jídelně a v bufetu. A jaké jsou výsledky? Ankety se zúčastnilo 83 žáků a učitelů, což je příznivé číslo. Děkuji vám všem! Také výsledky nejsou špatné, i když je zde prostor pro zlepšení. Podívejte se s námi na pár grafů.

Více...

Zdravé mlsání

Zdravé mlsání

V Ekotýmu zazněly hlasy, abychom obnovili akci, která se již několik let nekonala, Zdravé mlsání. Přece jsme se zapojili do projektu Menu pro změnu, ve kterém chceme kriticky pohlédnout na naše stravovací návyky! Jak "mlsání" probíhalo si můžete přečíst nebo prohlédnout na fotografiích po kliknutí na "více...".

Více...

Další...

Akce dokumentů