Aktuality

Olympiáda v německém jazyce - 1. místo!!!

Olympiáda v německém jazyce - 1. místo!!!

V pátek 14. února 2020 proběhlo na gymnáziu v Břeclavi okresní kolo Olympiády v německém jazyce. Ve III. A kategorii naši školu úspěšně reprezentovala septimánka Zuzana Batrlová, která vyhrála 1. místo. V březnu bude v soutěži pokračovat v krajském kole. Zuzce patří dík za píli a práci navíc!

Olympiáda v německém jazyce - 1. místo!!! - Více...

Lyžařský výcvikový kurz 9. 2. - 14. 2. 2020

Lyžařský výcvikový kurz 9. 2. - 14. 2. 2020

Naše gymnázium opět po roce vyrazilo na cestu do Karlova pod Pradědem. Tercii, kvintu a 1.A dostala na starosti paní zástupkyně A. Bahulová, profesor O. Mikl a J. Tomeš...

Lyžařský výcvikový kurz 9. 2. - 14. 2. 2020 - Více...

Dvojnásobné prvenství v okresním kole zeměpisné olympiády

Dvojnásobné prvenství v okresním kole zeměpisné olympiády

Ve středu 26. února se v Rohatci na místní základní škole konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. V kategorii A (žáků 6. ročníků ZŠ a primy) vyhrál náš primán Ondřej Piškula a tímto postupuje do krajského kola, které proběhne 25. března. Ondřeje do Brna doprovodí i Michal Jaroš ze sexty, který ve své kategorii D (studentů středních škol) obhájil loňské prvenství. Oběma vítězům gratulujeme!

Dvojnásobné prvenství v okresním kole zeměpisné olympiády - Více...

Projekt HOBIT - HOdina BIologie pro živoT

Projekt HOBIT - HOdina BIologie pro živoT

V rámci projektu Hobit se náš žák sexty Martin Kaleta zúčastnil T-exkurze ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Své zážitky a postřehy popsal v článku, který si můžete přečíst po kliknutí na "více...".

Projekt HOBIT - HOdina BIologie pro živoT - Více...

Přednáška o možnostech studia na Univerzitě obrany a Policejní akademii

Přednáška o možnostech studia na Univerzitě obrany a Policejní akademii

10. 2. 2020, V pondělí proběhla na půdě Purkyňova gymnázia prezentace Univerzity obrany a Policejní akademie, kterou zrealizovali absolventi naší školy Vilém Vašíček a Petr Flašar. Studenti poutavou formou představili žákům možnosti studia na své vysoké škole, a rovněž jim nabídli vhled do specifik vojenského a policejního života.

Přednáška o možnostech studia na Univerzitě obrany a Policejní akademii - Více...

Fotosoutěž 2020

Fotosoutěž 2020

V rámci programu Ekoškola u příležitosti Dne Země vyhlášena fotosoutěž: Zraněná příroda. Vyfoť kus přírody, které je nebo bylo ublíženo člověkem. Fotografie dodej v původním rozlišení a v elektronické podobě do 22. 4. 2020 Ing. Jongepierovi. Kompletní informace po kliknutí na obrázek.

Fotosoutěž 2020 - Více...

Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce

21. ledna 2020 proběhlo na ZŠ Očovská v Hodoníně okresní kolo Olympiády v českém jazyce. V 1. (mladší) kategorii naši školu úspěšně reprezentoval Vojtěch John (kvarta), který svým vyrovnaným výkonem získal 4. místo. Ve 2. kategorii obsadila Eliška Hartmanová (sexta) 3. místo a David Novák (oktáva) 5. místo. Všem soutěžícím patří dík a uznání za přípravu na okresní kolo soutěže a za vynaložené úsilí.

Olympiáda v českém jazyce - Více...

Akce dokumentů