Aktuality

Sudoku 2018 - přihlaste se!!!

Sudoku 2018 - přihlaste se!!!

Zveme všechny zájemce o účast v 3. ročníku soutěže Sudoku, který proběhne 7. 3. 2018 na Purkyňově gymnáziu. Bližší informace po kliknutí na "více..."

Sudoku 2018 - přihlaste se!!! - Více...

Olympiáda ze zeměpisu - okresní kolo v Rohatci

Olympiáda ze zeměpisu - okresní kolo v Rohatci

20. 2. 2018, V úterý se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády na ZŠ v Rohatci. V konkurenci zúčastněných z našeho okresu obstálo Purkyňovo gymnázium velmi dobře, neboť v kategorii A zvítězil Petr Ivan (prima), v kategorii B obsadil Lukáš Londin (sekunda) solidní 8. místo a v nejstarší kategorii se umístil na medailovém bronzovém místě Michal Jaroš (kvarta). Všem našim soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Olympiáda ze zeměpisu - okresní kolo v Rohatci - Více...

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo v Hodoníně

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo v Hodoníně

15. 2. 2018 proběhlo na hodonínském gymnáziu okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Většině našich žáků se dobře podařilo zúročit svou přípravu na soutěž. V nejmladší kategorii IB naši školu reprezentovali Lukáš Londin (sekunda) a Martin Čechal (prima)), kteří získali 5. a 6. místo. V kategorii IIB zvítězila Magdalena Břízová (tercie), která postupuje do krajského kola soutěže. Jan Kobida obsadil 4. místo. V nejstarší kategorii III A obsadila v tvrdé konkurenci Alena Kobidová (septima) s minimální ztrátou na vítěze 4. místo a Kryštof Sochor (sexta) 5. místo. Všichni soutěžící si zaslouží pochvalu a uznání za velmi dobré výkony a zodpovědnou přípravu. Gratulujeme!

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo v Hodoníně - Více...

Projekt EDISON (19. - 23. 2. 2018)

Projekt EDISON (19. - 23. 2. 2018)

V týdnu od 19. 2. do 23. 2. budou na naší škole v rámci projektu Edison vyučovat hodiny angličtiny zahraniční studenti, kteří k nám přijeli z Číny, Turecka a Indonésie. Ve svých hodinách budou naše žáky informovat o kulturách svých zemí, naučí je několik vět ze svého jazyka a někteří také tance typické pro danou zemi. Komunikačním jazykem bude angličtina.

Projekt EDISON (19. - 23. 2. 2018) - Více...

Olympiáda v německém jazyce - okresní kolo v Břeclavi

Olympiáda v německém jazyce - okresní kolo v Břeclavi

16. 2. 2018, V pátek se konalo v Břeclavi okresní kolo olympiády v němčině. Soutěžily střední školy v kategorii IIIA dvou okresů – hodonínského a břeclavského. Za hodonínský si 1. místo odnesla žákyně septimy Alena Kobidová. Amálie Berčíková obsadila krásné 4. místo. Oběma děvčatům gratulujeme a budeme se těšit na výkony vítězky v krajském kole.

Olympiáda v německém jazyce - okresní kolo v Břeclavi - Více...

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo v Brně

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo v Brně

16. 2. 2017, V pátek 16. 2. 2018 se v Brně Lužánkách konalo krajské kolo olympiády v ruském jazyce v kategoriích ZŠ, SŠ I, SŠ II a SŠ III. Purkyňovo gymnázium reprezentovala děvčata ve dvou kategoriích.V kategorii SŠ I soutěžila žákyně kvinty Eliška Janásová, která se v silné konkurenci skvěle prosadila, vybojovala výborné 2. místo a je nominována jako náhradnice do celostátního kola. V silně obsazené kategorii SŠ II si velmi dobře vedla žákyně oktávy Adéla Malárová, která se umístila celkově na 4. místě se ztrátou jediného bodu na soutěžící, která obsadila 3. místo. Oběma děvčatům srdečně blahopřejeme za vzornou reprezentaci našeho gymnázia a přejeme jim hodně dalších úspěchů.

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo v Brně - Více...

Olympiáda v českém jazyce - okresní kolo

Olympiáda v českém jazyce - okresní kolo

V pondělí 29. ledna Michal Jaroš (kvarta), Vendula Evjáková (septima) a Alena Kobidová (septima) reprezentovali naši školu v okresním kole Olympiády v českém jazyce, které se konalo v Hodoníně. Vedle jazykovědných úloh psali soutěžící slohovou práci, tentokrát o vyučovacím předmětu, který by rádi přidali do školního rozvrhu hodin (mladší kategorie), a o svých silných stránkách (kategorie starší). Všichni tři soutěžící si vedli velmi dobře. Nejvíce se tentokrát dařilo Vendule Evjákové, která ve své kategorii získala druhé místo, a postupuje do krajského kola soutěže.

Olympiáda v českém jazyce - okresní kolo - Více...

Akce dokumentů