Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Vítězem okresního kola Olympiády v dějepisu je náš Vojtěch John

V úterý 14. ledna naše gymnázium opět pořádalo okresní kolo dějepisné olympiády, která byla zaměřená na období let 1880 - 1920. Tentokrát se soutěžilo ve dvou kategoriích - v první to byly 8. a 9. ročníky ZŠ a adekvátní ročníky nižších gymnázií. Ve druhé kategorii, která se letos - a zatím v nižším počtu jedinců - nově připojila, byli zástupci vyšších ročníků středních škol.  Máme velkou radost, že v I. kategorii zvítězil náš student Vojtěch John z kvarty, který z celkových 80 bodů získal 78! Našemu vítězi srdečně blahopřejeme!!!!

Více...

Ekoškola - výsledky soutěže

Druhé kolo (listopad - prosinec) třídní soutěže ve sběru plastových víček, hliníku, vybitých baterek a drobného elektrozařízení vyhrála PRIMA, která získala 456 bodů. Na druhém místě skončila oktáva s 338 body, třeťáci jsou na 3. místě, získali 301 bodů.

Více...

Internetová matematická olympiáda

V úterý 26. listopadu proběhl 12. ročník soutěže Internetová matematická olympiáda, kterou pořádá Ústav matematiky FSI VUT v Brně. Mezi více než stovkou zapojených středních škol byly rovnou hned dva týmy z našeho gymnázia. Nyní v prosinci byla soutěž vyhodnocena a soutěžním týmům byly poslány diplomy. Internetová matematická olympiáda je soutěž určená sedmičlenným týmům středoškoláků. Týmy řeší v daném časovém limitu 120 minut 10 různorodých matematických úloh přímo na půdě své školy a řešení elektronicky posílají organizátorům soutěže.

Více...

Turnaj v šachu - okresní přebor

V úterý 17. 12. 2019 naše gymnázium ve spolupráci s okresním šachovým svazem pořádalo okresní kolo v přeboru žáků škol v šachu. Předvánoční atmosféru jsme si proto mohli zpestřit královskou hrou společně s žáky ze základních a středních škol z Veselí nad Moravou, Dambořic, Prušánek, ale i z Kyjova.

Více...

Blešák 2019

Blešák 2019

Každý rok v předvánočním čase probíhají na naší škole dvě velké akce v rámci programu Ekoškola. Ve středu 4. prosince proběhly Vánoční tvůrčí dílny, v pátek 13. prosince se ve školní jídelně konala akce nazvaná Blešák. Blešák má jak ekologický, tak i dobročinný účel: různé věci takto nekončí jako odpad, ale najdou druhé využití a výtěžek je věnován potřebným. Na prodej byly nabízeny nejen knihy, kuchyňské potřeby, keramika, šperky, ale i oblečení a další věci. Všechny třídy se v jídelně pěkně podle rozvrhu vystřídaly a nakonec se prodalo zboží za úctyhodných pět tisíc korun. Výtěžek Blešáku a Vánočních tvůrčích dílen dohromady bude v lednu rozdělen mezi žáky naší školy, kteří se nacházejí v nepříznivých finančních podmínkách. Děkujeme všem přispěvatelům, prodejcům, kupujícím i dárcům za pěkný výsledek.

Více...

Olympiáda v německém jazyce - školní kolo

Ve středu 11. 12. 2019 se uskutečnilo školní kolo olympiády v němčině. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích. Vojtěch John z kvarty získal prvenství v kategorii IIB a bude reprezentovat naši školu v oblastním kole v Brně. Druhé místo obsadil z téže třídy Ondřej Špaček. Nejvyšší kategorii IIIA vyhrála žákyně septimy Zuzana Batrlová, která si zasoutěží v únoru na okresním kole olympiády v Břeclavi. Eliška Hartmanová ze sexty byla druhá. Gratulujeme a těšíme se na výkony našich žáků v dalších kolech.

Více...

Olympiáda v ruském jazyce - školní kolo

11. 12. 2019 proběhlo školní kolo olympiády v ruštině. Soutěže se zúčastnila v kategorii SŠII žákyně septimy Eliška Janásová, která bude v Brně reprezentovat naši školu v krajském kole. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů.