Výtvarné soutěže

Naši studenti vystavují v Rakousku.

8. 1. 2013 - Obraz našich studentů Magdy Kuníkové a Pavla Fojtíka s názvem " Naše Budoucnost?" je v současné době instalován v galerii Die Brucke v rakouském městě St. Poltenu. O tento obraz projevili zájem rakouští organizátoři soutěže "Malujeme barvami země", které se již 3. rokem naše škola zúčastnila. V této soutěži se studenti Purkyňova gymnázia se svými obrazy umístili několikrát na prvních příčkách v celkovém hodnocení výtvarné mezinárodní soutěže.

Naši studenti vystavují v Rakousku. - Více...

Malířská soutěž "Čarovné barvy země"

Malířská soutěž "Čarovné barvy země"

13. 6. 2013, Ve čtvrtek se studenti Purkyňova gymnázia, Strážnice zúčastnili slavnostního vyhlášení vítězů 3. ročníku malířské soutěže "Čarovné barvy země". Naši studenti sexty - Tereza Zezulová, Tereza Maňáková, Jiří Štábl obsadili 1. a 2. místo a Kristýna Jugasová, Vendula Letovská, Karin Sečkařová, obsadily 3. místo ve IV. kategorii s názvem "Obrazy z dějin" (Magnae Moraveae). Oba kolektivy studentů pracují na gymnáziu v předmětu Estetická výchova pod vedením PhDr. Jaroslava Žáka. V konkurenci více než 140 účastníků ze 14 škol je to bezpochyby velký úspěch. Gratulujeme! Celý článek a fotografie z akce po kliknutí na "více"...

Malířská soutěž "Čarovné barvy země" - Více...

Naši studenti vystavují svá výtvarná díla ve Znojmě.

Naši studenti vystavují svá výtvarná díla ve Znojmě.

24. 10. 2013, V prostorách Základní školy Znojmo, Mládeže 3, v současné době vystavují naši studenti Tereza Maňáková, Tereza Zezulová, Jiří Štábl, Vendula Letovská, Kristýna Jugasová, Karin Sečkařová své výtvarné práce, za které získali v krajské výtvarné soutěži „Čarovné barvy země“ první a druhé místo. Výstava potrvá do 15. Listopadu 2013.

Naši studenti vystavují svá výtvarná díla ve Znojmě. - Více...

Skvělé umístění ve výtvarné soutěži "Památník Terezín"

Skvělé umístění ve výtvarné soutěži "Památník Terezín"

Naše žákyně Natálie Hanáková (sexta) získala v XVIII. ročníku výtvarné soutěže "Památník Terezín" cenu Dr.Erika Poláka. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 12. června 2014. Gratulujeme!

Skvělé umístění ve výtvarné soutěži "Památník Terezín" - Více...

"Čarovné barvy země" - výtvarná soutěž

"Čarovné barvy země" - výtvarná soutěž

12. 6. 2014, Ve čtvrtek se studentky Purkyňova gymnázia zúčastnily slavnostního vyhlášení vítězů IV. ročníku výtvarné soutěže "Čarovné barvy země" v Mikulčicích. Ke skvělému umístění - získání 2., 3., 4. místa a „Ceny publika“ srdečně gratulujeme! Celá článek a fotografie po kliknutí na "více..."

"Čarovné barvy země" - výtvarná soutěž - Více...

Příroda kolem nás - 2. místo v ČR!

Příroda kolem nás - 2. místo v ČR!

V celostátním vyhodnocení výtvarné soutěže „Příroda kolem nás“, v konkurenci více než tisíce obrázků a výtvarných prací, obsadila Kristýna Bulvasová z primy výborné 2. místo. Srdečně gratulujeme! Další informace o soutěži po kliknutí na „více…“

Příroda kolem nás - 2. místo v ČR! - Více...

Čarovné barvy země

Čarovné barvy země

15. 6. 2017, Ve čtvrtek se ve Slovanském hradišti v Mikulčicích konal již VII. ročník výtvarné soutěže Čarovné barvy země. Soutěže se zúčastnilo 29 škol z Jihomoravského kraje a ze slovenských Kopčan. Naše studentky sexty (Alžběta Hřivnová, Marie Kadubcová, Alena Kobidová, Zuzana Kropíková a Rozálie Rosíková) obsadily 5. místo ve IV. kategorii s názvem He megalé Moravia - osobnost sv. Konstantina. Také studentky kvarty (Magdalena Arcante, Zuzana Batrlová, Tereza Hartlová a Aneta Horňáková) obsadily rovněž 5. místo v III. kategorii na téma Půda jako kronika - archeologické výzkumy v Mikulčicích. Gratulujeme!

Čarovné barvy země - Více...

3. místo v celostátní výtvarné soutěží!!!

3. místo v celostátní výtvarné soutěží!!!

13. - 17. 9. 2017, V půlce září se konal "Festival Jičín – město pohádky" s podtitulem Český rok aneb TRADICE tradičně i netradičně, kde se do soutěže "S Rumcajsem za českými tradicemi" zapojilo mnoho škol, školních dužin a dětských domovů.

3. místo v celostátní výtvarné soutěží!!! - Více...

Akce dokumentů