Přebor v šachu - gratulujeme!

19. 12. 2018, Ve středu se ve Vacenovicích uskutečnil okresní přebor žáků základních a středních škol v šachu. Naše gymnázium excelentně reprezentovala celkem čtyři družstva....

FOTOGRAFIE

... Ve starších žácích zvítězilo s výrazným bodovým náskokem před dalšími pěti družstvy okresních základních škol družstvo pod taktovkou kapitána Lukáše Londina ve složení Tomáš Skalka, Jasmína Londinová a Jiří Maňák. V kategorii středoškolských hráčů šachu jsme byli taktéž úspěšní. Vítězné družstvo A ve složení Jakub Šuráň, Václav Ochotný, Michal Bačík a Martin Hubáček s přehledem ovládlo celý turnaj. Úspěchem se může pyšnit i náš jedinečný dívčí tým ve složení Daniela Skalková, Emílie Tomšicová, Timea Lapčíková a Stela Macková. Z turnaje si totiž odvezli pomyslnou bronzovou medaili. Čtvrté družstvo v sestavě Michal Kuchařík, Michal Jaroš, Jan Janča a Jakub Poštolka získalo pomyslnou bramborovou medaili. K úspěchu a výsledkům určitě přispěli pravidelné tréninky v rámci projektu Šachy do škol. Naši studenti si z prvních příček vybojovali postup do krajského kola v obou kategoriích, které se uskuteční 29. 1. 2019 v Břeclavi. Všem našim talentům moc děkujeme za vzornou reprezentaci naši školy  v dalších soutěžích jim budeme držet palce.