Puškinův památník

V roce 2013 se uskuteční 46. ročník festivalu ARS POETICA – Puškinův památník, který je již po několikáté součástí akce “Ruské jaro na Moravě”. Pořadateli v rámci České republiky jsou Česká asociace rusistů, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo kultury ČR a Nadace A.S.Puškina.
Puškinův památník 2013 - regionální kolo

Puškinův památník 2013 - regionální kolo

13. 4. 2013 - V sobotu se v Brně na Pedagogické fakultě MU konalo regionální kolo 47. ročníku festivalu ARS POETIKA – Puškinův památník, kterého se zúčastnili dva studenti našeho gymnázia - Julia Horan ze septimy a Jiří Stanislav ze 4. A. Julia Horan obsadila v kategorii II slovní projev výborné 2. místo za přednes povídky «Новое платье» a Jiří Stanislav vybojoval v kategorii II hudební projev s písní «Тройка» velmi pěkné 3. místo. Velmi milé překvapení čekalo na naše soutěžící na konci soutěžní přehlídky, kdy generální konzul Ruské federace v Brně A. J. Šaraškin ocenil vystoupení obou našich studentů jako nejlepší a nejnáročnější ze všech více než 30 účinkujících. Julko a Jirko, srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho gymnázia.

Puškinův památník 2013 - regionální kolo - Více...

Puškinův památník - 1. místo!!!

Puškinův památník - 1. místo!!!

9. 4. 2016, V sobotu se konal již 50. ročník festivalu ARS POETICA – Puškinův památník. Tato regionální přehlídka umělecké ruské tvorby se uskutečnila v Brně v prostorách Masarykovy univerzity. Naši školu reprezentovala v oblasti hudebního sólového projevu Kristýna Lípová ze septimy. Ve své kategorii studentů SŠ obsadila 1. místo a postupuje do celostátní přehlídky do Prahy. Kristýno, mnohokrát děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme ti, aby se ti 6. června podařilo znovu dobře zabojovat a postoupit až do mezinárodní přehlídky. Celý článek na "více...".

Puškinův památník - 1. místo!!! - Více...

Puškinův památník 2016 - 50. ročník

Puškinův památník 2016 - 50. ročník

6. 6. 2016, V Ruském středisku vědy a kultury v Praze se uskutečnilo finále jubilejního 50. ročníku celostátní přehlídky „Ars Poetika“ Puškinův památník. Naši školu reprezentovala Kristýna Lípová, žákyně septimy a vítězka regionální přehlídky v Brně. Zazpívala 2 písně – Моё сердце a Боль. Sklidila za ně velký aplaus. Za vynikající vystoupení a skvělou reprezentaci školy obdržela nejen diplom, ale i cenu České rady Česko-ruské společnosti, z.s. Gratulujeme! Celý příspěvek na "více..."

Puškinův památník 2016 - 50. ročník - Více...

Akce dokumentů

Kategorie: ,