Pěvecké soutěže

Strážnický zpěváček 2013

Strážnický zpěváček 2013

7. 4. 2013 - V neděli 7. dubna se v Kulturním domě Strážničan ve Strážnici konal 24. ročník vyhledávací soutěže mladých pěveckých talentů - Strážnický zpěváček 2013. Ve třetí věkové skupině (10 – 15 let) soutěžilo dvacet jedna zpěváků a pouze tři z nich byli vybráni jako postupují do Národní soutěže Zpěváček 2013 ve Velkých Losinách. Všichni soutěžící se představili výkony, za něž by se nemusel stydět leckterý profesionál. Jednou ze tří vybraných postupujících byla i žákyně primy Nika Jamná. Srdečně gratulujeme!

Strážnický zpěváček 2013 - Více...

Soutěž o nejlepší video "Děti hrají na cajon"

Soutěž o nejlepší video "Děti hrají na cajon"

24. 10. 2013, Naši žáci se zapojili do soutěže o nejlepší video v hudební soutěži "Děti hrají na cajon". Držíme palce!!! Hodnotícím kritériem pro úspěšnost videa v této soutěži není technická kvalita obrázků, nevadí, pokud video natočíte na mobilní telefon. Hodnotí se následující parametry: obsah videa, jeho hudební úroveň, zapojení dětí do hry, výkony dětí, nápaditost a myšlenka videa. Videa budou průběžně hodnocena a zveřejňována na webové stránce vyhlašovatele. Uzávěrka soutěže: 15.listopadu 2013. Vyhlášení vítězného videa: 2.prosince 2013. Odkazy po kliknutí na "více..."

Soutěž o nejlepší video "Děti hrají na cajon" - Více...

Festival Brána

Festival Brána

22.-24. 11. 2013, Na festivalu BRÁNA se stala absolutní vítězkou skupina DayBefore ve složení Kristýna Lípová, Tereza Kropíková, Zuzana Kropíková). Celý článek po kliknutí na "více...".

Festival Brána - Více...

Slavíci ve školní lavici 2013

Slavíci ve školní lavici 2013

25. 10. 2013, V Brně v sále Břetislava Bakaly proběhlo finále hudební soutěže Slavíci ve školní lavici. Finalistkou byla také naše Nika Jamná - gratulujeme! Celý článek po kliknutí na "více...".

Slavíci ve školní lavici 2013 - Více...

Dětská Porta

Dětská Porta

31. 1. - 2. 2. 2014, V Praze v Divadle Za Plotem proběhlo republikové finále 2014. Na 1. místě se mezi skupinami umístila skupina DayBefore. Srdečně gratulujeme k velkému úspěchu! Celý článek po kliknutí na "více...".

Dětská Porta - Více...

Brněnský Vrabeček 2014

Brněnský Vrabeček 2014

11. - 12. 2. 2014, V Brně proběhla soutěžní přehlídka Brněnský Vrabeček. Naše děvčata Kristýna Lípová, Tereza Kropíková, Ivana Blažíčková, Zuzana Kropíková vytvořila skvěle znějící kvartet - Puella Quatro a získala vynikající 1. místo mezi skupinami. Gratulujeme! Celý článek po kliknutí na "více...".

Brněnský Vrabeček 2014 - Více...

Česko zpívá 2014

Česko zpívá 2014

20. 4. 2014, Ve čtvrtek proběhne v Olomouci výběrové kolo celostátní pěvecké soutěže s mezinárodní účastí Česko zpívá. Mezi 119 účastníků v kategorii 15-26 let se probojovala i naše Kristýna Lípová, které budeme moc držet palce. Hodně štěstí :-). Celý článek po kliknutí na "více...".

Česko zpívá 2014 - Více...

Slovácká stuha 2014

Slovácká stuha 2014

6. 4. 2014 (neděle) proběhne ve Veselí nad Moravou slavnostní koncert přehlídky dětských zpěváčků Slovácká stuha. Z výběrového kola, které proběhlo ve středu 5. 2. postoupil Štěpán Šimša (prima). Přejeme hodně štěstí a co nejlepší umístění. Celý článek po kliknutí na "více...".

Slovácká stuha 2014 - Více...

Děti hrají na cajon

Děti hrají na cajon

10. 2. 2014, V pondělí proběhlo vyhlášení výsledků soutěže Děti hrají na cajon. Naši šikovní hudebníci, spolu se svým vyučujícím MgA. Trumpešem, se mohou radovat ze skvělé reprezentace našeho gymnázia a hodnotných cen. Pro další klikněte na "více..."

Děti hrají na cajon - Více...

Naše úspěchy ve školní a mimoškolní činnosti v Estetické výchově hudební

Naše úspěchy ve školní a mimoškolní činnosti v Estetické výchově hudební

Rádi bychom se s Vámi podělili o úspěchy našich žáků v hudebních a zpěváckých soutěžích. Pokud víte o dalších skvělých výsledcích, které zde nejsou uvedeny, dejte nám vědět. Přehled rádi doplníme :-)

Naše úspěchy ve školní a mimoškolní činnosti v Estetické výchově hudební - Více...

Česko se hýbe - celorepublikové finále taneční soutěže

Česko se hýbe - celorepublikové finále taneční soutěže

6. 6. 2014, V pátek proběhlo v Praze celorepublikové finále soutěže Česko se hýbe. Kvůli rannímu začátku soutěže musela jet děvčata do Prahy o den dříve, a tak si aspoň prohlédla památky Prahy s doprovodem a odborným výkladem pana profesora Hubačky. Oba naše týmy ve složení Barbora Ševčíková, Barbora Hrdoušková, Barbora Plešová, Karolína Petříková, Daniela Procházková, Markéta Kostelanská, Natálie Vajčnerová, Viktorie Jugasová, Zuzana Kropíková, Rozálie Františka Rosíková, Barbora Šebestová a Tamara Mlýnková zacvičily na výbornou a oba se umístily na 7.místě. Gratulujeme!

Česko se hýbe - celorepublikové finále taneční soutěže - Více...

Máme další hudební talent!!!

Máme další hudební talent!!!

4. 10. 2014, Na začátku října získala Anička Šašinková v Ostravě 3. místo v talentové soutěži Ostravská pyramida 2014. Vybojovala si tak nominaci na WCOPA 2015 do USA. Srdečně gratulujeme a držíme palce! Další informace a fotografie na "více..."

Máme další hudební talent!!! - Více...

Česko zpívá 2015

Česko zpívá 2015

V pěvecké soutěži pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ bojuje i naše Kristýna Lípová ze sexty. Neváhejte a dejte jí svůj hlas - Kristýna má číslo 108. Hlasování po kliknutí na „více…“

Česko zpívá 2015 - Více...

Hra na lidové nástroje - 1. místo

Hra na lidové nástroje - 1. místo

10. 3. 2015, V úterý v koncertním sále ZUŠ Kyjov proběhlo okresní kolo soutěže – Hra na lidové nástroje. Mladší CM Velká nad Veličkou s naším Martinem Kaletou z primy vybojovali skvělé 1. místo. Srdečně gratulujeme a držíme palce v krajském kole!

Hra na lidové nástroje - 1. místo - Více...

Hra na lidové nástroje - 1. místo v krajském kole

Hra na lidové nástroje - 1. místo v krajském kole

25. 3. 2015, Krajské kolo národní soutěže ZUŠ skončilo vítězstvím Mladší CM ZUŠ Velká nad Veličkou, jejíž členem je i náš Martin Kaleta z primy. Srdečně gratulujeme!

Hra na lidové nástroje - 1. místo v krajském kole - Více...

Soutěž cimbálových muzik - 3. místo v celostátním kole!

Soutěž cimbálových muzik - 3. místo v celostátním kole!

Cimbálová muzika ZUŠ Strážnice, kde většinu členů tvoří žáci Purkyňova gymnázia (Barbora Hrdoušková, Romana Káčerková, Jiří Slezák, Petr Tomšej, Ondřej Chudíček, Vladimír Pokorný), se zúčastnila soutěže cimbálových muzik ze základních uměleckých škol. Muzikanti začali okresním kolem v Kyjově, odtud postoupili do krajského kola ve Veselí nad Moravou. Postup do celostátního kola byl nečekaným úspěchem. Celostátní kolo se odehrálo ve čtvrtek 7. května v Mikulčickém zámku, kde se umístili na krásném 3. místě. Srdečně gratulujeme!

Soutěž cimbálových muzik - 3. místo v celostátním kole! - Více...

Soutěž cimbálových muzik - 2. místo v celostátním kole!

Soutěž cimbálových muzik - 2. místo v celostátním kole!

V ústředním kole ve hře na lidové nástroje vybojovala Mladší CM ze ZUŠ Velká nad Veličkou s naším Martinem Kaletou z primy skvělé 2. místo. Srdečně gratulujeme!

Soutěž cimbálových muzik - 2. místo v celostátním kole! - Více...

Soutěž žáků ZUŠ - 1. místo v celostátním kole!

Soutěž žáků ZUŠ - 1. místo v celostátním kole!

V celostátním kole soutěže žáků ZUŠ v Liberci obsadila Alžběta Trávníčková (ze 2. ročníku) ve hře na klarinet skvělé 1. místo. Co nejsrdečněji gratulujeme!

Soutěž žáků ZUŠ - 1. místo v celostátním kole! - Více...

Brána 2014 - 1. místo v celostátním kole

Brána 2014 - 1. místo v celostátním kole

V celostátním finále hudební soutěžní přehlídky Brána 2014 (21.-23.11.2014) obsadila 1. místo skupina DayBefore (Kristýna Lípová, Tereza Kropíková, Zuzana Kropíková). Gratulujeme k velkému úspěchu.

Brána 2014 - 1. místo v celostátním kole - Více...

Lyra 2015

Lyra 2015

24. 10. 2015, Letošního 17. ročníku pěvecké soutěže Lyra 2015, který se uskutečnil v Orlovně v Rakšicích (Moravský Krumlov) se zúčastnila i naše Anička Šašinková ze 2.A. Ve své kategorii - studenti SŠ, vybojovala skvělé 4. místo. Srdečně gratulujeme!!! Fotografie po kliknutí na "více..."

Lyra 2015 - Více...

Akce dokumentů

Kategorie: