Finanční gramotnost

Soutěž Finanční gramotnost je vyhlašovaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a podruhé je zařazena mezi soutěže programu Excelence středních škol. Soutěž vychází ze standardů finanční gramotnosti a podporuje výuku tohoto předmětu na školách. Porovnání vědomostí současně motivuje žáky k získávání podrobnějších znalostí z oblasti ekonomiky, finančnictví i nad rámec školních osnov. Předcházejících tří ročníků soutěže se účastnilo 108 tis. žáků základních a středních škol. Soutěž je organizována prostřednictvím internetu (ze školy, z domova). Vítězové finálových kol, která se konají tradičně v kongresovém sále České národní banky, získají titul Mistr republiky ve finanční gramotnosti a spolu se svými pedagogy i atraktivní věcné ceny. Průběh soutěže je možné sledovat na www.fgsoutez.cz (současně i vstup pro soutěžící) nebo nawww.facebook.com/soutezfinancnigramotnost.
Finanční gramotnost 2012/2013 - okresní kolo

Finanční gramotnost 2012/2013 - okresní kolo

30.1.2013 - Ve středu proběhlo na naší škole okresní kolo soutěže Finanční gramotnost. Ze školního kola postoupila do okresního klání trojice studentů: Petr Adamec, Lukáš Lexa a Aneta Urbančíková. Zda uspěli a budou moci změřit síly s účastníky z jiných krajů, se dozvíme v následujících dnech.

Finanční gramotnost 2012/2013 - okresní kolo - Více...

Finanční gramotnost 2013/2014 - okresní kolo

Finanční gramotnost 2013/2014 - okresní kolo

V pátém ročníku celostátní "Soutěže Finanční gramotnost" v okresním kole obsadil náš školní tým ve složení Kristýna Šopfová (3. B), Jiří Foltýn (4. A) a Martin Hlahůlek (4.A) bronzovou pozici. Gratulujeme!

Finanční gramotnost 2013/2014 - okresní kolo - Více...

Finanční gramotnost 2014/2015 - okresní kolo

Finanční gramotnost 2014/2015 - okresní kolo

V únoru tohoto roku se trojice našich studentů zúčastnila okresního kola soutěže Finanční gramotnost. Tým ve složení Kryštof Šara (septima), Patrik Kasák (septima) a Kristýna Kučeráková (4. A) bez ztráty jediného bodu získal první místo, což mu zajistilo postup do krajského kola. Gratulujeme a přejeme hodně zdaru v dalších kolech.

Finanční gramotnost 2014/2015 - okresní kolo - Více...

Finanční gramotnost 2014/2015 - krajské kolo - 4.místo

Finanční gramotnost 2014/2015 - krajské kolo - 4.místo

16. 4. 2015, Tříčlenný tým ve složení Kryštof Šara (septima), Kristýna Kučeráková (4.A) a Patrik Kasák (septima) se zúčastnil na konci března krajského kola soutěže Finanční gramotnost. Mezi tvrdou konkurencí se mu povedlo vybojovat velmi pěkné 4. místo. Gratulujeme k tomuto výkonu.

Finanční gramotnost 2014/2015 - krajské kolo - 4.místo - Více...

Finanční gramotnost - školní kolo

Finanční gramotnost - školní kolo

9. 2. 2016, V průběhu měsíců prosince a ledna se studenti našeho gymnázia zúčastnili školního kola soutěže Finanční gramotnost. V kategorii středoškolské zvítězila Johana Kazdová (septima), za ní se umístila Klára Skřivánková (3.A) a třetí místo obsadila Markéta Kostelanská (3.A). V kategorii pro nižší gymnázium získal první místo Michal Kuchařík (tercie), stříbro obdržel David Novák (kvarta), kterého těsně následoval Kryštof Sochor (kvarta). Všem finalistům gratulujeme a přejeme hodně úspěchu v okresním kole.

Finanční gramotnost - školní kolo - Více...

Akce dokumentů

Kategorie: