Vítězové Dějepisné soutěže gymnázií v Senátu PČR!

21. 1. 2016 - V lednu se naši studenti Anna Grombířová, Tomáš Macalík a Adam Žák, v doprovodu ředitelky gymnázia PhDr. Jaroslavy Večeřové a učitele Mgr. Jiřího Hubačky zúčastnili přátelského setkání s předsedou Senátu PČR panem Milanem Štěchem a organizátory XXIV. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR. Celý článek a fotografie na "více..."

21. ledna 2016 se naši studenti Anna Grombířová, Tomáš Macalík a Adam Žák, v doprovodu ředitelky gymnázia PhDr. Jaroslavy Večeřové a učitele Mgr. Jiřího Hubačky zúčastnili přátelského setkání s předsedou Senátu PČR panem Milanem Štěchem a organizátory XXIV. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR.

Tohoto setkání se zúčastnilo také nejlepší slovenské gymnázium – Gymnázium Humenné a samozřejmě organizátor soutěže Mgr. Miroslav Stulák, ředitel pořádajícího Gymnázia Cheb RNDr. Ing. Jaroslav Kočvara, odborní garanti soutěže, naši přední historikové Doc. Mgr. Jaroslav Šebek, Ph.D. a prof. PhDr. Petr Čornej, DrSc. Za Senát byli přítomni ještě senátor za volební obvod Hodonín Zdeněk Škromach – místopředseda Senátu PČR, senátor Jiří Oberfalzer, senátor Miroslav Nenutil, senátorka Zuzana Baudyšová a pan Jaroslav Müllner. Setkání se uskutečnilo v krásných prostorách Frýdlantského salonku. Po úvodním představení a besedě byli účastníci pozváni na slavnostní oběd v Senátorské jídelně a poté následovala prohlídka historických prostor Valdštejnského a Kolovratského paláce a Jednacího sálu Senátu PČR. Ze slov předsedy Senátu pana Milana Štěcha bylo patrné, že oceňuje vysokou odbornou úroveň této soutěže a velmi si váží všech, kteří se této soutěže účastní a hlavně ji organizují. Jednoduše – tato soutěž má v Senátu velmi dobré jméno.

FOTOGRAFIE

Akce dokumentů

Kategorie: