Gympl roku 2012/2013

Skončilo hlasování v soutěži o

NEJLEPŠÍ GYMPL roku 2012/2013!!!

www.gymplroku.cz

· Soutěže se účastnilo 357 gymnázií ze všech krajů celé ČR! Jihomoravský kraj je co do počtu gymnázií na 2. místě v ČR má jich celkem 41!  A z takto velké konkurence naše škola obsadila s velkým náskokem neuvěřitelné

1. místo s celkovým počtem 1190,5 bodů.

· V celé ČR jsme se umístili na 3. místě po gymnáziu Cheb (377.5 bodů) a Gymnáziu Bílovec (1167bodů).

· Studenti měli jedinečnou příležitost ohodnotit svoje gymnázium a říci tak světu, republice a ostatním studentům (či teprve budoucím studentům), jak se jim studium a život na jejich gymnáziu líbí nebo líbily. Soutěž začala 6. 11. 2012 a skončila 14. 1. 2013. Organizátorem této soutěže je Česká studentská unie (ČeSU) - www.CeSU.cz – největší studentská síť v ČR. Zastřešuje desítky studentských organizací a unií z VŠ různých směrů – od ekonomických a technických po lékařské, právní a zemědělské.

· Impulsem ke vzniku projektu GymplRoku.cz  pro Českou studentskou unii (ČeSU), bylo, že v ČR neexistuje žádný žebříček, který by srovnával gymnázia podle kritéria z pohledu studenta. Pohled studenta na jeho školu je podle ČeSU  zásadní a vypovídá o kvalitě daného gymnázia.

· Posouzení kvality gymnázia z pohledu studentů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí studenti, nyní žáci základních škol.  Těm projekt chce pomoci v jejich rozhodování, na jaká gymnázia se hlásit.      

Gympl roku 2012/2013

Akce dokumentů