...a další možnosti vzdělávání na dálku

Pro velký zájem tvůrců výukových materiálů o zveřejnění jejich nabídky na webových stránkách uzavřených škol, nabízíme k vyzkoušení další možnosti učení doma.

1) 1306 knih poskytla Městská knihovna v Praze. www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni Audioknihy na stránkách Českého rozhlasu temata.rozhlas.cz/ctenarskydenik  

2) Khanova škola: https://khanovaskola.cz/

3) Výuka 8 světových jazyků online a zdarma naleznete na www.jazyky-online.info. Budeme potěšeni, pokud informaci o projektu předáte Vašim žákům a rodičům. 

4) UČTE ON-LINE ZDARMA - Vydavatelství TAKTIK uvolnilo VEŠKERÉ On-line interaktivní tituly a učebnicehttps://www.etaktik.cz/56-interaktivnich-titulu/

5) Nabízíme aplikaci určenou přímo pro žáky, kterou najdete na webu www.historylab.cz. Aplikace integruje prameny, kontextové informace a učební úkoly, přičemž není nutné instalovat kvůli tomu speciální software ani se někde registrovat.

6) Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA – DUHA - FRANZOVA. Můžete oznámit školám, že vzhledem k nastalé situaci jim dáváme možnost poskytnout svým žákům naše interaktivní učebnice pro domácí použití s platností do 30.9.2020. Certifikáty můžou použít i v případě, že naše učebnice ve výuce nepoužívají. Certifikáty jsou nyní nově volně k dispozici i na našich webových stránkách: www.novaskoladuha.cz/certifikaty-domaci-vyuka-2020

7) Nakladatelství  FRAUS: vzhledem k vyhlášení nouzového stavu v ČR nakladatelství Fraus spustilo na svých stránkách (www.fraus.cz) akci UČENÍ DOMA. Jedná se o online procvičování jednotlivých předmětů, které mohou studenti využít z pohodlí domova.

8) Cesta k online cvičení je následující: www.skolasnadhledem.cz -> online cvičení -> nabídka ze čtyř možností: 1. Stupěň, 2. St., 3. St. Nebo cizí jazyky. Dále vyberu a kliknu na konkrétní čtvereček s předmětem, kde se držím již popsaných instrukcí, a to do doby, nežli se mi spustí online procvičování. VŠE FUNGUJE ZDARMA A BEZ JAKÉKOLIV REGISTRACE.

9) Další možnosti je využití interaktivní učebnici FLEXIBOOKS, opět naleznu na stránkách www.fraus.cz, kde na úvodní stránce je výrazné okno UČENÍ DOMA. Zde v tomto okně lze kliknout na „chci využít zdarma“, což studenta/rodiče přesměruje na stránku s odkazy. Poté sjedu do sekce INFORMACE PRO STUDENTY/ŽÁKY, nebo INFORMACE PRO RODIČE (obojí je stejné) a kliknu u FLEXIBOOKS na VYPLNIT FORMULÁŘ, kde vypíše student/rodič údaje, na které mu bude zaslána zpětná reakce s interaktivní učebnicí.

10) Nakladatelství NOVÁ  ŠKOLA – BRATISLAVSKÁ: Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz. Kteroukoli MIUč+ pak mohou zdarma používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma prodloužíme do 30. 6. 2020. Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad, ke každému cvičení každé stránky učebnic – žáci tak mohou pracovat podle něj.

Akce dokumentů

Kategorie: