Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Blešák (7:50 - 11:00)

Blešák (7:50 - 11:00)

V pátek 14. 12. se uskuteční tradiční BLEŠÁK. Věci, které chcete nabídnout k prodeji, noste již nyní do kabinetu chemie (přízemí). Mohou to být knížky, kuchyňské potřeby, šperky, keramika, oblečení,... Výtěžek půjde na charitativní účely.

Blešák (7:50 - 11:00) - Více...

Bible a my - okresní kolo

Bible a my - okresní kolo

Ve středu 28.11.2018 se konalo na ZŠ M. Kudeříkové ve Strážnici okresní kolo soutěže Bible a my. Za naši školu se ho účastnila Mariana Ivanová z primy, Josef Janeček a Michal Jaroš z kvinty. Mariana Ivanová získala 2. místo ve své kategorii a postoupila do ústředního kola, stejně jako Josef Janeček, který se ve své kategorii umístil na 1. místě. Michal Jaroš obsadil 2. místo. Ústřední kolo se bude konat v pátek 22. 3. 2019 v Brně. Soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy.

Bible a my - okresní kolo - Více...

Olympiáda z ČJ - školní kolo

Olympiáda z ČJ - školní kolo

V úterý 20. listopadu 2018 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. V 1. kategorii soutěžilo 8 žáků tercie a kvarty, ve 2. kategorii 26 žáků vyššího gymnázia. Mladší i starší účastníci nejprve řešili různorodé jazykové úkoly. Ve druhé části „olympiády“ pak soutěžící čekala slohová práce, tentokrát na téma „Co všechno umí světlo“ (kategorie I) a „Stojím tu už celá staletí“ (kategorie II). Do okresního kola postupuje v 1. kategorii Alžběta Mikesková (tercie). Ve 2. kategorii získali nejvíce bodů (a postupují tedy do okresního kola) Vendula Evjáková (oktáva) a Marek Galuška (1. A). Vítězům blahopřejeme a děkujeme za účast v soutěži i ostatním, kteří si mnohdy vedli velmi dobře. Zejména některé slohové práce zasluhují obdiv a pozornost.

Olympiáda z ČJ - školní kolo - Více...

Recitační soutěž 2018

Recitační soutěž 2018

4. 12. 2018 – V úterý proběhlo v aule školní kolo recitační soutěže. V první kategorii soutěžili žáci z primy a sekundy a v druhé recitátoři z tercie a kvarty. Vítězi a postupujícími do okresního kola jsou Vítězslav Pálenský z primy a Alžběta Mikesková z tercie. Vítězům gratulujeme a všem recitátorům děkujeme za velmi vydařené školní kolo.

Recitační soutěž 2018 - Více...

Best in English 2018

Best in English 2018

30. 11. 2018, V pátek se 15 studentů z 3., 4. ročníku a septimy s oktávou zúčastnilo soutěže Best In English. Soutěžilo se v porozumění psanému testu a poslechu. Soutěž Best in English je největší svého druhu v Evropě a zúčastňují se jí studenti z více než 600 škol. Letos bylo do soutěže zapojeno 15 000 studentů, takže konkurence byla velká. Výsledky budou zveřejněny v lednu.

Best in English 2018 - Více...

Dějepisná soutěž žáků gymnázií - ústřední kolo v Chebu

Dějepisná soutěž žáků gymnázií - ústřední kolo v Chebu

22. 11. 2018, Ve čtvrtek se opět po roce na gymnáziu v Chebu konala velká a pro studenty mimořádně náročná dějepisná soutěž, které se účastnilo celkem 75 gymnázií z České republiky i ze Slovenska (východních sousedů bylo 19). Letošní téma bylo zaměřeno na události kolem kulatého výročí pražského jara 1968 a následné období normalizace až do roku 1977. Soutěžilo se ve vědomostech z mnoha oblastí - např. politického vývoje ČSSR, filmu nebo sportu. Náš tým ve složení Jakub Šuráň (oktáva), Alžběta Grombířová (3. A) a Ondřej Pres (sexta) dosáhl na vynikající 4. místo. Mezi gymnázii z České republiky byli dokonce třetí! Našim reprezentantům velmi poděkujeme za účast, poctivou přípravu i skvělé umístění.

Dějepisná soutěž žáků gymnázií - ústřední kolo v Chebu - Více...

PIšQworky 2018

PIšQworky 2018

9. 11. 2018, V pátek proběhl na Obchodní akademii Hodonín oblastní turnaj v logické hře PIŠQWORKY. Barvy naší školy v něm hájilo družstvo sexty ve složení : Bára Šrahůlková, Michal Bačík, David Vojtíšek, Robert Chytil a Jan Hrdoušek. Tým prošel bez úhony celým turnajem a podařilo se mu postoupit do finálového zápasu, který nedovedl jako jediný do vítězného konce. O vlásek tedy unikl tomuto družstvu postup do krajského kola a sextáni obsadili pěkné druhé místo v rámci turnaje. K tomuto umístění sextánům gratulujeme a věříme , že v příštím roce obsadí v oblastním kole místo první a postoupí do kola krajského.

PIšQworky 2018 - Více...

Florbal chlapci - okresní kolo

Florbal chlapci - okresní kolo

8. 11. 2018, Ve čtvrtek se ve sportovní hale Teza Hodonín uskutečnilo okresní kolo celostátního projektu FLORBAL CHALLENGE. Náš tým ve složení Chudíček L., Macalík, Podkalský, Jančík, Šťastný, Procházka, Tomík, Crhonek, Sukup a Toman obsadil 2. místo. Gratulujeme!

Florbal chlapci - okresní kolo - Více...

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

26. 9. 2018 se v rámci oslav Evropského dne jazyků zúčastnily třídy nižšího gymnázia různých jazykových her a soutěží. Studenti vyššího gymnázia debatovali v angličtině o rozmanitosti evropských jazyků, historii jazyků a zkusili přeložit krátké věty v 24 evropských jazycích. Také v němčině a ruštině probíhaly různé jazykové aktivity. Součástí bylo i upozornění studentům na online podporu výuky němčiny na internetu. Evropský den jazyků bude mít své pokračování 10. a 17. října, kdy se žáci vyššího gymnázia zúčastní divadelního představení v angličtině a němčině.

Evropský den jazyků - Více...

Mezinárodní výměna s Gimnazija Lava, Celje (Slovinsko)

Mezinárodní výměna s Gimnazija Lava, Celje (Slovinsko)

Pro ty z vás, kteří si chtějí připomenout pěkné okamžiky strávené se slovinskými partnery, či pro ty, kdo by se rádi v budoucnu výměny zúčastnili, vyhotovil David Novák (septima) dvě krátká videa zachycující některé z klíčových momentů letošního výměnného programu. Oba dokumenty naleznete v naší Videogalerii.

Mezinárodní výměna s Gimnazija Lava, Celje (Slovinsko) - Více...

Akce dokumentů