Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Přijímací řízení 2021

Přijímací řízení 2021

Prosíme rodiče uchazečů, aby potvrdili přijetí e-mailu (č. 2) s informací o nových termínech přijímacích zkoušek a časovým rozvrhem při psaní těchto testů. Tento e-mail byl odeslán: rodičům uchazečů o 4leté gymnázium - 22. 3. 2021, 15:42; rodičům uchazečů o 8leté gymnázium - 22. 3. 2021, 15:51. Toto upozornění se týká pouze rodičů, kteří přečtení e-mailu dosud nepotvrdili. Zkontrolujte prosím SPAM!

Přijímací řízení 2021 - Více...

Olympiáda v AJ - okresní kolo

Olympiáda v AJ - okresní kolo

V úterý 23. 3. se konalo okresní kolo soutěže v AJ. Vzhledem k protiepidemickým opatřením se celá soutěž konala v online prostředí. Podrobné informace po kliknutí na "více..."

Olympiáda v AJ - okresní kolo - Více...

Překonejte nástrahy distanční výuky - psychologický webinář

Překonejte nástrahy distanční výuky - psychologický webinář

University of New York in Prague organizuje pro širokou veřejnost ve čtvrtek 25.března v 18:30 online seminář (v češtině a zdarma) věnovaný výzvám, kterým studenti i rodiče musí čelit v rámci online výuky. Seminář a následnou diskuzi povede naše lektorka, PhDr. Linda Maruščáková, která bude sdílet užitečné strategie a tipy, jak se s touto dlouhodobou situací lépe vyrovnat a jak se v ní naučit hledat i to pozitivní...

Překonejte nástrahy distanční výuky - psychologický webinář - Více...

Virtuální prohlídka školy

Virtuální prohlídka školy

Zájemcům o studium, ale i našim žákům je k dispozici virtuální prohlídka školy. Klikněte na "více..."

Virtuální prohlídka školy - Více...

Přijímací řízení 2021

Přijímací řízení 2021

Přihlášky k jednotným přijímacím zkouškám mohou zájemci o studium poslat doporučeně poštou nebo vhodit do nerezové schránky v zádveří hlavního vchodu. Potvrzení o evidenci přihlášky vhozené do schránky obdržíte na email uvedený na přihlášce.

Přijímací řízení 2021 - Více...

Netradiční okresní kolo dějepisné olympiády

Netradiční okresní kolo dějepisné olympiády

V pátek 15. ledna 2021 se konal další ročník okresního kola dějepisné olympiády. Vzhledem k protiepidemickým opatřením naše škola nemohla být hostitelkou soutěže, proto se tentokrát celé klání studentů odehrávalo pouze v online prostředí přes aplikaci Microsoft Teams. Letošní ročník byl tematicky zaměřen na pobělohorské období a barokní kulturu. Strážnické gymnázium zastupovali studenti v kategorii II (1. - 4. ročník SŠ) a nezklamali. Zvítězil Vojtěch John ze sexty, stříbrnou pozici pak vybojoval Luděk Studnička z c1.A. Oběma našim soutěžícím gratulujeme!

Netradiční okresní kolo dějepisné olympiády - Více...

Česká středoškolská unie pomáhá středoškolákům

Česká středoškolská unie pomáhá středoškolákům

Ahoj! Píšeme Vám jménem České středoškolské unie, z. s., organizace zastupující středoškoláky, ve věci tipů na psychohygienu a efektivní práci s časem...

Česká středoškolská unie pomáhá středoškolákům - Více...

Olympiáda z ČJ - okresní kolo

Olympiáda z ČJ - okresní kolo

25. ledna 2021 proběhlo okresní kolo Olympiády v českém jazyce, tentokrát distanční formou. Naše škola se v tomto školním roce účastnila pouze 2. kategorie, tedy soutěže pro středoškoláky. Reprezentoval nás Vojtěch John, student kvinty. V konkurenci starších a zkušenějších účastníků úspěšně vyřešil jazykovou část Olympiády a zaujal svou slohovou prací „Vypadalo to jako maličkost…“. Celkově získal 36 bodů (vítěz 39 bodů) a umístil se jako čtvrtý. Za vyrovnaný výkon v soutěži zasluhuje jak pochvalu, tak poděkování.

Olympiáda z ČJ - okresní kolo - Více...

Příprava na přijímací i maturitní zkoušky

Příprava na přijímací i maturitní zkoušky

InspIS SET mobile je aplikací inspekčního systému elektronického testování (InspIS SET), který provozuje Česká školní inspekce. S pomocí aplikace můžete absolvovat testy z mnoha předmětů a oblastí počátečního vzdělávání. Testy jsou umístěny ve veřejné databance systému a jejich počet se průběžně zvyšuje. K dispozici jsou např. testy z matematiky, českého jazyka, cizích jazyků a další. Po absolvování každého testu obdrží uživatel rozsáhlé vyhodnocení a interpretaci svého výsledku.

Příprava na přijímací i maturitní zkoušky - Více...

Maturita 2021 - aktuality

Maturita 2021 - aktuality

Vedení gymnázia důrazně doporučuje všem žákům maturitních ročníků sledovat informace zveřejňované na stránkách Cermatu v sekci Maturita 2021.

Maturita 2021 - aktuality - Více...

Akce dokumentů