Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Olympiáda z biologie - okresní kolo v Hodoníně

Olympiáda z biologie - okresní kolo v Hodoníně

12. 4. 2018, Ve čtvrtek se v Hodoníně uskutečnilo okresní kolo biologické olympiády. Za naše gymnázium byly vyslány studentky sekundy Lucie Sabotová a Jasmína Londinová, které v konkurenci okresních škol obsadili 19. a 20. místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Olympiáda z biologie - okresní kolo v Hodoníně - Více...

Dějepisná soutěž studentů gymnázií v Brně - 2. místo!!!

Dějepisná soutěž studentů gymnázií v Brně - 2. místo!!!

5. 4. 2018, Ve čtvrtek se opět po roce konalo na Biskupském gymnáziu v Brně krajské kolo dějepisné soutěže studentů. Ve velké konkurenci 25ti soutěžních týmů naše strážnické družstvo dosáhlo na vynikající 2. místo za domácími studenty z pořadatelského gymnázia. Tímto chci poděkovat za přípravu a skvělou reprezentaci našeho gymnázia Alžbětě Grombířové (2. A), Jakubu Šuráňovi (septima) a Ondřeji Presovi (kvinta) a také za přímý postup do celostátního kola, které se uskuteční v listopadu 2018 v Chebu. Mgr. Libor Vychodil

Dějepisná soutěž studentů gymnázií v Brně - 2. místo!!! - Více...

Olympiáda ze zeměpisu - krajské kolo v Brně

Olympiáda ze zeměpisu - krajské kolo v Brně

28. 3. 2018, Ve středu se na Pedagogické fakultě MU Brno uskutečnilo krajské kolo Zeměpisné olympiády. V kategorii A reprezentoval naše gymnázium Petr Ivan z primy, který obsadil výborné 3. místo. Gratulujeme!

Olympiáda ze zeměpisu - krajské kolo v Brně - Více...

Náboj 2018

Náboj 2018

23. 3. 2018, V pátek proběhl na Matematickém ústavu Slezské univerzity v Opavě letošní ročník matematické soutěže Náboj. V této soutěži nejde o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí. Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu. Naši školu v ní, v kategorii Junior- studenti prvních a druhých ročníků SŠ, reprezentovalo družstvo kvintánů ve složení Robert Chytil, Martin Šebesta, Petr Tomšej, Lukáš Karas, Michal Kuchařík. A jak se našim studentům dařilo? V rámci celoevropského pořadí (účastnilo se 7 evropských zemí) obsadili 250.příčku ze 490 zúčastněných družstev ( vyřešenou první úlohu odevzdali jako 21. v Evropě) a v rámci České republiky pak obsadili 77. místo ze 138 účastníků. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Náboj 2018 - Více...

SOČ - okresní kolo

SOČ - okresní kolo

23. 3. 2018, V pátek proběhla na Gymnáziu Brno - Křenová oblastní přehlídka Středoškolské odborné činnosti okresů Blansko, Brno – venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Soutěže se zúčastnilo 7 žákyň našeho gymnázia, které vypracovaly své odborné práce ve čtyřech oborech. O tom, že své práce obhájily na výbornou, se dozvíte po kliknutí na "více"…. Srdečně gratulujeme!

SOČ - okresní kolo - Více...

Olympiáda z chemie - krajské kolo v Brně

Olympiáda z chemie - krajské kolo v Brně

21. 3. 2018, Ve středu proběhlo v Brně na SPŠ chemické krajské kolo Chemické olympiády kategorie D. Naši školu reprezentovali žáci kvarty Michal Jaroš a Aneta Solaříková. Oba se neztratili v konkurenci 33 soutěžících z celého Jihomoravského kraje. Míchal, obsadil výborné 9. místo a Aneta byla na 12. místě. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Olympiáda z chemie - krajské kolo v Brně - Více...

Olympiáda v německém jazyce (kateg. IIB) - krajské kolo

Olympiáda v německém jazyce (kateg. IIB) - krajské kolo

8. 3. 2018, Ve čtvrtek se konalo v prostorách ZŠ Antonínská Brno krajské kolo olympiády v německém jazyce v kategorii II B. Jedná se o žáky tercie a kvarty nižších gymnázií a žáky 8. a 9. tříd ZŠ s rozšířenou výukou cizích jazyků. Naši školu reprezentovala žákyně kvarty Aneta Solaříková, která obsadila ve velké konkurenci po necelých dvou letech výuky deváté místo. Srdečně gratulujeme!

Olympiáda v německém jazyce (kateg. IIB) - krajské kolo - Více...

Olympiáda v anglickém jazyce - krajské kolo - 1. místo!!!

Olympiáda v anglickém jazyce - krajské kolo - 1. místo!!!

13. 3. 2018, V úterý proběhlo krajské kolo Olympiády v anglickém jazyce. V kategorii II.B (tercie, kvarta) reprezentovala naše gymnázium Magdalena Břízová z tercie, která získala úžasné 1. místo, a postupuje tak do finále České republiky. Congratulations!

Olympiáda v anglickém jazyce - krajské kolo - 1. místo!!! - Více...

Den s Policií ČR

Den s Policií ČR

8. 3. 2018, Ve čtvrtek se uskutečnil ve sportovní hale Veselí nad Moravou již třetí ročník velmi úspěšné a zajímavé akce DEN S POLICIÍ ČR. Naši školu skvěle reprezentovalo družstvo ve složení: Marek Srubjan, Ondřej Bačík, Jakub Poštolka, Martin Blažek, Richard Chrena a Patrik Vávra. Děkujeme! ...

Den s Policií ČR - Více...

Olympiáda v německém jazyce (kateg. III A) - krajské kolo

Olympiáda v německém jazyce (kateg. III A) - krajské kolo

12.3.2018, V pondělí se v brněnských Lužánkách konalo krajské kolo olympiády v němčině v kategorii III A. Také zde jsme měli své zastoupení. Alena Kobidová, žákyně septimy, vybojovala krásné páté místo. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Olympiáda v německém jazyce (kateg. III A) - krajské kolo - Více...

Akce dokumentů