Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Talnet T - kurzy

Talnet T - kurzy

Motivovaným studentům nabízí Talnet možnost dozvědět se v komunikaci s instruktorem něco nového a pokládat otázky, na které nenašli odpověď. V každém ze dvou výukových bloků studenti absolvují šest lekcí s úkoly a mohou si zvolit, po kterém bloku zpracují seminární práci pod vedením instruktora...

Talnet T - kurzy - Více...

Informace MŠMT z 27. 3. 2020

Informace MŠMT z 27. 3. 2020

Informace k novému zákonu o přijímacím řízení na střední školy a k ukončování středoškolského vzdělávání ve školním roce 2019/2020.

Informace MŠMT z 27. 3. 2020 - Více...

Nabídka on-line materiálů k výročí J. A. Komenského

Nabídka on-line materiálů k výročí J. A. Komenského

Přijměte nabídku vzdělávacích materiálů k výročí narození Jana Amose Komenského, které bude již tuto sobotu 28. 3. Je to zároveň Den učitelů, kteří ve své praxi navazují na odkaz Učitele národů. Animované video o životě Jana Amose Komenského, zábavnou formou ukazuje jeho nelehký život a zároveň nezkrotný optimismus, se kterým všechny životní těžkosti dokázal zdolávat. Komenského životem Vás v osmi minutách provede svým jedinečným hlasem herec Jiří Lábus.

Nabídka on-line materiálů k výročí J. A. Komenského - Více...

Rozcestník MŠMT

Rozcestník MŠMT

Základní odkazy MŠMT k mimořádným opatřením v souvislosti s koronavirem.

Rozcestník MŠMT - Více...

Portál MŠMT "Na dálku"

Portál MŠMT "Na dálku"

Rozcestník Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s nástroji pro online vzdělávání. Nabízí inspiraci, aktuální informace a zkušenosti ke vzdělávání na dálku.

Portál MŠMT "Na dálku" - Více...

...a další možnosti vzdělávání na dálku

...a další možnosti vzdělávání na dálku

Pro velký zájem tvůrců výukových materiálů o zveřejnění jejich nabídky na webových stránkách uzavřených škol, nabízíme k vyzkoušení další možnosti učení doma.

...a další možnosti vzdělávání na dálku - Více...

Další možnosti vzdělávání a pomoci na dálku

Další možnosti vzdělávání a pomoci na dálku

Začátkem týdne začala v celé ČR fungovat výuka na dálku. Je úžasné, kolik aktivit dokázali učitelé, vědci nebo dobrovolníci v krátké době vymyslet a poskytnout. Vybíráme několik zástupců: ...

Další možnosti vzdělávání a pomoci na dálku - Více...

Výměnný pobyt ve Slovinsku

Výměnný pobyt ve Slovinsku

V letošním roce se v souvislosti s koronavirovou epidemií neuskuteční mezinárodní výměnný pobyt žáků ve Slovinsku.

Výměnný pobyt ve Slovinsku - Více...

Zájezd do Mnichova - informace pro zákonné zástupce

Zájezd do Mnichova - informace pro zákonné zástupce

V souvislosti se šířením koronaviru jsme byli vyzváni cestovní kanceláří Travel 2002, která organizuje s Purkyňovým gymnáziem zájezd do Mnichova, abychom cestu odložili na podzim roku 2020. Nový termín zájezdu je tedy 15. – 16. 10. 2020. Zaplacená záloha byla předána cestovní kanceláři.

Zájezd do Mnichova - informace pro zákonné zástupce - Více...

Možnosti náhradního vyučování

Možnosti náhradního vyučování

Vzhledem k nařízenému uzavření škol a přerušení výuky nabízíme odkazy, na kterých je možné sledovat on-line výuku základních předmětů. ČT2 počítá s rozšířením on-line výuky i pro žáky 2. stupně (odpoledne) a přípravou k přijímacím zkouškám (út a čt, 14:00-14:45). Doporučujeme tyto odkazy sledovat. Všichni naši učitelé jsou on-line (email, moodle, ...) k dispozici žákům a očekávají z Vaší strany zodpovědný přistup k zadaným úkolům a dodržování termínů. V případě jakýchkoli dotazů či problémů neváhejte kontaktovat své vyučující.

Možnosti náhradního vyučování - Více...

Akce dokumentů