Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Florbal - okresní kolo v Hodoníně

Florbal - okresní kolo v Hodoníně

7. 2. 2019, Ve čtvrtek se výběr studentů našeho gymnázia zúčastnil okresního kola florbalového turnaje ve sportovní hale TEZA v Hodoníně. Náš tým (ve složení na fotce nahoře zleva: Adam Macalík, Adam Slanina, Lukáš Toman, Matěj Duhajský, Ondřej Tomík, Lukáš Chudíček, Martin Bezděk, Martin Blažek, Ondřej Chudíček; dole zleva: Stanislav Podkalský, Ondřej Crhonek, František Sukup) nejprve přesvědčivě vyhrál svou skupinu výsledky 3.1 proti Průmyslovce Hodonín a 5:0 proti Obchodní akademii Veselí nad Moravou, následně si v zápase o první místo poradil s ISŠ Hodonín 3:1. Vítězstvím v tomto kole si zajistil i účast v krajském kole. Gratulujeme!

Florbal - okresní kolo v Hodoníně - Více...

Olympiáda v ČJ - okresní kolo

Olympiáda v ČJ - okresní kolo

29. 1. 2019, V úterý proběhlo na ZŠ Očovská v Hodoníně okresní kolo Olympiády v českém jazyce...

Olympiáda v ČJ - okresní kolo - Více...

Zimní radovánky

Zimní radovánky

Dříve než se z dnešní bílé nadílky opět stane voda a břečka, stihli naši nejmladší postavit tohoto SUPER SNĚHULÁKA :-)

Zimní radovánky - Více...

Sudoku 2019 (7. 3. 2019)

Sudoku 2019 (7. 3. 2019)

Purkyňovo gymnázium, Strážnice pořádá 4. ročník soutěže tříčlenných družstev v řešení sudoku. Propozice soutěže najdete po kliknutí na "více...".

Sudoku 2019 (7. 3. 2019) - Více...

Olympiáda z dějepisu - okresní kolo

Olympiáda z dějepisu - okresní kolo

Dne 17. 1. 2019 se konalo na Purkyňově gymnáziu, Strážnice okresní kolo Dějepisné olympiády s tematickým zaměřením: „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace". V silné konkurenci s vynikajícím výsledkem 65 bodů zvítězil student Purkyňova gymnázia Vojtěch John (tercie). Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole!!!

Olympiáda z dějepisu - okresní kolo - Více...

Kraje pro bezpečný internet - 1., 2. a 4. místo!!!

Kraje pro bezpečný internet - 1., 2. a 4. místo!!!

15. 1. 2019 se uskutečnilo krajské kolo Kvízu plus, soutěže zaměřené na internetovou bezpečnost Kraje pro bezpečný internet. Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. Vzhledem k tomu, že ve škole klademe vysoký důraz na osvětu žáků v oblasti bezpečnosti na internetu a orientaci v kyberprostoru, jsme se do soutěže jako škola zapojili. Do krajského kola postoupili tři finalisté, kteří nás excelentně reprezentovali. Diana Cintulová obsadila první místo a postupuje do celostátního finále v Praze. Žáci Tomáš Knotek a Jakub Srubjan obsadili druhé a čtvrté místo. Gratulujeme!

Kraje pro bezpečný internet - 1., 2. a 4. místo!!! - Více...

Kodu Cup

Kodu Cup

10. 1. 2019 se v prostorách univerzity v Pardubicích konalo celostátní finále Kodu Cup. Naši školu reprezentovali hned dva nadějní mladí programátoři nižšího gymnázia. Kodu Cup je programátorská soutěž pro žáky ZŠ a nižšího stupně gymnázií v programování v Kodu Game Lab (vizuální programovací jazyk)...

Kodu Cup - Více...

Šťastný a úspěšný rok 2019

Šťastný a úspěšný rok 2019

Přejeme všem v roce 2019 pevné zdraví, hodně štěstí a co nejvíce důvodů k radosti a úsměvu.

Šťastný a úspěšný rok 2019 - Více...

Přebor v šachu - gratulujeme!

Přebor v šachu - gratulujeme!

19. 12. 2018, Ve středu se ve Vacenovicích uskutečnil okresní přebor žáků základních a středních škol v šachu. Naše gymnázium excelentně reprezentovala celkem čtyři družstva....

Přebor v šachu - gratulujeme! - Více...

Vánoční vinš

Vánoční vinš

Vánoční vinš se stal krásnou předvánoční tradicí, a tak jsme ani letos nepřišli o hudební vystoupení a přání všeho dobrého. Děkujeme.

Vánoční vinš - Více...

Akce dokumentů