Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

11. 12. 2017, V pondělí proběhla na Purkyňově gymnáziu olympiáda v anglickém jazyce. Celkově se přihlásilo 49 studentů, kteří poměřili své znalosti slovní zásoby, porozumění a ústní projev. Soutěžilo se ve třech kategoriích a výkony soutěžících byly na velmi vysoké úrovni. Vítězům blahopřejeme a všem děkujeme za účast. V pátek 15. 12. proběhne v aule vyhlášení vítězů a předání diplomů.

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo - Více...

Olympiáda v českém jazyce - školní kolo

Olympiáda v českém jazyce - školní kolo

24. 11. 2017 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. V 1. kategorii soutěžilo 6 žáků tercie a kvarty, ve 2. kategorii 19 žáků vyššího gymnázia. Mladší i starší účastníci museli v časovém limitu vyřešit řadu jazykových úloh, které tentokrát kladly důraz na význam slov a stavbu textu, ve druhé části „olympiády“ je pak čekala slohová práce...

Olympiáda v českém jazyce - školní kolo - Více...

Best in English

Best in English

30. 11. 2017, Ve čtvrtek se 20 studentů gymnázia zúčastnilo evropské online soutěže Best in English. Studenti tak můžou porovnat své znalosti angličtiny se studenty ze sousedních zemí. Tento rok se zaregistrovalo 15 100 studentů z 28 zemí a 683 škol. Test na úrovni B1-C1 podle SECR se skládal z práce s textem a poslechu. Výsledky testu studenti a školy obdrží až v lednu, takže se všichni těšíme a jsme rádi, že jsme se mohli soutěže zúčastnit.

Best in English - Více...

Dějepisná soutěž studentů gymnázií v Chebu

Dějepisná soutěž studentů gymnázií v Chebu

23. 11. 2017, Dějepisná soutěž studentů gymnázií, pořádaná Gymnáziem Cheb, je již řadu let největším setkáním středoškolských studentů České a Slovenské republiky. V průběhu soutěže studenti prezentují v písemných testech své vědomosti, které svou hloubkou (zejména u družstev v popředí výsledkové listiny) v dobrém slova smyslu pravidelně šokují přítomné vysokoškolské pedagogy. Naše družstvo ve složení – Alžběta Grombířová, Tereza Svitálková, Jakub Šuráň pod vedením Mgr. Jiřího Hubačky - vybojovalo vynikající 4. místo. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Dějepisná soutěž studentů gymnázií v Chebu - Více...

Bible a my - postupujeme do celostátního kola!!!

Bible a my - postupujeme do celostátního kola!!!

29. 11. 2017, Ve středu se nejúspěšnější soutěžící školního kola Bible a my zúčastnili okresního kola soutěže, které se uskutečnilo na ZŠ M. Kudeříkové ve Strážnici...

Bible a my - postupujeme do celostátního kola!!! - Více...

Náboj Junior

Náboj Junior

24. 11. 2017, V pátek proběhl v Brně na VUT další ročník mezinárodní soutěže Náboj Junior. Naši školu výborně zastupoval tým ve složení Martin Bezděk (tercie), Aneta Solaříková (kvarta), Michal Jaroš (kvarta) a Josef Janeček (kvarta). Ve velké konkurenci 24 družstev obsadili vynikající 4. místo. Za reprezentaci školy děkujeme a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Náboj Junior - Více...

Setkání úspěšných žáků naší školy s představiteli Jihomoravského kraje

Setkání úspěšných žáků naší školy s představiteli Jihomoravského kraje

U příležitosti Mezinárodního dne studentstva v úterý 14.11.2017 pořádal Odbor školství Krajského úřadu Jihomoravského kraje již tradičně slavnostní setkání představitelů Jihomoravského kraje a úspěšných žáků středních škol, kteří dosáhli v průběhu školního roku 2016/2017 významných úspěchů v celostátních a mezinárodních kolech předmětových soutěží vyhlášených MŠMT a příkladně reprezentovali Jihomoravský kraj. Z naší školy byly oceněny tyto žákyně Radka Syrová a Petra Crhonková, které byly zároveň přijaty do Programu podpory nadaných studentů, který realizuje Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu, z.s.p.o. Blahopřejeme!!!!

Setkání úspěšných žáků naší školy s představiteli Jihomoravského kraje - Více...

Školská rada

Školská rada

Dne 21. 11. 2017 se uskuteční doplňující volby do školské rady. Podrobnější informace po kliknutí na "více...".

Školská rada - Více...

Náboj 2017

Náboj 2017

Družstvo kvintánů ve složení Petr Tomšej, Robert Chytil, Michal Kuchařík, Martin Šebesta a Lukáš Karas hájilo barvy naší školy ve fyzikální soutěži Náboj. Ta proběhla v pátek 20. října 2017 na gymnáziu v Ostravě – Zábřehu. V této soutěži nejde jen o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí. Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu. Kvintáni prošli touto soutěží více než úspěšně a v rámci ČR obsadili 19. místo (z jihomoravských gymnázií bylo před nimi pouze matematicko-fyzikální Gymnázium Kpt. Jaroše Brno) a v rámci mezinárodního pořadí obsadili 46. místo. Závěrem je nutno připomenout, že obě výsledkové listiny byly sestaveny z týmů 1. a 2. ročníků SŠ, tedy žáků starších než jsou ti naši. Klukům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů na matematickém Náboji, který proběhne v dubnu příštího roku.

Náboj 2017 - Více...

Bible a my (školní kolo).

Bible a my (školní kolo).

Každoročně se naše škola zapojuje do soutěže Bible a my. Smyslem soutěže je zprostředkovat žákům a studentům bohatství, které tato nejrozšířenější a nejpřekládanější kniha na světě představuje, její hodnoty literární, kulturní, mravní i duchovní, a tímto způsobem upozornit na její aktuálnost i v dnešní době. Organizátorem soutěže je Základní škola M. Kudeříkové Strážnice...

Bible a my (školní kolo). - Více...

Akce dokumentů