Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Dračí lodě

Dračí lodě

V pátek 16. 6. se v Hodoníně u jezu konaly závody dračích lodí, kterých se účastnila i naše škola. Žáci ze sekundy, tercie a kvarty vytvořili dvaceti členný tým, jenž nás reprezentoval. Týden před závody jsme absolvovali trénink, kde jsme se naučili spolupráci. Na závodech jsme jeli celkem třikrát. Díky skvělému druhému místu v první rozjížďce, jsme postoupili přímo do semifinále. Další umístění v semifinále nás katapultovalo do finále B, které jsme vyhráli a obsadili konečné 5. místo. Závodu se zúčastnilo spoustu týmů i ze Slovenska. Celkem se této skvělé akce zúčastnilo 38 posádek!! Děkujeme našim milovaným tělocvikářům za nezapomenutelný den plný sportu, zábavy a skvělého kolektivu. Tereza Křížová, Daniela Konečková (kvarta)

Dračí lodě - Více...

StreTech 2023

StreTech 2023

Dne 7. června 2023 proběhl v prostorách ČVUT v Praze – Dejvicích 14. ročník akce Stretech 2023. Cílem konference StreTech je podporovat tvůrčí a aktivní středoškolské studentky a studenty a umožnit setkání a prezentaci prací a jejich středních škol v prostorách ČVUT. Naše gymnázium na této akci reprezentovali a výsledky své odborné práce v rámci projektu SOČ na Stretechu prezentovali studenti ze 4. ročníku: David Hasil s prací „Viry způsobující respirační onemocnění“, Nikol Barboříková, která představila a prezentovala práci na téma „Stres ve školním prostředí“ a Tereza Bačíková se účastnila s prezentací práce „Problematika povinné četby na školách“. Všem studentům, dnes už absolventům, děkujeme za účast na této akci a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu.

StreTech 2023 - Více...

Maturita 2023 - předávání maturitního vysvědčení

Maturita 2023 - předávání maturitního vysvědčení

Ve středu 24. 5. 2023 byla slavnostně předána maturitní vysvědčení letošním absolventům Purkyňova gymnázia. Pro předání ocenění pro nejlepší studenty maturitních ročníků a maturitního vysvědčení přijali pozvání dva vzácní hosté – Ing. Eva Rajchmanová – senátorka Senátu PČR za obvod Hodonín a PhDr. Walter Bartoš, Ph.D, MBA – člen školské rady PG, jmenovaný zřizovatelem. Předávání proběhlo v aule gymnázia. Ke slavnostní atmosféře přispěly i členky pěveckého sboru PGS, které pod vedením MgA. Františka Pavluše zazpívaly studentskou hymnu Gaudeamus igitur.

Maturita 2023 - předávání maturitního vysvědčení - Více...

Přijímací řízení - 2. kolo - výsledky

Přijímací řízení - 2. kolo - výsledky

Upozorňujeme uchazeče na zveřejnění výsledků 2. kola přijímacího řízení. Evid. číslo uchazeče bylo zasláno ve středu 31. 5. na e-mail zákonného zástupce, uvedený na přihlášce ke studiu.

Přijímací řízení - 2. kolo - výsledky - Více...

Sudoku - celostátní kolo

Sudoku - celostátní kolo

V úterý 23.května proběhlo v Brně celostátní finále v SUDOKU. Ve finále soutěžilo 30 družstev (15 SŠ + 15 ZŠ). Z naší školy se z oblastního kola do finále probojovala 3 družstva. Nejlépe si vedlo družstvo ve složení Marie Okénková, Petra Nedorostková a Kateřina Mráková – 7. místo v kategorii SŠ a 9. místo celkově. Družstvo Petra Ondrovčíková, Andrea Švirgová a Lenka Karásková – 12. místo v kategorii SŠ a 16. místo celkově. Neztratilo se ani družstvo Antonín Klásek, David Švirga a Adéla Pytlová – 10. místo v kategorii ZŠ a 23. místo celkově. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci gymnázia.

Sudoku - celostátní kolo - Více...

Přijímací řízení - 2. kolo - 4leté gymnázium

Přijímací řízení - 2. kolo - 4leté gymnázium

Upozorňujeme zájemce o 4leté gymnázium na vyhlášení 2. kola přijímacího řízení. Přihlášky je možné odevzdat do 31. 5. Kritéria, podle kterých budou uchazeči hodnoceni, se zobrazí po kliknutí nebo v oddíle "uchazeč". Výsledková listina bude zveřejněna v pátek 2. 6.

Přijímací řízení - 2. kolo - 4leté gymnázium - Více...

Penpal club s Evou

Penpal club s Evou

Celý letošní školní rok působí na naší škole rodilá mluvčí Eva King z USA. Díky ní si naši studenti procvičují angličtinu netradičními způsoby během hodin i v rámci projektů, které pro ně Eva připravuje. Pro mladší žáky (z primy a sekundy) si Eva připravila tzv. Penpal club...

Penpal club s Evou - Více...

SOČ 2023

SOČ 2023

Dne 9. 5. se na Gymnáziu na třídě Kpt. Jaroše v Brně uskutečnil 45. ročník krajské přehlídky Středoškolské odborné činnosti. Naši školu zastupovala pětice studentů, jmenovitě sextán Michal Pomajba a maturanti Nikol Barboříková, Tereza Bačíková, Věra Svitálková a David Hasil. SOČ má na naší škole tradici a dosahujeme v ní každým rokem velmi dobrých výsledků...

SOČ 2023 - Více...

Olympiáda v německém jazyce - krajské kolo

Olympiáda v německém jazyce - krajské kolo

Dne 24. 4. proběhlo na ZŠ Antonínská v Brně krajské kolo Olympiády v německém jazyce (kategorie IIB SŠ). Naši školu reprezentovala žákyně kvarty Věra Dobešová a v silné konkurenci vybojovala 3. místo. Věrce gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Olympiáda v německém jazyce - krajské kolo - Více...

Vojta John vítěz pěvecké soutěže!!!

Vojta John vítěz pěvecké soutěže!!!

V neděli 23. dubna se náš student Vojtěch John (septima) zúčastnil 39. ročníku pěvecké soutěže Věneček z rozmarýnu F. Mikuleckého, ve kterém se mu podařilo obhájit loňské 1. místo a stejně jako loni získat i cenu diváků. Vojtu známe jako našeho předního účastníka dějepisných olympiád, ale jak vidno, je to i "horňácké folklorní eso". Vojto, děkujeme za reprezentaci školy!

Vojta John vítěz pěvecké soutěže!!! - Více...

Akce dokumentů