Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Lucie Korvasová uspěla na ME v Pamploně

Lucie Korvasová uspěla na ME v Pamploně

Poslední týden v srpnu 2019 se konalo mistrovství Evropy v in-line rychlobruslení ve španělské Pamploně. Do reprezentačního týmu ČR se podařilo nominovat Lucii Korvasové, která se umístila hned čtyřikrát mezi desíti nejlepšími dorostenkami z celé Evropy, přičemž nejlepšího výsledku – 4. místa dosáhla v závodě na silničním okruhu na 10 km vyřazovacím způsobem. Do vytoužené medaile ji chyběla pouhá sekunda. Nicméně i tato „bramborová medaile“ je skvělým výsledkem, obzvlášť v tak silné konkurenci, jaká se na tomto šampionátu sešla.

Lucie Korvasová uspěla na ME v Pamploně - Více...

Vítězem okresního kola Olympiády v dějepisu je náš Vojtěch John

Vítězem okresního kola Olympiády v dějepisu je náš Vojtěch John

V úterý 14. ledna naše gymnázium opět pořádalo okresní kolo dějepisné olympiády, která byla zaměřená na období let 1880 - 1920. Tentokrát se soutěžilo ve dvou kategoriích - v první to byly 8. a 9. ročníky ZŠ a adekvátní ročníky nižších gymnázií. Ve druhé kategorii, která se letos - a zatím v nižším počtu jedinců - nově připojila, byli zástupci vyšších ročníků středních škol.  Máme velkou radost, že v I. kategorii zvítězil náš student Vojtěch John z kvarty, který z celkových 80 bodů získal 78! Našemu vítězi srdečně blahopřejeme!!!!

Vítězem okresního kola Olympiády v dějepisu je náš Vojtěch John - Více...

Lucie a Veronika Korvasovy uspěly v Číně

Lucie a Veronika Korvasovy uspěly v Číně

O velkém úspěchu Lucie a Veroniky Korvasových, kterého dosáhly na mezinárodním IN-LINE bruslařském festivalu v čínském Wuyishanu se můžete dozvědět po kliknutí na "více...".

Lucie a Veronika Korvasovy uspěly v Číně - Více...

Internetová matematická olympiáda

Internetová matematická olympiáda

V úterý 26. listopadu proběhl 12. ročník soutěže Internetová matematická olympiáda, kterou pořádá Ústav matematiky FSI VUT v Brně. Mezi více než stovkou zapojených středních škol byly rovnou hned dva týmy z našeho gymnázia. Nyní v prosinci byla soutěž vyhodnocena a soutěžním týmům byly poslány diplomy. Internetová matematická olympiáda je soutěž určená sedmičlenným týmům středoškoláků. Týmy řeší v daném časovém limitu 120 minut 10 různorodých matematických úloh přímo na půdě své školy a řešení elektronicky posílají organizátorům soutěže.

Internetová matematická olympiáda - Více...

Turnaj v šachu - okresní přebor

Turnaj v šachu - okresní přebor

V úterý 17. 12. 2019 naše gymnázium ve spolupráci s okresním šachovým svazem pořádalo okresní kolo v přeboru žáků škol v šachu. Předvánoční atmosféru jsme si proto mohli zpestřit královskou hrou společně s žáky ze základních a středních škol z Veselí nad Moravou, Dambořic, Prušánek, ale i z Kyjova.

Turnaj v šachu - okresní přebor - Více...

Olympiáda v německém jazyce - školní kolo

Olympiáda v německém jazyce - školní kolo

Ve středu 11. 12. 2019 se uskutečnilo školní kolo olympiády v němčině. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích. Vojtěch John z kvarty získal prvenství v kategorii IIB a bude reprezentovat naši školu v oblastním kole v Brně. Druhé místo obsadil z téže třídy Ondřej Špaček. Nejvyšší kategorii IIIA vyhrála žákyně septimy Zuzana Batrlová, která si zasoutěží v únoru na okresním kole olympiády v Břeclavi. Eliška Hartmanová ze sexty byla druhá. Gratulujeme a těšíme se na výkony našich žáků v dalších kolech.

Olympiáda v německém jazyce - školní kolo - Více...

Olympiáda v ruském jazyce - školní kolo

Olympiáda v ruském jazyce - školní kolo

11. 12. 2019 proběhlo školní kolo olympiády v ruštině. Soutěže se zúčastnila v kategorii SŠII žákyně septimy Eliška Janásová, která bude v Brně reprezentovat naši školu v krajském kole. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů.

Olympiáda v ruském jazyce - školní kolo - Více...

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

V pondělí 9. 12. 2019 proběhla na Purkyňově gymnáziu olympiáda v anglickém jazyce. Celkově se přihlásilo 45 studentů, kteří poměřili své znalosti slovní zásoby, porozumění a ústní projev. Soutěžilo se ve třech kategoriích a výkony soutěžících byly na velmi vysoké úrovni. Vítězům blahopřejeme a všem děkujeme za účast...

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo - Více...

Mikuláš 2019

Mikuláš 2019

S tradiční mikulášskou nadílkou letos přišla septima.

Mikuláš 2019 - Více...

Recitační soutěž

Recitační soutěž

Recitační soutěž V pátek 6. prosince se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Celkem se jí zúčastnilo deset žáků nižšího gymnázia, ti soutěžili ve dvou kategoriích. Kategorii III pro žáky šestých a sedmých tříd vyhrála Anna Mičková ze sekundy, na druhém místě skončil Vítězslav Pálenský ze sekundy a třetí místo získala Markéta Tobolová z primy. Terciánka Kristina Komoňová vyhrála kategorii IV, druhé místo obsadila Alžběta Mikesková z kvarty. Vítězky obou kategorií postupují do okresního kola a my jim budeme držet palce.

Recitační soutěž - Více...

Akce dokumentů