Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Turnaj ve volejbale - gratulujeme!!!!!

Turnaj ve volejbale - gratulujeme!!!!!

Milí příznivci našeho gymnázia, dne 30. 11. 2022 se celkem šestnáct studentů z vyššího gymnázia zúčastnilo okresního kola volejbalového turnaje v Hodoníně. Celková účast činila osm týmů, a to tři dívčí a pět chlapeckých. Oba naše osmičlenné týmy si vybojovaly první místo a postup do krajského kola ve Znojmě. Tímto bychom chtěli poděkovat panu profesorovi Ebringerovi a Spazierovi za přípravu a doprovod.

Turnaj ve volejbale - gratulujeme!!!!! - Více...

Fyzikální náboj

Fyzikální náboj

Fyzikální Náboj je mezinárodní soutěž čtyř až pětičlenných týmů složených ze studentů středních škol a příslušných ročníků víceletých gymnázií v rychlostním řešení fyzikálních úloh. Při řešení úloh Fyzikálního Náboje přitom nejde o bezhlavé počítání, ale obvykle je vyžadována i jistá dávka vynalézavosti. Letos se této soutěže zúčastnilo i družstvo našich žáků ve složení: Martin Kozel, Tomáš Hebauer, Matouš Rybecký, Kryštof Ořeský z kvinty a Karel Král z 1. ročníku. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme úspěch i v dalších ročnících.

Fyzikální náboj - Více...

Logická olympiáda

Logická olympiáda

V říjnu a listopadu proběhla Logická olympiáda, soutěž pořádaná organizací Menza. Opět se účastnili i žáci našeho gymnázia. Nejlepšího výsledku letos dosáhl Ondřej Piškula z kvarty. Po základním kole, kterého se v Jihomoravském kraji zúčastnilo 3.673 žáků, postoupil do krajského kola a v něm se umístil na výborném 27. místě. K dosaženému výsledku blahopřejeme. A nejen jemu, ale také dalším soutěžícím, kteří se soutěže zúčastnili.

Logická olympiáda - Více...

Volby do školské rady - 15. 12. 2022

Volby do školské rady - 15. 12. 2022

Ve čtvrtek 15. 12. proběhnou na gymnáziu doplňující volby jednoho člena školské rady. Kompletní oznámení o konání voleb, vč. důležitých termínů, naleznete po kliknutí na "více...".

Volby do školské rady - 15. 12. 2022 - Více...

Úspěch v soutěži Náboj

Úspěch v soutěži Náboj

V pátek 25. 11.2022 se čtveřice kvartánů ve složení Adéla Pytlová, Věra Dobešová, Markéta Tobolová a Ondra Piškula zúčastnila soutěže Náboj v kategorii Junior. Náboj Junior je mezinárodní soutěž v matematice a fyzice určená pro 4-členné týmy žáků primárně 8. a 9. ročníku základních škol a příslušné ročníky osmiletých gymnázií. Soutěž trvá 120 minut. Na začátku soutěže obdrží každý tým 6 úloh. Vždy, když tým nějakou úlohu správně vyřeší, dostane novou úlohu. Vítězem se stává tým, který v daném časovém limitu správně vyřeší nejvíce úloh. Úspěšná čtveřice kvartánů obsadila z 271 týmů v celé České republice krásné 32. místo a v celkových výsledcích za Evropu jí patří ještě krásnější 55.místo z 1392 soutěžících týmů. Úspěšným kvartánům blahopřejeme ke skvělým výsledkům. Více o soutěži https://junior.naboj.org/cz/cs/

Úspěch v soutěži Náboj - Více...

Volné místo kuchařky ve školní jídelně

Volné místo kuchařky ve školní jídelně

Přijmeme kuchařku na zástup za dlouhodobou pracovní neschopnost. Nástup možný ihned. Zájemci se mohou hlásit na email martinko@gys.cz nebo na telefonním čísle 774 938 876 - paní Martinková.

Volné místo kuchařky ve školní jídelně - Více...

pIšQworky 2022 - oblastní kolo

pIšQworky 2022 - oblastní kolo

Dne 15. 11. 2022 se žáci kvinty zúčastnili oblastního turnaje ve hře piškvorky. Soutěž se uskutečnila v Hodoníně a zúčastnilo se jí celkem 12 týmů. Naši školu reprezentovaly dokonce dva pětičlenné týmy, a to Gymnazisti (F. Zahradník, J. Veselský, M. Rybecký, T. Hebauer a A. Hameed) a Najeťáci (T. Vajčner, J. Rybecký, V. Pálenský, L. Ondrušová a E. Chudíková). Poslední utkání bylo nejnapínavější, protože se spolu utkaly oba naše týmy. Po nelítostném souboji se vítězi stali Najeťáci, kteří budou dále reprezentovat naši školu v krajském kole v Brně. Přejeme jim hodně štěstí!

pIšQworky 2022 - oblastní kolo - Více...

Halloweenský den

Halloweenský den

V pondělí 31. října se konal Halloweenský den pořádaný naší asistentkou Evou z Ameriky. Spousta žáků dorazila do školy v kostýmech a koledovala – v anglicky mluvících zemích známé jako trick-or-treat. V odpoledních hodinách pak žáci nižšího gymnázia zdobili cupcaky a tvořili obrázky s halloweenskou tématikou. Atmosféru doplňovala tajemná hudba a originální kostýmy. Program byl připraven i pro žáky vyššího gymnázia, kteří si užili filmové odpoledne s filmem A Quiet Place (Tiché místo) v angličtině. Nechyběl přitom popcorn ani další halloweenské dobroty.

Halloweenský den - Více...

Maturita 2023

Maturita 2023

Neklamnou známkou blížící se maturity je stužkovací večírek, na kterém jsou žáci posledních ročníků pasováni/ostužkováni svým třídním učitelem na maturanty. V úterý 8. 11. zvali své vyučující na stužkovací večírek žáci 4. ročníku.

Maturita 2023 - Více...

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

V pondělí 26. 9. jsme si připomněli 21. výročí Evropského dne jazyků. Byla to pro nás příležitost uvědomit si, jak moc důležitá je znalost cizího jazyka. Vyučovací hodiny byly plné her, písniček, jazykolamů a jiných zábavných aktivit...

Evropský den jazyků - Více...

Akce dokumentů