Projekt "Who am I, who are you?" - setkání ve Španělsku

3. - 6. 6. 2014, Od úterý do pátku se pracovní skupina našich žákyň účastnila mezinárodního setkání ve španělském Algemesí v rámci projektu "Who am I, who are you?". Kromě nově nabytých poznatků a nově navázaných kontaktů si děvčata ze Španělska přivezla i mnoho příjemných vzpomínek a dojmů...

odkaz na webové stránky projektu

Španělsko – Algemesí: Studenti diskutovali o občanství v evropských zemích

Veselí nad Moravou se jako partnerské město účastní evropského projektu „Who am I, who are you?“. V rámci programu „Evropa pro občany“ si projekt si klade za cíl podpořit rozvoj evropské identity a občanství. Snahou projektu je spojit mladé lidi z různých částí Evropské unie, kteří navážou vzájemné kontakty a budou diskutovat o evropském občanství a jeho významu v dnešní době.

Protože Purkyňovo gymnázium navštěvuje velký počet žáků z Veselí, vznikla u nás pracovní skupina pěti Veselanek (Ivana Blažíčková, Kristýna Blažková, Barbora Mičková, Anna Němcová a Martina Šutovská), které se ve Veselském kulturním centru pod vedením koordinátora projektu Lukáše Báborského po dva měsíce účastnily přednášek a besed o problematice občanství. Výsledkem tohoto studia byla anglická prezentace o českém občanství, se kterou děvčata vystoupila na setkání s ostatními evropskými účastníky projektu ve španělském Algemesí (3. – 6. 6. 2014).  I ostatní pracovní skupiny (Itálie, Španělsko, Portugalsko, Bosna a Hercegovina) připravily prezentace o nejdůležitějších aspektech jejich státního občanství. Na tomto základě pak probíhala diskuse v mezinárodních skupinách, která se týkala nejen odlišností v přístupu zúčastněných států k občanství a občanům, ale také občanství evropského. Strážnické studentky se do této diskuse velmi aktivně a činorodě zapojily. Kromě nově nabytých poznatků a nově navázaných kontaktů si děvčata ze Španělska určitě přivezla i mnoho příjemných vzpomínek a dojmů.

 

Akce dokumentů

Kategorie: