Projekt "Who am I, who are you?" - setkání v Itálii

V uplynulém roce se studenti z pěti států Evropy podíleli na projektu WOW („Who am I, who are you?“), organizovaném Evropskou unií. Českou republiku v uvedeném projektu reprezentovalo město Veselí nad Moravou, a tedy i pětice studentek Purkyňova gymnázia žijících ve Veselí: Ivana Blažíčková, Kristýna Blašková, Barbora Mičková, Anna Němcová a Martina Šutovská....

fotografie

Evropa pro občany: projekt WOW

V uplynulém roce se studenti z pěti států Evropy podíleli na projektu WOW („Who am I, who  are you?“), organizovaném Evropskou unií. Tento projekt se zabýval problematikou evropského občanství a integrací občanů členských zemí.

Českou republiku v uvedeném projektu reprezentovalo město Veselí nad Moravou, a tedy i pětice studentek Purkyňova gymnázia žijících ve Veselí: Ivana Blažíčková, Kristýna Blašková, Barbora Mičková, Anna Němcová a Martina Šutovská. Tato pracovní skupina se v loňském roce zúčastnila prvního mezinárodního setkání ve španělském Algemesí, kde měly studentky příležitost poznat odlišnou kulturu, najít si přátele z nejrůznějších koutů Evropy, zlepšit své jazykové schopnosti a získat znalosti týkající se Evropské unie.

Podmínkou účasti na uvedeném projektu byla prezentace objasňující české občanství. Závěrečné setkání, které shrnulo a zhodnotilo celý projekt, se konalo v Itálii. Poslední společný den v univerzitním městě Bologna slavili všichni účastníci Den Evropské unie, který symbolicky završil osmnáctiměsíční projekt, na který budeme ještě dlouho vzpomínat.

 K. Blašková, I. Blažíčková. B. Mičková, A. Němcová, M. Šutovská

Akce dokumentů

Kategorie: