Den otevřených dveří

5. 11. 2014, Ve středu proběhl první den otevřených dveří v letošním školním roce. Pokud Vás zajímá pohled na tuto akci očima loňských uchazeček, které letos provázely návštěvníky po škole, klikněte na "více..."

,fotografie

Den otevřených dveří na PGS

Ve středu 5. listopadu 2014 se na Purkyňově gymnáziu ve Strážnici uskutečnil den otevřených dveří.

Už týden předem nám paní profesorka třídní oznámila tuto akci a nabídla nám prvákům, abychom prováděli návštěvníky po gymnáziu. Zájemců bylo více než půlka třídy.

Chodili jsme po dvojicích a ukazovali gymnázium, možná budoucím studentům. Byl to velmi zajímavý, ale i hřejivý pocit provázet a ukazovat učebny, když si představím, že ani ne před půl rokem jsem takto provázená byla i já. Pamatuji si, jak jsem se šla podívat na den otevřených dveří.

Šla jsem sama, ale mám na gymnáziu celkem hodně známých a příbuzných, takže jsem se moc nebála. U vchodu jsem se zapsala do kroniky a vzala si papíry se zadáním na přípravné přijímačky. Hned se mě ujala jedna studentka. Provedla mě po gymnáziu, ukázala mi všechny učebny a třídy. V odborných učebnách byly ukázky z daného předmětu, například v biologii bylo poznávání rostlin nebo v chemické učebně zase prováděli kluci pokusy. To se mi moc líbilo!

Také se mi moc líbilo, jak ve třetím patře je Eiffelova věž a ti dva andělé a samozřejmě se mi líbila i multifunkční učebna. Přišlo mi to fajn, že mají studenti takové klidné místo na odpočinek.

Zkrátka jsem si Purkyňovo gymnázium hned oblíbila!

Takže jsem si to určitě užila být v jiné kůži teď jako průvodce. Už se samozřejmě těším na další den otevřených dveří nebo na další školní akci. A jsem moc ráda, že jsem si vybrala za školu PGS. Doufám, že i dalším novým studentům se bude taktéž líbit na tomto gymnáziu. 

Marie Hrdoušková a Barbora Kotková, 1. A

Akce dokumentů

Kategorie: