Autorské čtení spisovatelky Ivy Pekárkové

25. 5. 2015, V pondělí se v aule Purkyňova gymnázia konalo autorské čtení a beseda se spisovatelkou a publicistkou Ivou Pekárkovou, která se literární činnosti věnuje od začátku 80. let minulého století a vydala kolem 20 knih. V současné době vychází její poslední titul Postřehy z Londonistánu. Věříme, že beseda byla pro žáky přínosná a inspirovala je k přečtení některého z titulů této spisovatelky. Celý příspěvek na "více..."

Beseda se spisovatelkou Ivou Pekárkovou

     V pondělí 25. 5. 2015 se v aule Purkyňova gymnázia konalo autorské čtení a beseda se spisovatelkou a publicistkou Ivou Pekárkovou.    

     Iva Pekárková studovala přírodovědeckou fakultu, ale krátce před jejím dokončením, v roce 1985, emigrovala. Žila v Americe, kde vystřídala několik zaměstnání včetně barmanky a taxikářky v New Yorku. V roce 1997 se vrátila do Prahy, krátce působila v redakci MF DNES. Od roku 2005 žije v Londýně. Literární činnosti se věnuje od začátku 80. let minulého století, vydala kolem 20 knih, má svůj blog na stránkách iDnes.cz. V současné době vychází její poslední titul Postřehy z Londonistánu.

     Autorka na přání studentů 3. ročníku nejprve přednesla svůj text „Proč jsou černoši líní“. Po něm následovala beseda, při níž byly otevřeně a poutavě zodpovězeny dotazy inspirované přečteným textem. Žáci se dozvěděli zajímavá fakta o autorčině pobytu v Africe a mohli si poskládat alespoň několik střípků z jejího pestrého života. Věřím, že beseda byla pro žáky přínosná a inspirovala je k přečtení některého z titulů této spisovatelky.

Barbora Hegrová

fotografie

Akce dokumentů

Kategorie: