Mezinárodní výměnný pobyt našich studentů ve Slovinsku

V neděli 10. června jsme se konečně dočkali pokračování mezinárodní výměny naší školy s Gimnazija Lava. Vydali jsme se na cestu do slovinského Celje, třetího největšího města Slovinska, abychom se tam setkali se svými slovinskými protějšky, se kterými jsme se již sblížili během jejich pobytu u nás. Účastníci výměny (22 studentů 1. A, 3. A, kvinty a sexty) byli ubytováni v rodinách svých partnerů...

FOTOGRAFIE

...Od pondělka 11. 6. do čtvrtku 14. 6. jsme absolvovali bohatý a nápaditý program, který začal v jedné z poslucháren spřáteleného gymnázia typickou slovinskou snídaní (domácí chléb, máslo, med a jablka), úvodními prezentacemi slovinských studentů o jejich škole a zemi, krátkým kurzem slovinštiny a přijetím u starosty v důstojné budově radnice.   Seznámili jsme se s pamětihodnostmi, bohatou historií a kulturou Celje a jeho okolí. Součástí programu byl i výlet do Ljublajaně a vydařené odpoledne v přímořském letovisku Portorož. V hornickém muzeu města Velenje jsme prošli slujemi lignitového dolu.

Zpět do Strážnice jsme se vrátili obohaceni o nové cestovatelské zážitky s dobrým pocitem ze setkání se srdečnými přáteli a jejich rodinami. K našemu dobrému pocitu určitě přispělo i vědomí, že jsme schopni běžné komunikace v angličtině. Budeme vzpomínat na pestrý a zábavný program, který pro nás vymysleli naši slovinští partneři a určitě nezapomeneme na vstřícnou a radostnou atmosféru spojenou s celým naším pobytem ve Slovinsku.

 

Z komentářů studentů:

-          Výměnný pobyt se mi velmi líbil. Poznala jsem spoustu nových lidí a zajímavých míst i slovinskou kulturu. Rodina byla moc milá a přátelská.

-          Dávám 9,5 z 10 možných!

-          Hezké zážitky, čas rychle uběhl. Poznali jsme jiný životní styl.

-          Byla to vynikající zkušenost, jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit. Příště bych jel zas!

-          Super zážitky, krásná příroda, památky i koupání v moři! Hornické muzeum – skvělá volba, úžasný zážitek!

-          Slovinci byli (tradičně) moc přátelští, chtěli nám dopřát co nejvíce. Moc jsme si to užili!

-          Výměnný pobyt ve Slovinsku se mi moc líbil, poznala jsem nové přátele a příjemné prostředí. Jedinou nevýhodou bylo, že byl moc krátký!

Akce dokumentů

Kategorie: