Ekoškola

Purkyňovo gymnázium, Strážnice je EKOŠKOLOU od roku 2007. V roce 2012 již potřetí obdrželo tento prestižní mezinárodní titul na čtyři roky (do roku 2016) jako JEDINÉ GYMNÁZIUM V ČESKÉ REPUBLICE.
Ekologická soutěž tříd - VÝSLEDKY
Milí studenti, za měsíce leden - březen jste v rámci soutěže pro třídy posbírali celkem: 15,0 kg plastových víček, 12,5 kg hliníku, 22 ks drobných elektronických zařízení, 122 vybitých baterií. Tyto komodity se tak nedostaly do popelnic a na skládku, ale budou recyklovány. Děkuji! Třída prima posbírala nejvíce (získala 448,5 bodu) a dostane sladkou odměnu. Sekundáni byli druzí s 337,5 body. Ostatní třídy skončily takto: 3.A - 182,5 b., sexta 157,5 b., kvarta 122 b., septima 121 b., kvinta 81 b.
Den Země 2018
Již tradičně jsme si Den Země připomněli na naší škole i letos. Oficiální datum 22. dubna padlo na neděli, a tak většina aktivit se odehrála již v pátek předtím – s jednou výjimkou...
Fotosoutěž 2018 - výsledky
Letos byla již podesáté vyhlášena fotosoutěž ke Dni Země, pro kterou Ekotým vybral téma „Přírodní (ne)dokonalosti“. Celkem bylo přihlášeno 19 fotografií, ze kterých pětičlenná porota vybrala nejlepší tři. První místo (14 bodů) obsadil snímek s titulem Soutok Moravy s Veličkou od Martina Hořáka (2.A). Krokusy od Lucie Zubaté (3.A) získaly druhé místo (10 bodů) a na třetím místě (9,5 bodů) se dostala fotografie s titulem Krása i krutost přírody od Mariky Kúřilové (1.A). Výherci obdrželi poukazy v hodnotě 1000, 500 a 300 Kč.
Ekologie v Hostětíně
16. 5. 2018, Asi deset kilometrů za Bojkovicemi leží malá obec jménem Hostětín, kde žije kolem 250 lidí. Z různých důvodů zde Centrum Veronica realizovalo některé praktické ekologické projekty, které stojí za prohlédnutí. Jmenovitě se jedná o centrální výtopnu na štěpku, kořenovou čističku, přírodní zahradu, genofondový sad a pasivní dům...
Modrý týden
Od 18. do 22. června proběhne na naší škole MODRÝ TÝDEN. Realizační tým Ekoškoly zve všechny žáky k zapojení do naplánovaných aktivit - sbírání PET lahví, Modrý den, přednáška Moře odpadů,... Děkujeme za Vaši účast a zájem.
Modrý týden
V předposledním týdnu školního roku 2017/18 proběhla akce v rámci programu Ekoškola, kterou jsme nazvali „Modrý týden“...
Ekologickou soutěž letos vyhrála SEKUNDA
Každý rok se třídy mohou zapojit do školní ekologické soutěže, ve které získávají body za sběr hliníku, PET víček, baterií a elektro odpadu. Třída, která za dvouměsíční období nasbírá nejvíce bodů, dostává sladkou odměnu. Výherci celého ročníku získávají extra školní výlet...
Ekolympiáda 2018 (již dvanáctá :-))
Každý rok naše škola pořádá na přelomu září a října akci s titulem Ekolympiáda. Letos se konala v úterý 25. září a zúčastnilo se jí osm družstev žáků 2. stupně a nižších gymnázií z Veselí nad Moravou, Vnorov, Strážnice, Hodonína, Prušánek a Čejkovic.
Žluté krokusy jako připomínka obětem holokaustu
31. 10., Ve středu jsme v rámci projektu Krokus vysázeli na školním dvoře sazenice žlutých krokusů ve tvaru židovské hvězdy. Tato hvězda nám má připomenout oběti holokaustu zemřelé během nacistické vlády. Cibulky krokusů by měly vykvést na konci ledna, kdy se slaví Mezinárodní den památky obětí holokaustu.
Výsledky soutěže ve sběru za září a říjen
Milí členové Ekotýmu, zde jsou výsledky ze sběru hliníku, plastových víček, baterií a drobných elektrozařízení za měsíce září a říjen. První kolo vyhrála prima s 819 body, na druhém místě skončila třída 1. A se 710 body a třetí byli čtvrťáci s 554 body. Prima se tedy může těšit na sladkou odměnu! Kdo to bude příště?

Akce dokumentů