Divadlo

Divadelní představení
Slovácké divadlo Uherské Hradiště - Višňový sad
14. 3. 2013 - Ve čtvrtek se naši žáci v rámci studentského předplatného zúčastnili představení Višňový sad ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Toto klasické Čechovovo drama se u našich studentů setkalo s úspěchem, a to i díky nevšední scénografii. Už nyní se těšíme na nový divadelní kus.
Slovácké divadlo v Uherském Hradišti - Oleana
2. 4. 2013 - V úterý v rámci studentského předplatného naši žáci navštívili představení Oleanna na Malé scéně Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Název hry Oleanna odkazuje k americké písni o utopické zemi, kde „pečení holubi létají do úst“. Zápletka této pro diváka náročné hry se točí kolem neúspěšné vysokoškolské studentky a jejího profesora, kterému právě oznámili povýšení. Naprostá neschopnost dorozumění mezi těmito dvěma hrdiny pak vytváří příležitost nahlédnout do dvou různých světů.
Slovácké divadlo v Uherském Hradišti - Kdyby tisíc klarinetů
30. 4. 2013 - Kdyby tisíc klarinetů. Slavný muzikál, jímž na konci padesátých let začala v Divadle Na zábradlí éra divadel malých forem a který proslavil vynikající film Jána Roháče, Vladimíra Svitáčka a Miloše Formana z roku 1964 s písničkami ze Semaforu, není třeba podrobněji představovat. Vždyť komická zápletka o tom, co se stane, když se jednoho dne vojín Schulze postaví zupáckému drilu a na pomoc mu přijdou nadpřirozené síly, které promění zbraně na hudební nástroje, zná patrně každý – je to přece již česká klasika! Kdo by si nevzpomněl na zamilovaný song pro Terezu v podaní Waldemara Matušky, na jazzové ohlasy v písních autorské dvojice Suchý a Šlitr, na jímavé balady Hany Hegerové či na dryáčnický duet Evy Pilarové s mladičkým Karlem Gottem o tom, že „je nebezpečné dotýkat se hvězd, na zem spadlých z nebe“? Slovacké divadlo při své úpravě vychází zejména z filmové verze původně divadelní hry, ale tvůrci se neobávají diváckého srovnávání s největšími hvězdami poválečného českého divadla a populární hudby, vždyť naši herci jsou ve vynikající kondici!
Anglické divadlo v Brně - Zkrocení zlé ženy
12. 12. 2012 - Ve středu se studenti 3. ročníků a septimy zúčastnili divadelního představení s názvem „Zkrocení zlé ženy“ od Williama Shakespeara. Představení bylo nastudováno studentským divadelním souborem z gymnázia Olgy Havlové v Ostravě pod vedením Niky Štěpánkové z brněnského divadla „Nika Theatre“. Představení bylo odehráno v anglickém jazyce v upravené verzi. Studenti byli příjemně překvapeni kvalitou představení i faktem, že celé představení bylo pro ně plně srozumitelné. Spolu se studenty děkujeme sponzorům za poskytnutí finanční podpory na dopravu autobusy do Brna. Mgr. Renata Bočková
Anglické divadlo v Brně - Romeo a Julie
12. 12. 2013, Anglické divadlo s vánoční atmosférou. Během druhého adventního týdne, ve čtvrtek, se třetí ročníky zúčastnily divadelní inscenace Romeo a Julie v anglickém jazyce, čímž si mohly ověřit své doposud nabyté vědomosti z angličtiny. Studentské divadlo Buranteatr působilo příjemným dojmem. Po vstupu do něj na nás dýchla atmosféra „studentského divadla“ z období 40.let. Představení mělo zajímavé pojetí s minimálním použitím kulis, což ovšem neubralo na jeho kvalitě. Kulturně vzdělávací výlet jsme zakončili návštěvou nákupního centra Olympia, kde jsme nakoupili vánoční dárky a užívali si vánoční atmosféru. Celý den jsme se vydařil nad rámec možností a budoucím třeťákům doporučujeme se zúčastnit.
Pozvánka do divadla
V tomto školním roce by naše škola ráda obnovila studentské předplatné do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Předplatné zahrnuje 10 titulů od konce září do konce školního roku. Předplatné stojí 540,- Kč. Další informace po kliknutí na "více..."
Německé divadlo v Brně
17. 10. 2017, V úterý se žáci 3. ročníku a septimy za doprovodu německých jazykářek zúčastnili německého divadelního představení v Brně. Představení s názvem 3x o lásce probíhalo v prostorách německého divadla BuranTeatr...
Anglické divadlo v Brně
Ve středu 10.10. se studenti 2. a 3. ročníku zúčastnili divadelního představení Midsummer Night´s Dream v Buranteatru v Brně. Představení bylo v anglickém jazyce v zjednodušené verzi, aby studenti všemu rozuměli. Jazyková úprava i scéna byly na velmi dobré úrovni a studentům se divadelní představení líbilo.
Německé divadlo v Brně
17. 10. 2018, Ve středu se studenti septimy a 3. A zúčastnili představení Der Turm v divadelním sále Buranteatru v Brně. Jednalo se o 2 pohádkové příběhy bratří Grimmů „Jungfrau Maleen“ a „Rapunzel“. Krásná jednoduchá němčina a výborné výkony mladých herců umožnily, aby si naši studenti toto představení užili.
Anglické divadlo v Brně
Studenti 2. ročníku a sexty se zúčastnili ve středu 9.10. divadelního představení v angličtině s názvem „My Family and Other Animals“ v brněnském BuranTeatru. Představení na motivy knihy G. Durella bylo nastudováno studenty z pražských gymnázií, bylo srozumitelné pro všechny a všem se líbilo. Těšíme se na další představení příští rok.
Německé divadlo v Brně
15.10. 2019 se žáci 3. ročníku a septimy zúčastnili v brněnském kulturním domě Rubín divadelního představení v němčině pod názvem „Smombie“. Smombie je zkratka pro smartphone a zombie. Dva herci z divadelní skupiny Dramabox z Norimberku připravili a sehráli tuto hru. Tématem je využití a zneužití mobilního telefonu. Tam, kde žáci méně rozuměli, pomohly skvělé herecké výkony obou představitelů. Byli jsme rádi, že touto formou si naši studenti připomněli, jak je důležitá ochrana dat pro každého člověka a jeho lidská práva. Už se těšíme na další divadelní představení v příštím roce.

Akce dokumentů