Cena vévody z Edinburghu

Program DofE je celosvětový program neformálního vzdělávání pro mladé lidi ve věku od 14 do 24 let, který založil v roce 1956 britský princ Philip, manžel královny Alžběty.
Cena vévody z Edinburghu - Marek Srubjan
O svou zkušenost, zážitky, atmosféru a radost z medaile, ze závěrečné aktivity mezinárodního programu DofE, se můžete podělit s Markem Srubjanem (1. A). Ten se 30. 4. 2017 více než úspěšně zúčastnil Spartan Race Sprint v Koutech nad Desnou. Gratulujeme!!!
Cena vévody z Edinburghu - cvičná expedice
15. – 17. 5. 2017, Jednou z podmínek splnění bronzové úrovně je i absolvování expedice. Tu cvičnou si vyzkoušeli žáci zapojení do DofE v okolí Mikulčic...
Cena vévody z Edinburghu - bronzové expedice
V týdnu od 19. června se našich pět skupinek vydalo na své bronzové expedice k Mikulovu. Účastníci si naplánovali trasu dle svých možností, horké počasí jim sice moc nevyhovovalo, ale nakonec všichni dorazili do cíle, kterým bylo jezdecké centrum v Mikulově. Tam si skupinky vlastnoručně postavily stany, rozdělaly oheň a připravily něco teplého k jídlu. Ráno se Dofáci rozešli do různých směrů, aby absolvovali druhý den expedice. Celkem 29 studentů úspěšně splnilo expedici a většina z nich ukončila bronzovou úroveň programu. Gratulujeme!
Bronzová ceremonie DofE 2017
1. 12. 2017, V pátek se vydala skupinka 17 žáků v doprovodu paní profesorky Vařechové na předávání bronzových certifikátů DofE. Tato událost se konala v Praze v Českém muzeu hudby...
Bronzová a stříbrná ceremonie DofE v Praze
18. 12. 2018 – Ceremonie programu DofE proběhla letos v nádherných prostorách Brožíkova sálu na Staroměstské radnici v Praze. Z naší školy byli oceněni účastníci bronzoví i stříbrní. Blahopřejeme jim a těšíme se na další dobrodružství s DofE.
DofE - video
V únoru se někteří naši účastníci DofE stali hlavními hrdiny motivačního videa, které natočil tým z Národní kanceláře DofE v Praze. Simona Hanáková v rámci plnění své aktivity vytvořila folklorní kalendář, ten pak vzala jako dárek na prosincovou ceremonii. Kalendář se dostal až do kanceláře ředitele Tomáše Vokáče.
Přednáška ambasadora DofE
Ve čtvrtek 5. září 2019 přijel do naší školy ambasador DofE Otto Eden, který představil tento program žákům prvního ročníku a kvinty, za což mu děkujeme. Naše škola je místním centrem Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu už čtvrtým rokem, máme 25 absolventů bronzové a 7 stříbrné úrovně. Uvidíme, kolik nových „Dofáků“ se najde po Ottově prezentaci.
Další ocenění v programu DofE
6. listopadu si v pražském Karolinu převzal stříbrný certifikát Tomáš Grézl a 25. listopadu v Brně na Nové radnici zase Tereza Němcová a Ondřej Bačík (všichni ze 4. A) obdrželi bronzová ocenění. K úspěšnému splnění programu jim srdečně gratulujeme!
Cena vévody z Edinburghu
V úterý 1. prosince 2020 přivezli zástupci Národní kanceláře DofE dva certifikáty úspěšným absolventům programu. Martin Hořák splnil bronzovou úroveň, David Novák dokonce zvládl zlatou úroveň programu! Oběma blahopřejeme! Letos nemohlo dojít k tradiční slavnostní ceremonii, ta tentokrát proběhne 16. prosince na internetu. Zájemci se mohou podívat na živý přenos. Třeba se necháte inspirovat a vstoupíte do tohoto mezinárodního projektu, který posouvá mladé lidi dál.
DofE - prezentace programu pro další zájemce
V úterý 24. května proběhla prezentace programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), který naše škola poskytuje. Besedy se zúčastnili žáci tercie, kvarty a 1.A. Program představila koordinátorka programu pro Moravu a vlastní zkušenost popsala ambasadorka Niki, absolventka bronzové a stříbrné úrovně, která se právě chystá na zlatou expedici do Portugalska. Snažili jsme se nalákat další zájemce z řad našich studentů, pro které by mohlo být plnění programu významnou pomocí při přípravě na budoucnost a zároveň zpestřením středoškolského života. V minulosti na naší škole absolvovaly program desítky žáků, snad se najdou nadšenci i mezi návštěvníky besedy.
Bronzová expedice DofE
Po dvouleté covidové pauze se opět uskutečnila expedice, tentokrát bronzová. Petice děvčat (Natálie Uhmanová a Veronika Vavříková z 2.A, Magda Strnadová a Jolana Vajčnerová ze 3.A a Kateřina Klásková ze sexty) se zúčastnila výpravy do okolí Mikulova. Veškeré zásoby si holky nesly v krosnách, spaly ve stanech, které si samy postavily, a nesměly používat mobilní telefon či jiné výdobytky moderní doby. Celkem nachodily přes třicet kilometrů, všechno skvěle zvládly, teď už budou čekat jen na ceremonii, kde obdrží bronzové ocenění.
DofE - bronzová ceremonie v Brně.
Ve čtvrtek 2. března si pětice našich studentek převzala v krásném prostředí Nové radnice na Dominikánském náměstí v Brně bronzové ocenění Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Děvčata dosáhla svých cílů ve třech rozličných aktivitách a absolvovala expedici v okolí Pálavy. Odměnou za to obdržela certifikát a odznak stvrzující splnění bronzové úrovně v celosvětovém programu DofE.
Návštěva Vévody z Edinburghu
25. 5. 2023 jsem měla tu čest, spolu se 2 DofE vedoucími z Jihomoravského kraje a naší DofE koordinátorkou, účastnit se setkání s princem Edwardem, Vévodou z Edinburghu při jeho návštěvě v České republice. Setkání proběhlo v Areálu Vltavanů v Praze Braníku. Vévoda se setkal s mladými lidmi z celé České republiky, které spojuje to, že se věnují plnění Ceny DofE, kterou založil otec prince Edwarda, vévody z Edinburghu, princ Philip. Vévoda se živě zajímal o to, jak DofE v České republice funguje a co mladým lidem a jejich vedoucím přináší. Byl velmi vstřícný, empatický a příjemný. Jeho návštěva byla povzbuzením a pozitivním impulzem pro další práci. Vidět prince Edwarda, jak sdílí svoje nadšení a zájem o DofE s účastníky setkání, bylo obrovskou motivací a odměnou. Programu DofE se na naší škole věnujeme již 7 let. Za tuto dobu máme mnoho absolventů bronzové, stříbrné, a dokonce i zlaté úrovně DofE. Dofáci své úrovně plnili a plní za podpory svých DofE vedoucích – Mgr. Radky Vařechové, Mgr. Ondřeje Mikla a Mgr. Art. Františka Pavluše, kteří svoji práci odvádějí se zápalem a zaujetím. Mgr. Martina Vavříková

Akce dokumentů