Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Futsalový turnaj středních škol

Futsalový turnaj středních škol

13. 11. 2013, Ve středu jsme se zúčastnili futsalového turnaje středních škol. Ve výběru naší školy byli žáci prvních až třetích ročníků a septimy. Turnaje se zúčastnily 3 týmy. V prvním zápase byla naším soupeřem Obchodní akademie z Veselí nad Moravou, která šla rychle do vedení, ale po trefách Jana Svobody a Tomáše Řičici jsme zápas obrátili a už nepustili. V dalším zápase nás čekala střední škola ze Bzence, kterou jsme po skvělém výkonu ve druhém poločase zničili :-) 4:1. Pod vedením Mgr. Ebringera všichni předvedli perfektní výkon a postupujeme na turnaj do Hodonína. Autor – Filip Kozumplík

Více...

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

6. 11. 2013, Ve středu měli zájemci o studium na Purkyňově gymnáziu i jejich rodiče možnost podívat se do prostor gymnázia a seznámit se s vybavením školy i s vyučujícími, kteří pro ně připravili ukázky zajímavých způsobů výuky svých předmětů. K dispozici jim byli průvodci z řad žáků gymnázia. Ti poskytli žákům pátých a devátých tříd základních škol informace o škole a odpověděli jim i na jejich všetečné dotazy týkající se studia na škole. Pokud náhodou někdo den otevřených dveří zmeškal, nemusí litovat, počátkem února 2014 bude mít ještě jednu možnost se na gymnázium podívat. Fotografie z akce po kliknutí na "více..."

Více...

Chemici na Masarykově univerzitě

Chemici na Masarykově univerzitě

29. 9. - 1. 11. 2013, V rámci projektu „Partnerství ve vzdělávání“ se žáci naší školy pravidelně účastní odborných seminářů pořádaných na půdě Masarykovy univerzity v Brně. Letos pracovníci Ústavu chemie pořádali pro žáky partnerských středních škol popularizační přednášky, odborné semináře, demonstrace a laboratorní cvičení. Přednášek se zúčastnili žáci 4. A, kteří navštěvují seminář z chemie. Program zahrnoval úvodní přednášku, prohlídku laboratoří a praktickou část, ve které si účastníci sami vyzkoušeli jednoduché experimenty z oboru, jemuž byla věnována přednáška. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Výměnný pobyt našich žáků v Holandsku

Výměnný pobyt našich žáků v Holandsku

26. 10. – 3. 11. 2013, V neděli 3. října se osmnáct našich žáků vrátilo z výměnného pobytu v Nizozemsku, a vypadali velmi spokojeně. Skupina devíti hochů a devíti děvčat převážně z 2. ročníku, kvinty, sexty a septimy odcestovala v sobotu 26. října pod vedením učitelů Ivy Uhrové a Jana W. Jongepiera ke svým partnerům ve městě Middelburg, aby spolu s nimi tuto zemi větrných mlýnů a tulipánů objevovali. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Výměnný pobyt našich žáků v Holadsku

Výměnný pobyt našich žáků v Holadsku

26. 10. – 3. 11. 2013, V neděli 3. října se osmnáct našich žáků vrátilo z výměnného pobytu v Nizozemsku, a vypadali velmi spokojeně. Skupina devíti hochů a devíti děvčat převážně z 2. ročníku, kvinty, sexty a septimy odcestovala v sobotu 26. října pod vedením učitelů Ivy Uhrové a Jana W. Jongepiera ke svým partnerům ve městě Middelburg, aby spolu s nimi tuto zemi větrných mlýnů a tulipánů objevovali. Celý článek a fotografie z cesty po kliknutí na "více..."

Více...

Logická olympiáda 2013 - školní kolo

Logická olympiáda 2013 - školní kolo

8. - 21. 10. 2013, Jako každý rok se žáci našeho gymnázia zapojili do celostátního nominačního kola Logické olympiády. V týdnu od 8. do 14. října žáci nižšího gymnázia v kategorii B a od 15. do 21. října žáci vyššího a čtyřletého gymnázia v kategorii C. V kategorii B z celkového počtu 15514 soutěžících v celé republice a 2319 v Jihomoravském kraji bylo 102 žáků naší školy, z nichž 14 skončilo mezi první čtvrtinou nejlepších. V kategorii C z celkového počtu 8334 soutěžících v celé republice a 1138 v Jihomoravském kraji bylo 44 žáků naší školy, z nichž 9 skončilo mezi první čtvrtinou nejlepších a tři z nich postoupili do krajského kola, které se koná 8.listopadu v Brně. Držíme palce!

Více...

Přírodovědný klokan 2013/2014 - školní kolo

Přírodovědný klokan 2013/2014 - školní kolo

23. 10. 2013, Ve středu se žáci tercie, kvarty, kvinty, sexty, 1. A a 2. A ročníku zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan v kategoriích Kadet a Junior. Soutěžící odpovídali na otázky z matematiky, fyziky, biologie, zeměpisu a chemie. Do soutěže se zapojilo celkem 141 žáků. Cílem Přírodovědného klokana je podporovat zájem žáků o přírodovědné obory, prezentovat jejich zajímavost a užitečnost, mezi žáky vyhledávat talenty, podporovat jejich zájem a rozvíjet jejich nadání. Další informace po kliknutí na "více..."

Více...

Další...

Akce dokumentů