Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Akce školy

 

Aktuality

Florbalový turnaj středních škol

Florbalový turnaj středních škol

10. 12. 2013, V úterý jsme se zúčastnili florbalového turnaje středních škol v Kyjově. Ve výběru naší školy byli žáci prvních až třetích ročníků a septimy. Turnaje se zúčastnily 4 týmy. Hráli jsme proti 2 týmům, které byly z Kyjovské střední školy a Obchodní akademie z Veselí nad Moravou. Byl to turnaj plný emocí a nervů, byl to opravdu boj a fyzická kondice byla rozhodující. Náš tým měl obrovskou podporu od fanynek, což přispělo k našemu výkonu a pod vedením Mgr. Ebringera všichni předvedli perfektní výkon a teamovou hru. Podle bodování jsme obsadili 3. místo se stejným počtem bodů jako teamy na prvním a druhém místě. Lukáš Gronský a Filip Kozumplík.

Více...

 Turnaj v šachu středních škol

Turnaj v šachu středních škol

16. 12. 2013, Družstvo Purkyňova gymnázia, Strážnice zvítězilo v okresním kole v šachu v kategorii středních škol a postoupilo do krajského kola. Složení družstva: Adam Šimoník - septima, Jan Skalka - kvinta, Daniela Skalková - sekunda, Michal Bačík – prima. Gratulujeme!

Více...

2013, 12. 12. - T-exkurze v Brně

2013, 12. 12. - T-exkurze v Brně

12. 12. 2013, I letošní nabídka podzimních T-exkurzí vyhlášených brněnskými vysokými školami a vědeckými ústavy přes JCMM oslovila mnoho maturantů našeho gymnázia. Tentokrát bylo na výběr z 18 zajímavých oblastí – od pitvy savců či analýzy lidského karyotypu přes výzkumy v oblasti 3D televizí a vysokého napětí až po kultivaci geneticky modifikovaných organismů. Další informace po kliknutí na "více..."

Více...

Blešák aneb vánoční bazárek – skvělý tip na dárek

Blešák aneb vánoční bazárek – skvělý tip na dárek

11. 12. 2013, Ve středu si žáci našeho gymnázia mohli za symbolické ceny nakoupit drobnosti, které dlouho ležely v domácnostech bez využití. Nejoblíbenější mezi kupujícími byla keramika, sklo nebo šperky, především náušnice. Díky nadšení i obchodním dovednostem prodávajících studentů se nakonec prodala většina doneseného zboží. Získané prostředky budou využity na další vylepšování školního dvora, především na vybudování venkovní učebny. Neprodané oblečení jsme předali Charitě Strážnice. Děkujeme všem, kteří přispěli do burzy, pomocníkům mezi studenty a zástupkyni ředitelky PhDr. A. Bahulové za organizaci. Fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Vánoční ekotvoření 2013

Vánoční ekotvoření 2013

11. 12. 2013, Již několik let se v rámci Ekoškoly konají před Vánocemi tzv. vánoční tvůrčí dílny. Letos se tato akce opět těšila velkému zájmu. Přes třicet žáků během dvou hodin vyrábělo svíčky z včelího vosku a skořápek ořechů, různé ozdoby na stromeček ze šišek, pomerančů nebo buráků. Dále se krájela jablka na křížaly a pod vedením profesorky J. Gazárkové se skupina prvaček naučila vyrábět dárkové tašky ze starých kalendářů. Výrobky budou příští týden prodávány po škole a výtěžek půjde tentokrát na podporu kočičího útulku v Hodoníně. Všem zúčastněných za jejich snahu děkujeme! Fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Exkurze do strážnické firmy AROJA

Exkurze do strážnické firmy AROJA

12. 12. 2013, Ve čtvrtek se studenti našeho gymnázia pod vedením prof. Horňáka a prof. Vrbové zúčastnili zajímavé exkurze do strážnické firmy AROJA. Tato firma patří ke světové špičce ve vývoji a výrobě 3D tiskáren. Potěšilo nás, že firma AROJA se ani do budoucna nebrání další spolupráci s našim gymnáziem. Děkujeme našim průvodcům za věnovaný čas a velmi poutavý výklad. Především panu jednateli - Ing. Škopíkovi a rovněž rodičům našich studentů - Ing. Mlýnkovi a Ing. Štědronskému. Fotografie z exkurze po kliknutí na "více..."

Více...

Anglické divadlo v Brně - Romeo a Julie

Anglické divadlo v Brně - Romeo a Julie

12. 12. 2013, Anglické divadlo s vánoční atmosférou. Během druhého adventního týdne, ve čtvrtek, se třetí ročníky zúčastnily divadelní inscenace Romeo a Julie v anglickém jazyce, čímž si mohly ověřit své doposud nabyté vědomosti z angličtiny. Studentské divadlo Buranteatr působilo příjemným dojmem. Po vstupu do něj na nás dýchla atmosféra „studentského divadla“ z období 40.let. Představení mělo zajímavé pojetí s minimálním použitím kulis, což ovšem neubralo na jeho kvalitě. Kulturně vzdělávací výlet jsme zakončili návštěvou nákupního centra Olympia, kde jsme nakoupili vánoční dárky a užívali si vánoční atmosféru. Celý den jsme se vydařil nad rámec možností a budoucím třeťákům doporučujeme se zúčastnit.

Více...

Další...

Akce dokumentů