Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Úspěšné sextánky

Úspěšné sextánky

Tři žákyně sexty se v tomto školním roce probojovaly do postupových kol humanitně orientovaných soutěží, kde pak velmi úspěšně reprezentovaly naši školu. Jana Studénková získala v krajském kole Olympiády v anglickém jazyce 4. místo, Daniela Uřičářová obsadila v široké konkurenci krajského kola Olympiády v českém jazyce 8. místo a Tereza Kropíková se v současné době připravuje na celostátní kolo soutěže v mluveném projevu Mladý Demosthenes. Svými výsledky i přístupem k přípravě děvčata dokazují, že ve zvolených oborech chtějí umět a prezentovat „víc, než učí škola“.

Více...

Projekt "Who am I, who are you?"

Projekt "Who am I, who are you?"

Veselí nad Moravou se účastní evropského projektu „Who am I, who are you?“. Na gymnáziu vznikla pracovní skupina 5 Veselanek - I. Blažíčková, K. Blažková, B. Mičková, A. Němcová a M. Šutovská, které se nyní účastní přednášek a besed o problematice evropského občanství. Hlavním výstupem jejich činnosti bude anglická prezentace, se kterou vystoupí na setkání s ostatními evropskými účastníky projektu v červnu ve Španělsku....

Více...

Výsledky přijímacích zkoušek

Výsledky přijímacích zkoušek

Žádáme uchazeče a jejich zákonné zástupce, aby se seznámili s informacemi zveřejněnými na našich webových stránkách týkající se převzetí rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí ke studiu, odevzdání zápisového lístku, případně podání odvolání.

Více...

Informace pro uchazeče o studium a jejich zákonné zástupce

Informace pro uchazeče o studium a jejich zákonné zástupce

Podrobné informace o průběhu přijímací zkoušky a dalším průběhu přijímacího řízení po kliknutí na "více..."

Více...

Výměnný pobyt studentů z Holandska

Výměnný pobyt studentů z Holandska

7. - 11. 4. 2014, Na začátku dubna jsme přivítali výměnné studenty z nizozemského Middelburgu. Jak týdenní návštěva probíhala a jaký jsme připravili pro naše hosty program si můžete přečíst po kliknutí na "více...".

Více...

SOČ - okresní kolo

SOČ - okresní kolo

10. 4. 2014, Minulý týden ve čtvrtek proběhlo okresní kolo SOČ ve Veselí nad Moravou, kde žáci naší školy byli velmi úspěšní. Celkem devět z nich vybojovalo první místo, dva druhé místo a jeden třetí místo. Svou práci obhájili v různých kategoriích – od matematiky přes zemědělství a tvorbu učebních pomůcek až po informatiku a stavebnictví. Vítězné práce budou reprezentovat okres Hodonín v krajském kole, které proběhne 13. května v Brně. Gratulujeme a držíme palce! Celý článek po kliknutí na "více..."

Více...

Den Země 2014

Den Země 2014

14. 4. 2014, Přišlo jaro a s ním i Den Země, který jsme chtěli jako každý rok oslavit. Ovšem, v pondělí 14. dubna nás aprílové počasí napínalo a až do poslední chvilky nebylo jasné, jestli nám dovolí naši akci uskutečnit podle plánu. A protože to nakonec přece jen vyšlo, myslím, že jsme si Den Země všichni užili, ať už jsme mohli zkrášlit školní dvůr anebo se dozvědět něco nového. Celý článek a spoustu fotografií po kliknutí na "...více"

Více...

Další...

Akce dokumentů