Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Akce školy

 

Aktuality

Mladý Demosthenes - školní kolo 2013

Mladý Demosthenes - školní kolo 2013

3. 12. 2013, V úterý se 13 řečníků zúčastnilo školního kola soutěže v mluveném projevu Mladý Demosthenes. Mezi nejmladšími řečníky podala v 1. kategorii nejucelenější výkon Daniela Skalková (sekunda). Ve 2. kategorii zvítězila Amálie Berčíková (tercie), a ve 3. kategorii pro nejstarší žáky se nejvýrazněji prosadila Tereza Kropíková (sexta), která se již v minulosti probojovala do celostátního kola. Věříme, že vítězové svými mluvenými projevy zaujmou i v brněnském regionálním kole. Gratulujeme! Další informace po kliknutí na „více…“

Více...

Rozloučení se Sofií Casadei

Rozloučení se Sofií Casadei

28. 11. 2013, Ve čtvrtek jsme se ne nadlouho rozloučili se Sofií Casadei. Tři měsíce plné smíchu, pantomimy a nového přátelství uběhly jako voda a na začátku prosince jsme se už museli s naší Sofii rozloučit. Sofii se ve Strážnici moc líbilo, a proto víme, že jsme se neloučili naposledy a že se na začátku prázdnin, kdy by měla přijet znovu, uvidíme. Každopádně nám bude chybět a jsme vděční za to, že jsme spolu mohli strávit tři krásné měsíce. We will miss you Sofia! Třída SEXTA. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

pIšQworky 2013 - celorepublikové finále!

pIšQworky 2013 - celorepublikové finále!

29. 11. 2013, V pátek proběhlo v Brně, na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, celorepublikové finále turnaje pIšQworky 2013. Náš gymnaziální tým KIRKJUBAEJARKLAUSTUR obsadil 14. místo z celkových 1144 českých středoškolských týmů a 41 slovenských středoškolských týmů. Není tedy pochyb o tom, že pIšQworky hrát naši borci UMÍ. BLAHOPŘEJEME! Fotografie a výsledková listina po kliknutí na "více..."

Více...

Olympiáda z dějepisu - školní kolo

Olympiáda z dějepisu - školní kolo

27. 11. 2013, Ve středu se u nás uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. Letošní ročník je zaměřen na další specifické téma – „Město v proměnách času“ a nutno přiznat, že test tentokrát jednoduchý rozhodně nebyl. Přesto nakonec máme do okresního kola dva postupující, kteří získali více než 60 % bodů – vítěz Jakub Šuráň a společně s ním i Alena Kobidová (oba ze třídy tercie). Hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční 28. 1. 2014 u nás na gymnáziu! Propozice okresního kola po kliknutí na "více..."

Více...

Bible a my - okresní kolo

Bible a my - okresní kolo

27. 11. 2013, Ve středu proběhlo na ZŠ Marie Kudeříkové ve Strážnici okresní kolo soutěže Bible a my. Skvělá 1. místa ve svých kategoriích získali sourozenci Blažkovi - Jordana (ve IV. kategorii) a Jošua (ve II. kategorii). Srdečně gratulujeme!

Více...

Olympiáda z českého jazyka - školní kolo (1., 2. kategorie)

Olympiáda z českého jazyka - školní kolo (1., 2. kategorie)

26. 11. 2013, V listopadu proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. V 1. kategorii soutěžilo 14 žáků tercie a kvarty, ve 2. kategorii 36 žáků vyššího gymnázia. Mladší i starší účastníci museli v časovém limitu vyřešit řadu jazykových úloh, ve druhé části soutěže je pak čekal slohový úkol. Po vyhodnocení všech prací byly stanoveny výsledky: 1. kategorie – 1. Jakub Šuráň (tercie – postup do okr. kola), 2. Alžběta Hřivnová (tercie), 3. Anna Bezděková (tercie), 2. kategorie – 1. Barbora Hořáková (kvinta – postup do okr. kola), 2. Daniela Uřičářová (sexta – postup do okr. kola), 3. Aneta Gajdoštíková (kvinta). Gratulujeme!

Více...

Logická olympiáda 2013 - celostátní kolo

Logická olympiáda 2013 - celostátní kolo

25. 11. 2013, V pondělí se v Míčovně Pražského hradu uskutečnilo finále logické olympiády, kterého se zúčastnilo 195 soutěžících z celé ČR. Mezi nimi se rozhodně neztratil student oktávy Jaromír Kuchyňka, který obsadil 47. místo. Soutěž pořádá MENSA České republiky a je zaměřena na řešení logických úloh, které vyžadují samostatný a kreativní přístup a rychlé rozhodování. Ke skvělému umístění srdečně gratulujeme!

Více...

Další...

Akce dokumentů