Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Úspěch našich žáků v celostátním kole olympiády z němčiny

Úspěch našich žáků v celostátním kole olympiády z němčiny

8. 4. 2014, V úterý se konalo v Praze v budově Goethe institutu celostátní kolo olympiády v němčině v kategoriích IIIA a IIIB. Naše škola zde měla dva zástupce. Za Jihomoravský kraj soutěžil v kategorii IIIA žák kvinty Richard Průžek a v kategorii IIIB žák sexty Benjamin Samuel Ondra. Richard Průžek obsadil krásné osmé místo, Benjamin S. Ondra nenašel ve své kategorii přemožitele a byl první. Nádherný úspěch! Milí studenti, děkujeme za vzornou reprezentaci a co nejsrdečněji blahopřejeme. Jsme na vás pyšni. Je to krásný povznášející pocit, když v historickém sálu Lobkovického paláce, v němž sídlí Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, slyšíte jména našich studentů a Purkyňovo gymnázium, Strážnice.

Více...

Ústní hygiena

Ústní hygiena

7. 3. 2014, V pátek se v aule konala přednáška na téma Ústní hygiena, kterou vedla studentka 4. ročníku zubního lékařství Petra Tomečková. Zúčastnily se jí třídy prima – kvinta, 1. A, 2. A. Fotografie ukazují, jak se žákům praktické ukázky líbily.

Více...

Sbírka víček od PET lahví

Sbírka víček od PET lahví

Zapojte se do sbírky víček od PET lahví pro těžce nemocnou Sabinku Chromečkovou. Za vysbíraná víčka může být Sabince zaplacena důležitá terapie! Víčka dávejte do sběrné nádoby, která je umístěna ve vaší třídě.

Více...

Olympiáda z biologie 2013/2014 - školní kolo (kategorie A, B)

Olympiáda z biologie 2013/2014 - školní kolo (kategorie A, B)

27. 2. 2014, Minulý týden proběhlo školní kolo biologické olympiády. Kategorie A se zúčastnilo 9 žáků. Na 1. místě se umístil Jakub Vojtíšek, na 2. místě Jakub Tomšej (oba 4. A). Na 3. místě se pak umístila Kateřina Semrádová (oktáva). V mladší kategorie B soutěžilo 25 žáků. 1. místo obsadil Josef Šťastný (kvinta), 2. místo Barbora Hrdoušková (sexta) a 3. místo patří Jiřímu Slezákovi (sexta). První dva z každé kategorie postupují do krajského kola, které se bude konat v Brně. Všem gratulujeme.

Více...

Olympiáda v německém jazyce - krajské kolo - vítězství našich němčinářů v Brně

Olympiáda v německém jazyce - krajské kolo - vítězství našich němčinářů v Brně

5. 3. 2014, Ve středu se konalo v Brně krajské kolo olympiády v německém jazyce, kterého se zúčastnili i dva žáci našeho gymnázia. V kategorii IIIA reprezentoval školu žák kvinty Richard Průžek a v kategorii IIIB žák sexty Benjamin Samuel Ondra. Oba žáci se předvedli ve vynikající formě a nenašli přemožitele. Benjamin Ondra obhájil vítězství ve své kategorii dokonce už potřetí! 8. dubna 2014 budou naši vítězové reprezentovat Jihomoravský kraj v celostátním kole olympiády v Praze. Děkujeme oběma žákům za skvělou reprezentaci našeho gymnázia a přejeme hodně úspěchů v Praze. (Výsledková listina po kliknutí na "...více").

Více...

Přednáška o ruské autorské písni

Přednáška o ruské autorské písni

4. 3. 2014, V úterý v dopoledních hodinách měli studenti našeho gymnázia možnost vyslechnout přednášku Mgr. Evy Malenové, Ph.D. o ruských bardech. Poutavý výklad o Okudžavovi a Vysockém umělecky dotvářel svou hrou na kytaru a zpěvem moskevský písničkář Alexej Kudrjavcev, který patří k nejlepším současným interpretům ruské autorské písně. Zájem ze strany studentů dokládal nejen vřelý potlesk, ale i jejich živá účast na překladu a interpretaci ruských textů.

Více...

Naši vědci aneb Úspěch se musí odpracovat

Naši vědci aneb Úspěch se musí odpracovat

Žákům maturitních ročníků se již studium na naší škole krátí, a s ním i aktivity, do nichž se jako studenti našeho gymnázia mohli zapojit. Jednou z takových aktivit jsou i vědecké stáže pod záštitou Akademie věd ČR. Oktaváni Pavel Fojtík a Jaromír Kuchyňka v těchto dnech dokončují svůj vědecký výzkum. Jakých dosáhli výsledků? Co jim stáž přinesla a jaké jsou jejich dojmy? Čtěte více…

Více...

Další...

Akce dokumentů