Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

2013, 12. 12. - T-exkurze v Brně

2013, 12. 12. - T-exkurze v Brně

12. 12. 2013, I letošní nabídka podzimních T-exkurzí vyhlášených brněnskými vysokými školami a vědeckými ústavy přes JCMM oslovila mnoho maturantů našeho gymnázia. Tentokrát bylo na výběr z 18 zajímavých oblastí – od pitvy savců či analýzy lidského karyotypu přes výzkumy v oblasti 3D televizí a vysokého napětí až po kultivaci geneticky modifikovaných organismů. Další informace po kliknutí na "více..."

Více...

Blešák aneb vánoční bazárek – skvělý tip na dárek

Blešák aneb vánoční bazárek – skvělý tip na dárek

11. 12. 2013, Ve středu si žáci našeho gymnázia mohli za symbolické ceny nakoupit drobnosti, které dlouho ležely v domácnostech bez využití. Nejoblíbenější mezi kupujícími byla keramika, sklo nebo šperky, především náušnice. Díky nadšení i obchodním dovednostem prodávajících studentů se nakonec prodala většina doneseného zboží. Získané prostředky budou využity na další vylepšování školního dvora, především na vybudování venkovní učebny. Neprodané oblečení jsme předali Charitě Strážnice. Děkujeme všem, kteří přispěli do burzy, pomocníkům mezi studenty a zástupkyni ředitelky PhDr. A. Bahulové za organizaci. Fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Vánoční ekotvoření 2013

Vánoční ekotvoření 2013

11. 12. 2013, Již několik let se v rámci Ekoškoly konají před Vánocemi tzv. vánoční tvůrčí dílny. Letos se tato akce opět těšila velkému zájmu. Přes třicet žáků během dvou hodin vyrábělo svíčky z včelího vosku a skořápek ořechů, různé ozdoby na stromeček ze šišek, pomerančů nebo buráků. Dále se krájela jablka na křížaly a pod vedením profesorky J. Gazárkové se skupina prvaček naučila vyrábět dárkové tašky ze starých kalendářů. Výrobky budou příští týden prodávány po škole a výtěžek půjde tentokrát na podporu kočičího útulku v Hodoníně. Všem zúčastněných za jejich snahu děkujeme! Fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Exkurze do strážnické firmy AROJA

Exkurze do strážnické firmy AROJA

12. 12. 2013, Ve čtvrtek se studenti našeho gymnázia pod vedením prof. Horňáka a prof. Vrbové zúčastnili zajímavé exkurze do strážnické firmy AROJA. Tato firma patří ke světové špičce ve vývoji a výrobě 3D tiskáren. Potěšilo nás, že firma AROJA se ani do budoucna nebrání další spolupráci s našim gymnáziem. Děkujeme našim průvodcům za věnovaný čas a velmi poutavý výklad. Především panu jednateli - Ing. Škopíkovi a rovněž rodičům našich studentů - Ing. Mlýnkovi a Ing. Štědronskému. Fotografie z exkurze po kliknutí na "více..."

Více...

Anglické divadlo v Brně - Romeo a Julie

Anglické divadlo v Brně - Romeo a Julie

12. 12. 2013, Anglické divadlo s vánoční atmosférou. Během druhého adventního týdne, ve čtvrtek, se třetí ročníky zúčastnily divadelní inscenace Romeo a Julie v anglickém jazyce, čímž si mohly ověřit své doposud nabyté vědomosti z angličtiny. Studentské divadlo Buranteatr působilo příjemným dojmem. Po vstupu do něj na nás dýchla atmosféra „studentského divadla“ z období 40.let. Představení mělo zajímavé pojetí s minimálním použitím kulis, což ovšem neubralo na jeho kvalitě. Kulturně vzdělávací výlet jsme zakončili návštěvou nákupního centra Olympia, kde jsme nakoupili vánoční dárky a užívali si vánoční atmosféru. Celý den jsme se vydařil nad rámec možností a budoucím třeťákům doporučujeme se zúčastnit.

Více...

Sbírka pro sdružení Kočky SOS

Sbírka pro sdružení Kočky SOS

V loňském roce jsme na naší škole uspořádali předvánoční sbírku pro hodonínský psí útulek, při které jsme vybrali přes 60kg krmiva a nemalý finanční obnos. Letos pokračujeme v této tradici, tentokrát jsme se však zaměřili na pomoc opuštěným kočkám. Do čtvrtka 19. 12. můžete nosit do kabinetu chemie krmivo (granule, konzervy, kapsičky), misky, hračky, pelíšky a staré froté ručníky, povlečení, prostěradla, které se dávají kočkám do klecí po kastraci. Sdružení Kočky SOS Hodonín zajišťuje nutnou veterinární péči a krmivo pro kočky bez domova. Toulavé kočky dále nechávají kastrovat a snaží se tak jejich počet na ulicích regulovat. Těm šťastnějším, kterých je okolo 150 ročně pak najdou nový domov. Organizace nepobírá žádné dotace od města, je proto plně odkázána na dary veřejnosti a vděčná za jakoukoliv pomoc.

Více...

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

10. 12. 2013, V úterý se necelá čtyřicítka našich studentů představila ve třech věkových kategoriích ve školním kole olympiády v angličtině. Celková úroveň i výkony byly velmi dobré. V okresním kole, které se uskuteční v polovině února 2014, budou dobré jméno našeho gymnázia hájit tito postupující studenti: Kryštof Sochor (sekunda, v kategorii I), Bronislav Sup (kvarta, kategorie II) a Jana Studénková (sexta, kategorie III). Blahopřejeme a věříme v úspěch i na další úrovni. Všem zúčastněným ve školním kole patří poděkování za úsilí i účast.

Více...

Další...

Akce dokumentů