Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Mladý Demosthenes - regionální kolo soutěže

23. 1. 2014, Ve čtvrtek proběhla v Brně regionální kola soutěže v mluveném projevu Mladý Demosthenes. Všechny tři naše soutěžící přednesly výrazné a zajímavé projevy. Daniela Skalková (sekunda), která reprezentovala naši školu v nejmladší kategorii, získala 2. místo, Amálie Berčíková (tercie) se ve 2. kategorii umístila jako druhá. Tereza Kropíková (sexta) se stala vítězkou 3. kategorie a postupuje do krajského kola. Srdečně gratulujeme!

Více...

Turnaj v šachu středních škol - krajské kolo

21. 1. 2014, Družstvo Purkyňova gymnázia, Strážnice obsadilo výborné 4. místo v jihomoravském krajském kole v šachu pro střední školy. Turnaj se konal v úterý v Břeclavi za účasti 10 družstev. Naši školu reprezentovali a dík patří Adamu Šimoníkovi ze septimy, Janu Skalkovi z kvinty, Daniele Skalkové ze sekundy a Michalu Bačíkovi z primy. Vzhledem k věkovému složení družstva se otevírá v budoucnosti i cesta do celorepublikového kola. Gratulujeme!

Více...

Lyžařský výcvikový kurz

12. - 18. 1. 2014, Lyžařský výcvikový kurz v Karlově pod Pradědem. Přes všechnu nepřízeň počasí se minulý týden uskutečnil první lyžařský výcvikový kurz, kterého se zúčastnili žáci tercie a kvinty. Sněhu sice nebylo mnoho, přesto se každý den lyžovalo. Všichni se vrátili zdraví, spokojení a týden volna si užili. Článek a fotografie z akce po kliknutí na "více..."

Více...

Daniela Skalková, žákyně sekundy, se stala mistryní České republiky v judu

Daniela Skalková získala zlatou medaili a stala se mistryní České republiky 2013 v judu v kategorii mladších žákyň. S přehledem se probojovala přes tři soupeřky až do finále, ve kterém rovněž nezaváhala a po nádherném souboji si připsala cenný triumf ve své váhové kategorii. Srdečně gratulujeme!!!

Více...

Ples v bílém 2014

10. 1. 2014, Tak jako každý rok i letos se konal „Ples v bílém“, kterého se zúčastnili žáci 2. ročníků. Letošní ročník byl výjimečný tím, že se ve Strážnici konal už po čtyřicáté, byl tedy jubilejní. Ples v bílém také otevřel plesovou sezónu v Kulturním domě Strážničan. Pro letošní absolventy tanečních kurzů byl třešničkou na dortu po jejich urputném snažení. Celý článek a odkaz na fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Olympiáda z matematiky - školní kolo

10. a 12. 12. 2013, V úterý a ve čtvrtek proběhlo na gymnáziu školní kolo Olympiády z matematiky. V kategorii A řešilo soutěžní úlohy 15 žáků. Z nich 1. místo obsadil – Jaromír Kuchyňka (oktáva), 2. místo – David Šebesta (septima), 3. místo – Jiří Štábl (septima). Kategorie Z9 měla celkem 4 účastníky. Na 1. místě se umístila - Tamara Mlýnková (kvarta), na 2. místě – Terezie Rektoříková, na 3. Místě – Martin Toman, 4. Místě – Dominik Podolan. Gratulujeme a držíme palce postupujícím do dalšího kola!

Více...

Florbalový turnaj středních škol

10. 12. 2013, V úterý jsme se zúčastnili florbalového turnaje středních škol v Kyjově. Ve výběru naší školy byli žáci prvních až třetích ročníků a septimy. Turnaje se zúčastnily 4 týmy. Hráli jsme proti 2 týmům, které byly z Kyjovské střední školy a Obchodní akademie z Veselí nad Moravou. Byl to turnaj plný emocí a nervů, byl to opravdu boj a fyzická kondice byla rozhodující. Náš tým měl obrovskou podporu od fanynek, což přispělo k našemu výkonu a pod vedením Mgr. Ebringera všichni předvedli perfektní výkon a teamovou hru. Podle bodování jsme obsadili 3. místo se stejným počtem bodů jako teamy na prvním a druhém místě. Lukáš Gronský a Filip Kozumplík.