Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Ples gymnázia 2014

24. 1. 2014, V pátek se za hojné účasti studentů i absolventů konal tradiční PLES našeho gymnázia. Ples je vždy slavnostním ukončením tanečního kurzu a taky místem pro setkání studentů, kteří již opustili svou „alma mater“ a rádi se vracejí za svými kamarády, aby zavzpomínali na „staré dobré časy“ a taky předali zkušenosti a zážitky ze světa vysokých škol. Letošní 3. ročníky spolu se septimou se úkolu přípravy plesu zhostily na výbornou. Ples byl zahájen úchvatným tanečním číslem, které poctivě nacvičovali dnes již zdatné tanečnice a tanečníci 2. ročníku a sexty pod vedením zkušených septimánů! Patří jim za to velký dík a obdiv! Nálada byla skvělá! Letos byla studenty pochválena i hudební skupina Black and White, která dokázala udržovat neustále plný taneční parket. Bohatá tombola, dobrá zábava, výborná hudba, skvěle zachycené momentky – to je asi ta nejlepší pochvala, kterou si organizátoři plesu jistě zaslouží. Děkujeme! A že nepřeháním se můžete přesvědčit ve fotogalerii nebo nahlédnout na krátký video záznam…

Více...

Mladý Demosthenes - regionální kolo soutěže

23. 1. 2014, Ve čtvrtek proběhla v Brně regionální kola soutěže v mluveném projevu Mladý Demosthenes. Všechny tři naše soutěžící přednesly výrazné a zajímavé projevy. Daniela Skalková (sekunda), která reprezentovala naši školu v nejmladší kategorii, získala 2. místo, Amálie Berčíková (tercie) se ve 2. kategorii umístila jako druhá. Tereza Kropíková (sexta) se stala vítězkou 3. kategorie a postupuje do krajského kola. Srdečně gratulujeme!

Více...

Turnaj v šachu středních škol - krajské kolo

21. 1. 2014, Družstvo Purkyňova gymnázia, Strážnice obsadilo výborné 4. místo v jihomoravském krajském kole v šachu pro střední školy. Turnaj se konal v úterý v Břeclavi za účasti 10 družstev. Naši školu reprezentovali a dík patří Adamu Šimoníkovi ze septimy, Janu Skalkovi z kvinty, Daniele Skalkové ze sekundy a Michalu Bačíkovi z primy. Vzhledem k věkovému složení družstva se otevírá v budoucnosti i cesta do celorepublikového kola. Gratulujeme!

Více...

Lyžařský výcvikový kurz

12. - 18. 1. 2014, Lyžařský výcvikový kurz v Karlově pod Pradědem. Přes všechnu nepřízeň počasí se minulý týden uskutečnil první lyžařský výcvikový kurz, kterého se zúčastnili žáci tercie a kvinty. Sněhu sice nebylo mnoho, přesto se každý den lyžovalo. Všichni se vrátili zdraví, spokojení a týden volna si užili. Článek a fotografie z akce po kliknutí na "více..."

Více...

Daniela Skalková, žákyně sekundy, se stala mistryní České republiky v judu

Daniela Skalková získala zlatou medaili a stala se mistryní České republiky 2013 v judu v kategorii mladších žákyň. S přehledem se probojovala přes tři soupeřky až do finále, ve kterém rovněž nezaváhala a po nádherném souboji si připsala cenný triumf ve své váhové kategorii. Srdečně gratulujeme!!!

Více...

Ples v bílém 2014

10. 1. 2014, Tak jako každý rok i letos se konal „Ples v bílém“, kterého se zúčastnili žáci 2. ročníků. Letošní ročník byl výjimečný tím, že se ve Strážnici konal už po čtyřicáté, byl tedy jubilejní. Ples v bílém také otevřel plesovou sezónu v Kulturním domě Strážničan. Pro letošní absolventy tanečních kurzů byl třešničkou na dortu po jejich urputném snažení. Celý článek a odkaz na fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Olympiáda z matematiky - školní kolo

10. a 12. 12. 2013, V úterý a ve čtvrtek proběhlo na gymnáziu školní kolo Olympiády z matematiky. V kategorii A řešilo soutěžní úlohy 15 žáků. Z nich 1. místo obsadil – Jaromír Kuchyňka (oktáva), 2. místo – David Šebesta (septima), 3. místo – Jiří Štábl (septima). Kategorie Z9 měla celkem 4 účastníky. Na 1. místě se umístila - Tamara Mlýnková (kvarta), na 2. místě – Terezie Rektoříková, na 3. Místě – Martin Toman, 4. Místě – Dominik Podolan. Gratulujeme a držíme palce postupujícím do dalšího kola!