Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Sudoku 2019 (7. 3. 2019)

Sudoku 2019 (7. 3. 2019)

Purkyňovo gymnázium, Strážnice pořádá 4. ročník soutěže tříčlenných družstev v řešení sudoku. Propozice soutěže najdete po kliknutí na "více...".

Více...

Ples gymnázia 2019

Ples gymnázia 2019

V pátek 18. ledna 2019 se konal v kulturním domě Strážničan ve Strážnici XXIII. ples Purkyňova gymnázia, který se nesl ve stylu Star Dance.... když gympl tančí. Celým plesem hosty provázeli moderátoři Pavla Grombířová a Tomáš Grézl. Po úvodním slovu ředitelky školy PhDr. Jaroslavy Večeřové zahájily ples krásným tancem taneční páry ze sexty a 2.A. K zábavě hrála hudební skupina FERRUM a cimbálová muzika Krepina. Příjemná atmosféra vydržela dlouho do noci, kdy se hosté i pořadatelé rozcházeli domů. Fotografie a video po kliknutí na "více..."

Více...

Olympiáda z dějepisu - okresní kolo

Olympiáda z dějepisu - okresní kolo

Dne 17. 1. 2019 se konalo na Purkyňově gymnáziu, Strážnice okresní kolo Dějepisné olympiády s tematickým zaměřením: „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace". V silné konkurenci s vynikajícím výsledkem 65 bodů zvítězil student Purkyňova gymnázia Vojtěch John (tercie). Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole!!!

Více...

Kraje pro bezpečný internet - 1., 2. a 4. místo!!!

Kraje pro bezpečný internet - 1., 2. a 4. místo!!!

15. 1. 2019 se uskutečnilo krajské kolo Kvízu plus, soutěže zaměřené na internetovou bezpečnost Kraje pro bezpečný internet. Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. Vzhledem k tomu, že ve škole klademe vysoký důraz na osvětu žáků v oblasti bezpečnosti na internetu a orientaci v kyberprostoru, jsme se do soutěže jako škola zapojili. Do krajského kola postoupili tři finalisté, kteří nás excelentně reprezentovali. Diana Cintulová obsadila první místo a postupuje do celostátního finále v Praze. Žáci Tomáš Knotek a Jakub Srubjan obsadili druhé a čtvrté místo. Gratulujeme!

Více...

Kodu Cup

Kodu Cup

10. 1. 2019 se v prostorách univerzity v Pardubicích konalo celostátní finále Kodu Cup. Naši školu reprezentovali hned dva nadějní mladí programátoři nižšího gymnázia. Kodu Cup je programátorská soutěž pro žáky ZŠ a nižšího stupně gymnázií v programování v Kodu Game Lab (vizuální programovací jazyk)...

Více...

Celoroční soutěž ve sběru drobného odpadu - výsledky

Celoroční soutěž ve sběru drobného odpadu - výsledky

Milí přátelé, druhé kolo třídní soutěže ve sběru hliníku, plastových víček, baterií a drobných elektrozařízení opět vyhrála PRIMA! Získala 831 bodů, zatímco sekunda měla 462 bodů a 4.A 437 bodů. Jen o pár bodů méně získala tercie (433 bodů) a oktáva nastřádala 357 bodů. Pozor na třídu 1. A, která začala později, ale už získala během jednoho měsíce hned 290 bodů! Sbírejte dál! Zdraví Ing. Jan W. Jongepier

Více...

Šťastný a úspěšný rok 2019

Šťastný a úspěšný rok 2019

Přejeme všem v roce 2019 pevné zdraví, hodně štěstí a co nejvíce důvodů k radosti a úsměvu.

Více...

Další...

Akce dokumentů