Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Akce školy

 

Aktuality

Turnaj v šachu - okresní přebor

Turnaj v šachu - okresní přebor

V úterý 17. 12. 2019 naše gymnázium ve spolupráci s okresním šachovým svazem pořádalo okresní kolo v přeboru žáků škol v šachu. Předvánoční atmosféru jsme si proto mohli zpestřit královskou hrou společně s žáky ze základních a středních škol z Veselí nad Moravou, Dambořic, Prušánek, ale i z Kyjova.

Více...

Blešák 2019

Blešák 2019

Každý rok v předvánočním čase probíhají na naší škole dvě velké akce v rámci programu Ekoškola. Ve středu 4. prosince proběhly Vánoční tvůrčí dílny, v pátek 13. prosince se ve školní jídelně konala akce nazvaná Blešák. Blešák má jak ekologický, tak i dobročinný účel: různé věci takto nekončí jako odpad, ale najdou druhé využití a výtěžek je věnován potřebným. Na prodej byly nabízeny nejen knihy, kuchyňské potřeby, keramika, šperky, ale i oblečení a další věci. Všechny třídy se v jídelně pěkně podle rozvrhu vystřídaly a nakonec se prodalo zboží za úctyhodných pět tisíc korun. Výtěžek Blešáku a Vánočních tvůrčích dílen dohromady bude v lednu rozdělen mezi žáky naší školy, kteří se nacházejí v nepříznivých finančních podmínkách. Děkujeme všem přispěvatelům, prodejcům, kupujícím i dárcům za pěkný výsledek.

Více...

Olympiáda v německém jazyce - školní kolo

Olympiáda v německém jazyce - školní kolo

Ve středu 11. 12. 2019 se uskutečnilo školní kolo olympiády v němčině. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích. Vojtěch John z kvarty získal prvenství v kategorii IIB a bude reprezentovat naši školu v oblastním kole v Brně. Druhé místo obsadil z téže třídy Ondřej Špaček. Nejvyšší kategorii IIIA vyhrála žákyně septimy Zuzana Batrlová, která si zasoutěží v únoru na okresním kole olympiády v Břeclavi. Eliška Hartmanová ze sexty byla druhá. Gratulujeme a těšíme se na výkony našich žáků v dalších kolech.

Více...

Olympiáda v ruském jazyce - školní kolo

Olympiáda v ruském jazyce - školní kolo

11. 12. 2019 proběhlo školní kolo olympiády v ruštině. Soutěže se zúčastnila v kategorii SŠII žákyně septimy Eliška Janásová, která bude v Brně reprezentovat naši školu v krajském kole. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů.

Více...

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

V pondělí 9. 12. 2019 proběhla na Purkyňově gymnáziu olympiáda v anglickém jazyce. Celkově se přihlásilo 45 studentů, kteří poměřili své znalosti slovní zásoby, porozumění a ústní projev. Soutěžilo se ve třech kategoriích a výkony soutěžících byly na velmi vysoké úrovni. Vítězům blahopřejeme a všem děkujeme za účast...

Více...

Mikuláš 2019

Mikuláš 2019

S tradiční mikulášskou nadílkou letos přišla septima.

Více...

Recitační soutěž

Recitační soutěž

Recitační soutěž V pátek 6. prosince se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Celkem se jí zúčastnilo deset žáků nižšího gymnázia, ti soutěžili ve dvou kategoriích. Kategorii III pro žáky šestých a sedmých tříd vyhrála Anna Mičková ze sekundy, na druhém místě skončil Vítězslav Pálenský ze sekundy a třetí místo získala Markéta Tobolová z primy. Terciánka Kristina Komoňová vyhrála kategorii IV, druhé místo obsadila Alžběta Mikesková z kvarty. Vítězky obou kategorií postupují do okresního kola a my jim budeme držet palce.

Více...

Další...

Akce dokumentů