Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Daniela Skalková, žákyně sekundy, se stala mistryní České republiky v judu

Daniela Skalková získala zlatou medaili a stala se mistryní České republiky 2013 v judu v kategorii mladších žákyň. S přehledem se probojovala přes tři soupeřky až do finále, ve kterém rovněž nezaváhala a po nádherném souboji si připsala cenný triumf ve své váhové kategorii. Srdečně gratulujeme!!!

Více...

Ples v bílém 2014

10. 1. 2014, Tak jako každý rok i letos se konal „Ples v bílém“, kterého se zúčastnili žáci 2. ročníků. Letošní ročník byl výjimečný tím, že se ve Strážnici konal už po čtyřicáté, byl tedy jubilejní. Ples v bílém také otevřel plesovou sezónu v Kulturním domě Strážničan. Pro letošní absolventy tanečních kurzů byl třešničkou na dortu po jejich urputném snažení. Celý článek a odkaz na fotografie po kliknutí na "více..."

Více...

Olympiáda z matematiky - školní kolo

10. a 12. 12. 2013, V úterý a ve čtvrtek proběhlo na gymnáziu školní kolo Olympiády z matematiky. V kategorii A řešilo soutěžní úlohy 15 žáků. Z nich 1. místo obsadil – Jaromír Kuchyňka (oktáva), 2. místo – David Šebesta (septima), 3. místo – Jiří Štábl (septima). Kategorie Z9 měla celkem 4 účastníky. Na 1. místě se umístila - Tamara Mlýnková (kvarta), na 2. místě – Terezie Rektoříková, na 3. Místě – Martin Toman, 4. Místě – Dominik Podolan. Gratulujeme a držíme palce postupujícím do dalšího kola!

Více...

Florbalový turnaj středních škol

10. 12. 2013, V úterý jsme se zúčastnili florbalového turnaje středních škol v Kyjově. Ve výběru naší školy byli žáci prvních až třetích ročníků a septimy. Turnaje se zúčastnily 4 týmy. Hráli jsme proti 2 týmům, které byly z Kyjovské střední školy a Obchodní akademie z Veselí nad Moravou. Byl to turnaj plný emocí a nervů, byl to opravdu boj a fyzická kondice byla rozhodující. Náš tým měl obrovskou podporu od fanynek, což přispělo k našemu výkonu a pod vedením Mgr. Ebringera všichni předvedli perfektní výkon a teamovou hru. Podle bodování jsme obsadili 3. místo se stejným počtem bodů jako teamy na prvním a druhém místě. Lukáš Gronský a Filip Kozumplík.

Více...

Turnaj v šachu středních škol

16. 12. 2013, Družstvo Purkyňova gymnázia, Strážnice zvítězilo v okresním kole v šachu v kategorii středních škol a postoupilo do krajského kola. Složení družstva: Adam Šimoník - septima, Jan Skalka - kvinta, Daniela Skalková - sekunda, Michal Bačík – prima. Gratulujeme!