Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

SOČ - okresní kolo

SOČ - okresní kolo

10. 4. 2014, Minulý týden ve čtvrtek proběhlo okresní kolo SOČ ve Veselí nad Moravou, kde žáci naší školy byli velmi úspěšní. Celkem devět z nich vybojovalo první místo, dva druhé místo a jeden třetí místo. Svou práci obhájili v různých kategoriích – od matematiky přes zemědělství a tvorbu učebních pomůcek až po informatiku a stavebnictví. Vítězné práce budou reprezentovat okres Hodonín v krajském kole, které proběhne 13. května v Brně. Gratulujeme a držíme palce! Celý článek po kliknutí na "více..."

Více...

Den Země 2014

Den Země 2014

14. 4. 2014, Přišlo jaro a s ním i Den Země, který jsme chtěli jako každý rok oslavit. Ovšem, v pondělí 14. dubna nás aprílové počasí napínalo a až do poslední chvilky nebylo jasné, jestli nám dovolí naši akci uskutečnit podle plánu. A protože to nakonec přece jen vyšlo, myslím, že jsme si Den Země všichni užili, ať už jsme mohli zkrášlit školní dvůr anebo se dozvědět něco nového. Celý článek a spoustu fotografií po kliknutí na "...více"

Více...

Dějepisná soutěž studentů gymnázií - krájské kolo

Dějepisná soutěž studentů gymnázií - krájské kolo

9. 4. 2014, Skupina studentů našeho gymnázia - Anička Grombířová (1.A), Lucka Pavlicová (3.B) a Tadeáš Pavlík (3.A) - se zúčastnila Dějepisné soutěže studentů gymnázií. V rámci Jihomoravského kraje skončili na vynikajícím 2. místě! V rámci celé republiky jsme pak skončili na 7. – 8. místě z 208 soutěžních gymnázií. Srdečně gratulujeme! Celý článek po kliknutí na "...více"

Více...

Úspěch našich žáků v celostátním kole olympiády z němčiny

Úspěch našich žáků v celostátním kole olympiády z němčiny

8. 4. 2014, V úterý se konalo v Praze v budově Goethe institutu celostátní kolo olympiády v němčině v kategoriích IIIA a IIIB. Naše škola zde měla dva zástupce. Za Jihomoravský kraj soutěžil v kategorii IIIA žák kvinty Richard Průžek a v kategorii IIIB žák sexty Benjamin Samuel Ondra. Richard Průžek obsadil krásné osmé místo, Benjamin S. Ondra nenašel ve své kategorii přemožitele a byl první. Nádherný úspěch! Milí studenti, děkujeme za vzornou reprezentaci a co nejsrdečněji blahopřejeme. Jsme na vás pyšni. Je to krásný povznášející pocit, když v historickém sálu Lobkovického paláce, v němž sídlí Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, slyšíte jména našich studentů a Purkyňovo gymnázium, Strážnice.

Více...

Ústní hygiena

Ústní hygiena

7. 3. 2014, V pátek se v aule konala přednáška na téma Ústní hygiena, kterou vedla studentka 4. ročníku zubního lékařství Petra Tomečková. Zúčastnily se jí třídy prima – kvinta, 1. A, 2. A. Fotografie ukazují, jak se žákům praktické ukázky líbily.

Více...

Sbírka víček od PET lahví

Sbírka víček od PET lahví

Zapojte se do sbírky víček od PET lahví pro těžce nemocnou Sabinku Chromečkovou. Za vysbíraná víčka může být Sabince zaplacena důležitá terapie! Víčka dávejte do sběrné nádoby, která je umístěna ve vaší třídě.

Více...

Olympiáda z biologie 2013/2014 - školní kolo (kategorie A, B)

Olympiáda z biologie 2013/2014 - školní kolo (kategorie A, B)

27. 2. 2014, Minulý týden proběhlo školní kolo biologické olympiády. Kategorie A se zúčastnilo 9 žáků. Na 1. místě se umístil Jakub Vojtíšek, na 2. místě Jakub Tomšej (oba 4. A). Na 3. místě se pak umístila Kateřina Semrádová (oktáva). V mladší kategorie B soutěžilo 25 žáků. 1. místo obsadil Josef Šťastný (kvinta), 2. místo Barbora Hrdoušková (sexta) a 3. místo patří Jiřímu Slezákovi (sexta). První dva z každé kategorie postupují do krajského kola, které se bude konat v Brně. Všem gratulujeme.

Více...

Další...

Akce dokumentů