Úvod - Purkyňovo gymnázium Strážnice

Aktuality

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo

5. 2. 2014,Ve středu proběhlo v Lužánkách krajské kolo Soutěže v ruském jazyce v kategoriích ZŠ, SŠI a SŠII. Společně soutěžily kraje Jihomoravský, Zlínský a Vysočina. V kategorii ZŠ nás reprezentovala Tereza Svitálková z kvarty, která obsadila krásné 3. místo. Stejného umístění dosáhla v kategorii SŠI Vendula Letovská z kvinty. V rámci Jihomoravského kraje byla třetí, celkově pátá. Studentka oktávy Tamara Kubálková se předvedla ve vynikající formě, což jí zajistilo 2. místo. Blahopřejeme a děkujeme.

Více...

Angličtinář roku 2014

28. 1. 2014, V úterý se zúčastnilo 34 studentů soutěže „Angličtinář roku 2014“, která je organizována společností Czech-us ve spolupráci s University of New York in Prague. Test trvající 60 minut porovnává znalosti anglického jazyka studentů středních škol v celé České Republice a úspěšní studenti obdrží hodnotné ceny od obou organizátorů. Navíc učitelé obdrží cenné údaje o úrovni výuky na naší škole.

Více...

Olympiáda z dějepisu - okresní kolo

28. 1. 2014, V úterý proběhlo na našem gymnáziu okresní kolo dějepisné olympiády. Mezi 37 soutěžícími žáky bojovali i dva naši studenti – Alena Kobidová a Jakub Šuráň, oba z tercie. Za vzornou reprezentaci naší školy jim oběma patří poděkování! Celý článek po kliknutí na "více..."

Více...

Ples gymnázia 2014

24. 1. 2014, V pátek se za hojné účasti studentů i absolventů konal tradiční PLES našeho gymnázia. Ples je vždy slavnostním ukončením tanečního kurzu a taky místem pro setkání studentů, kteří již opustili svou „alma mater“ a rádi se vracejí za svými kamarády, aby zavzpomínali na „staré dobré časy“ a taky předali zkušenosti a zážitky ze světa vysokých škol. Letošní 3. ročníky spolu se septimou se úkolu přípravy plesu zhostily na výbornou. Ples byl zahájen úchvatným tanečním číslem, které poctivě nacvičovali dnes již zdatné tanečnice a tanečníci 2. ročníku a sexty pod vedením zkušených septimánů! Patří jim za to velký dík a obdiv! Nálada byla skvělá! Letos byla studenty pochválena i hudební skupina Black and White, která dokázala udržovat neustále plný taneční parket. Bohatá tombola, dobrá zábava, výborná hudba, skvěle zachycené momentky – to je asi ta nejlepší pochvala, kterou si organizátoři plesu jistě zaslouží. Děkujeme! A že nepřeháním se můžete přesvědčit ve fotogalerii nebo nahlédnout na krátký video záznam…

Více...

Mladý Demosthenes - regionální kolo soutěže

23. 1. 2014, Ve čtvrtek proběhla v Brně regionální kola soutěže v mluveném projevu Mladý Demosthenes. Všechny tři naše soutěžící přednesly výrazné a zajímavé projevy. Daniela Skalková (sekunda), která reprezentovala naši školu v nejmladší kategorii, získala 2. místo, Amálie Berčíková (tercie) se ve 2. kategorii umístila jako druhá. Tereza Kropíková (sexta) se stala vítězkou 3. kategorie a postupuje do krajského kola. Srdečně gratulujeme!

Více...

Turnaj v šachu středních škol - krajské kolo

21. 1. 2014, Družstvo Purkyňova gymnázia, Strážnice obsadilo výborné 4. místo v jihomoravském krajském kole v šachu pro střední školy. Turnaj se konal v úterý v Břeclavi za účasti 10 družstev. Naši školu reprezentovali a dík patří Adamu Šimoníkovi ze septimy, Janu Skalkovi z kvinty, Daniele Skalkové ze sekundy a Michalu Bačíkovi z primy. Vzhledem k věkovému složení družstva se otevírá v budoucnosti i cesta do celorepublikového kola. Gratulujeme!